Komunikaty PR

Najbardziej zaawansowany aparat fotograficzny w historii Motoroli z technologią

2019-06-19  |  16:42
Biuro prasowe

W zeszłym miesiącu Motorola wprowadziła do oferty smartfon z najbardziej zaawansowanym systemem aparatów fotograficznych w swojej wieloletniej historii. Smartfon, który niezależnie od pory dnia umożliwia robienie zdjęć o zachwycającej wyrazistości z wiernie odwzorowanymi kolorami.

Technologia Quad Pixel

Motorolę one vision wyposażono w aparat z technologią Quad Pixel. Za nazwę odpowiadają członkowie zespołu badawczo-rozwojowego Motoroli. Zależało im bowiem na zastąpieniu technicznego określenia pixel binning terminem, który w przystępny sposób wyjaśniałby zalety tej technologii.

Technologia Quad Pixel łączy cztery piksele w jeden duży piksel 1,6 μm, co ma decydujące znaczenie dla robienia wyraźnych zdjęć, szczególnie przy słabym oświetleniu. W połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oznacza to, że zdjęcia robione w nocy nie są ziarniste i niewyraźne.

Zasadnicze znaczenie ma tutaj matryca 48 MP - większa o około 28% od matryc wielu dostępnych obecnie na rynku flagowych smartfonów. Dzięki technologii Quad Pixel 48-megapikselowa matryca jest czterokrotnie bardziej wyczulona na światło. Jakie są tego efekty? Ostre i znaczenie lepszej jakości zdjęcia o rozdzielczości 12 MP uzyskane nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Selfie gotowe do pokazania światu

Technologię Quad Pixel zastosowano również w przednim aparacie, którego matryca ma rozdzielczość 25 MP. Aparat umożliwia dobieranie wielkości pikseli odpowiednio do sytuacji, dlatego fotografie, które otrzymuje użytkownik są wysokiej jakości.

Funkcje aparatu ze sztuczną inteligencją

Co więcej, najnowocześniejsze technologie fotograficzne w urządzeniu mobilnym nie muszą oznaczać sporych wydatków. Funkcje aparatu motorola one vision są wspierane przez funkcje głębokiego uczenia się ośmiordzeniowego procesora. Na przykład:

  • W trybie Nocne zdjęcia można robić jasne zdjęcia z dużą ilością szczegółów
  • Dzięki funkcji Zdjęcie z uśmiechem fotografie grupowe wychodzą bardzo dobrze
  • Inteligentna kompozycja – aparat automatycznie generuje drugie, opcjonalne zdjęcie
  • W trybie Portretu można dodawać artystyczny efekt rozmycia w tle oraz automatycznie upiększać zdjęcie

Ceny i dostępność

Motorola one vision jest dostępna w Polsce od 16 maja w sugerowanej cenie detalicznej 1299 zł w RTV EURO AGD oraz Play. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Bądź smart i za darmo zdezynfekuj swój smartfon Biuro prasowe
2020-03-13 | 01:00

Bądź smart i za darmo zdezynfekuj swój smartfon

Technika czyszczenia wyświetlacza przy użyciu światła UV-C, która pozwala przeniknąć przez materiał i oddziaływać na całą powierzchnię ekranu zabijając w ten sposób aż
Telefony Huawei prezentuje składany smartfon Mate Xs
2020-02-27 | 10:30

Huawei prezentuje składany smartfon Mate Xs

HUAWEI Mate Xs to już drugi składany smartfon w rodzinie Huawei. Jego elastyczny wyświetlacz o wyjątkowej trwałości, płynne działanie i długi czas pracy to cechy, które
Telefony BRAK ZDJĘCIA
2020-02-05 | 14:30

Nowe smartfony od Huawei na wiosnę – atrakcyjne ceny, bogaty pakiet serwisowy

Huawei w pierwszym półroczu 2020 roku wprowadzi na rynek aż dziewięć nowych modeli smartfonów w cenie zaczynającej się od 300 zł. Producent zapowiedział intensywne działania w średnim segmencie rynku i nadal atrakcyjną

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.