Komunikaty PR

WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™

2019-08-20  |  16:00
Biuro prasowe

W ofercie firmy debiutuje 5 nowych dysków HDD i SSD, zaprojektowanych dla graczy PC i konsolowych z myślą o zapewnieniu im optymalnej pojemności, mobilności i dostępności

  • Nowe produkty WD_Black™ przeznaczone są dla graczy, którzy mają już dość decydowania, które z ulubionych gier muszą skasować z dysku z powodu braku miejsca na nowe tytuły.
  • Nowe zewnętrzne dyski zbudowano w oparciu o WD_Black™ SN750 NVMe™ SSD – to starannie zaprojektowane, wszechstronne urządzenia, które świetnie sprawdzą się we wszelkich zastosowaniach i na wszystkich platformach.

Firma Western Digital  zaprezentowała dziś portfolio zewnętrznych dysków do przechowywania danych przeznaczonych dla graczy korzystających zarówno z komputerów PC, jak i konsoli. Nowości pozwolą im na przechowanie większej liczby gier i zapewniają doskonałą wydajność – jako pierwsze na rynku dyski dla graczy wyposażone zostały w port SuperSpeed USB (20Gb/s), USB 3.2 gen 2x2.

Zastosowania

Współczesne gry w pełni wykorzystują wszelkie osiągnięcia najnowszych technologii z dziedziny przetwarzania i generowania grafiki, oferując immersyjne środowiska, bazujące m.in. na rzeczywistości wirtualnej oraz rozszerzonej. Oznacza to jednocześnie, że gry wymagają sprzętu o większej wydajności i zajmują znacznie więcej miejsca na dysku niż starsze tytuły – niektóre z nowych gier potrafią zajmować nawet ponad 100 GB. Dla graczy stanowi to poważne wyzwanie – szczególnie, jeśli chcą grać zarówno w swoje ulubione starsze tytuły, nie rezygnując jednocześnie z instalowania najnowszych gier.

Pięć najnowszych dysków Western Digital zaprojektowano właśnie z myślą o tych wyzwaniach – dlatego bazują one na znakomitych nośnikach WD_Black™ SN750 NVMe™ SSD (wyróżniających się najwyższą wydajnością) i charakteryzują się cenioną przez klientów niezawodnością, typową dla produktów firmy. Zastosowanie nowych modeli w systemie do gier (PC lub konsoli) pozwoli graczowi na zapisanie na dysku znacznie większej liczby gier, a także znaczne skrócenie czasu ładowania lokacji/rozdziałów.

Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft, nabywcy niektórych z nowych produktów będą mogli przez maksymalnie trzy miesiące za darmo korzystać z usługi Xbox Game Pass Ultimate, w zasobach których dostępnych jest ponad 100 doskonałych gier na PC/konsolę Xbox One, a także z usługi Xbox Live Gold.

“Stale słyszymy od graczy, że niska wydajność i ograniczona przestrzeń dyskowa ich urządzeń negatywnie wpływa na jakość rozgrywki. Dzięki naszym nowym produktom, gracze będą mieli więcej miejsca zarówno na nowe gry, jak i na starsze tytuły. Nowości z serii WD_Black™ przeznaczone są dla wszystkich fanów gier – zarówno hard-core’owych graczy, jak i tych, którzy korzystają z nich tylko okazjonalnie. Na naszych dyskach każdy będzie mógł przechować wszystkie swoje ulubione tytuły i mieć je zawsze pod ręką” – wyjaśnia Susan Park, senior director of product management, content solutions w firmie Western Digital.

Informacje o produktach

     Nowe modele w portfolio dysków dla graczy WD_BLACK™ to:

  • Dysk WD_Black™ P10 Game Drive:

HDD o pojemności do 5TB2 – można na nim zapisać do 125 gier1

Kompaktowa obudowa, port USB 3.2 Gen 1

Wysoka wydajność zarówno na PC, jak i konsolach

Trzy lata ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ P50 Game Drive:

Pierwszy w tym segmencie rynku SSD wyposażony w port USB 3.2 gen 2x2, zapewniający szybkości odczytu/zapisu sięgające 1980MB/s*

Do 2TB2 dodatkowej przestrzeni dyskowej zarówno na ulubione starsze gry, jak i najnowsze tytuły

Pięc lat ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ D10 Game Drive:

HDD o pojemności do 8TB2 – można na nim zapisać do 200 gier1

Szybkość do 250MB/s*, 7200RPM z technologią aktywnego chłodzenia

Trzy lata ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ D10 Game Drive for Xbox One:

HDD o pojemności do 12TB2 – idealny do zapisania i rozbudowywania kolekcji gier na konsole Xbox One (można na nim zapisać do 300 gier1)

Nabywca otrzymuje za darmo 3-miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate**

Szybkość do 250MB/s*, 7200RPM z technologią aktywnego chłodzenia

Trzy lata ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ P10 Game Drive for Xbox One:

HDD o pojemności do 5TB2 – można na nim zapisać do 125 gier1

Nabywca otrzymuje za darmo 2-miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate (do oznacza dostęp do 100+ gier na Xbox One oraz PC), a także Xbox Gold Live

Wysoka wydajność, zapewniająca najlepsze doznania z gier na Xbox One

Trzy lata ograniczonej gwarancji

Ceny i dostępność

Dysk WD_Black P10 Game Drive dostępny będzie w pojemnościach od 2TB do 5TB, w cenie od $89.99 do $149.99 (wszystkie ceny to sugerowane ceny detaliczne na amerykańskim rynku). WD_Black P10 Game Drive jest już dostępny w wybranych sklepacjh oferujących produkty Western Digital, a także u resellerów, integratorów i w sklepie WD store. WD_Black P10 Game Drive for Xbox One dostępny będzie w pojemnościach od 3TB do 5TB, w cenie od $109.99 do $149.99.

WD_Black D10 Game Drive o pojemności 8TB kosztuje $199.99, zaś WD_Black D10 Game Drive for Xbox One 12TB - $299.95 MSRP USD in the U.S. Ceny będą różnić się w zależności od modelu oraz jego pojemności.

WD_Black P10 Game Drive for Xbox One, WD_Black D10 Game Drive oraz WD_Black D10 for Xbox One pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale. WD_Black P50 Game Drive będzie dostępny w czwartym kwartale 2019 r.

1 Liczba gier podana przy założeniu, że średnia objętość plików gry to 36 GB. Rzeczywista liczba gier może różnić się w zależności od rozmiaru plików, formatu, a także innych aplikacji i czynników.

2 W przypadku pojemności pamięci jeden gigabajt (GB) = jeden miliard bajtów i jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtów. Całkowita dostępna pojemność różni się w zależności od środowiska operacyjnego.

*Szybkość zapisu, o ile nie napisano inaczej. Megabajt na sekundę (MB/S) = milion bajtów na sekundę. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji sprzętowej oraz programowej.

**Oferta dostępna przez limitowany czas – szczegóły na opakowaniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie OKI na targach FestiwalDruku.pl 2019 Biuro prasowe
2019-09-13 | 12:15

OKI na targach FestiwalDruku.pl 2019

Najmniejsza na rynku kolorowa drukarka A3 z serii C800, najnowsza pięciotonerowa cyfrowa drukarka etykiet LED OKI Pro1050 (CMYK + biały), pokaz druku na kopertach z wykorzystaniem innowacyjnej
Technologie ADATA SE800 – zewnętrzny SSD w odpornej obudowie z transferami do 1000 MB/s
2019-09-12 | 14:00

ADATA SE800 – zewnętrzny SSD w odpornej obudowie z transferami do 1000 MB/s

ADATA prezentuje nowy zewnętrzny dysk SSD, model SE800, wyposażony w złącze USB typu C oraz obudowę odporną na wodę, pył i upadki. Nowość jest obecnie najszybszym nośnikiem zewnętrznym
Technologie RTB sponsorem drużyny RTB Warsaw MIMotaurs w międzynarodowych wyścigach dronów
2019-09-11 | 10:00

RTB sponsorem drużyny RTB Warsaw MIMotaurs w międzynarodowych wyścigach dronów

 RTB House, globalna spółka dostarczająca innowacyjne rozwiązania marketingowe dla największych marek z całego świata, sponsoruje polską drużynę programistów

Kalendarium

Targi IFA 2019

Robotyka i SI

Przyszłość kardiochirurgii to roboty wykonujące operacje. Medycyna czeka też na urządzenia ograniczające komplikacje w trakcie i po zabiegach

W ciągu ostatnich lat tylko kilka innowacyjnych urządzeń kardiochirurgicznych trafiło na sale operacyjne. Większość z nich pojawia się na rynku po kilku lub nawet kilkunastu latach ze względu na długi proces certyfikacji, obejmujący m.in. szereg badań klinicznych. Przyszłością kardiochirurgii są zdalne operacje wykonywane przez roboty, jednak do tej pory ich obsługą zajmuje się jedynie kilkunastu lekarzy na całym świecie.

Zdrowie

Coraz większe wsparcie dla innowacji medycznych w Polsce. Ich rozwój przyspieszy także dzięki zaangażowaniu prywatnych firm

Na rozwój medycyny w najbliższych latach największy wpływ będą mieć technologie m.in. z obszaru immunoterapii i leczenia biologicznego, a także nowoczesny sprzęt medyczny – podkreśla minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wiele z tych innowacji będzie opartych na danych i ich analizie. Praca nad usprawnianiem i unowocześnianiem systemu ochrony zdrowia wymaga jednak ścisłej współpracy państwowych instytucji, przemysłu i środowiska naukowego.