Komunikaty PR

WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™

2019-08-20  |  16:00
Biuro prasowe

W ofercie firmy debiutuje 5 nowych dysków HDD i SSD, zaprojektowanych dla graczy PC i konsolowych z myślą o zapewnieniu im optymalnej pojemności, mobilności i dostępności

  • Nowe produkty WD_Black™ przeznaczone są dla graczy, którzy mają już dość decydowania, które z ulubionych gier muszą skasować z dysku z powodu braku miejsca na nowe tytuły.
  • Nowe zewnętrzne dyski zbudowano w oparciu o WD_Black™ SN750 NVMe™ SSD – to starannie zaprojektowane, wszechstronne urządzenia, które świetnie sprawdzą się we wszelkich zastosowaniach i na wszystkich platformach.

Firma Western Digital  zaprezentowała dziś portfolio zewnętrznych dysków do przechowywania danych przeznaczonych dla graczy korzystających zarówno z komputerów PC, jak i konsoli. Nowości pozwolą im na przechowanie większej liczby gier i zapewniają doskonałą wydajność – jako pierwsze na rynku dyski dla graczy wyposażone zostały w port SuperSpeed USB (20Gb/s), USB 3.2 gen 2x2.

Zastosowania

Współczesne gry w pełni wykorzystują wszelkie osiągnięcia najnowszych technologii z dziedziny przetwarzania i generowania grafiki, oferując immersyjne środowiska, bazujące m.in. na rzeczywistości wirtualnej oraz rozszerzonej. Oznacza to jednocześnie, że gry wymagają sprzętu o większej wydajności i zajmują znacznie więcej miejsca na dysku niż starsze tytuły – niektóre z nowych gier potrafią zajmować nawet ponad 100 GB. Dla graczy stanowi to poważne wyzwanie – szczególnie, jeśli chcą grać zarówno w swoje ulubione starsze tytuły, nie rezygnując jednocześnie z instalowania najnowszych gier.

Pięć najnowszych dysków Western Digital zaprojektowano właśnie z myślą o tych wyzwaniach – dlatego bazują one na znakomitych nośnikach WD_Black™ SN750 NVMe™ SSD (wyróżniających się najwyższą wydajnością) i charakteryzują się cenioną przez klientów niezawodnością, typową dla produktów firmy. Zastosowanie nowych modeli w systemie do gier (PC lub konsoli) pozwoli graczowi na zapisanie na dysku znacznie większej liczby gier, a także znaczne skrócenie czasu ładowania lokacji/rozdziałów.

Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft, nabywcy niektórych z nowych produktów będą mogli przez maksymalnie trzy miesiące za darmo korzystać z usługi Xbox Game Pass Ultimate, w zasobach których dostępnych jest ponad 100 doskonałych gier na PC/konsolę Xbox One, a także z usługi Xbox Live Gold.

“Stale słyszymy od graczy, że niska wydajność i ograniczona przestrzeń dyskowa ich urządzeń negatywnie wpływa na jakość rozgrywki. Dzięki naszym nowym produktom, gracze będą mieli więcej miejsca zarówno na nowe gry, jak i na starsze tytuły. Nowości z serii WD_Black™ przeznaczone są dla wszystkich fanów gier – zarówno hard-core’owych graczy, jak i tych, którzy korzystają z nich tylko okazjonalnie. Na naszych dyskach każdy będzie mógł przechować wszystkie swoje ulubione tytuły i mieć je zawsze pod ręką” – wyjaśnia Susan Park, senior director of product management, content solutions w firmie Western Digital.

Informacje o produktach

     Nowe modele w portfolio dysków dla graczy WD_BLACK™ to:

  • Dysk WD_Black™ P10 Game Drive:

HDD o pojemności do 5TB2 – można na nim zapisać do 125 gier1

Kompaktowa obudowa, port USB 3.2 Gen 1

Wysoka wydajność zarówno na PC, jak i konsolach

Trzy lata ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ P50 Game Drive:

Pierwszy w tym segmencie rynku SSD wyposażony w port USB 3.2 gen 2x2, zapewniający szybkości odczytu/zapisu sięgające 1980MB/s*

Do 2TB2 dodatkowej przestrzeni dyskowej zarówno na ulubione starsze gry, jak i najnowsze tytuły

Pięc lat ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ D10 Game Drive:

HDD o pojemności do 8TB2 – można na nim zapisać do 200 gier1

Szybkość do 250MB/s*, 7200RPM z technologią aktywnego chłodzenia

Trzy lata ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ D10 Game Drive for Xbox One:

HDD o pojemności do 12TB2 – idealny do zapisania i rozbudowywania kolekcji gier na konsole Xbox One (można na nim zapisać do 300 gier1)

Nabywca otrzymuje za darmo 3-miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate**

Szybkość do 250MB/s*, 7200RPM z technologią aktywnego chłodzenia

Trzy lata ograniczonej gwarancji

  • Dysk WD_Black™ P10 Game Drive for Xbox One:

HDD o pojemności do 5TB2 – można na nim zapisać do 125 gier1

Nabywca otrzymuje za darmo 2-miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate (do oznacza dostęp do 100+ gier na Xbox One oraz PC), a także Xbox Gold Live

Wysoka wydajność, zapewniająca najlepsze doznania z gier na Xbox One

Trzy lata ograniczonej gwarancji

Ceny i dostępność

Dysk WD_Black P10 Game Drive dostępny będzie w pojemnościach od 2TB do 5TB, w cenie od $89.99 do $149.99 (wszystkie ceny to sugerowane ceny detaliczne na amerykańskim rynku). WD_Black P10 Game Drive jest już dostępny w wybranych sklepacjh oferujących produkty Western Digital, a także u resellerów, integratorów i w sklepie WD store. WD_Black P10 Game Drive for Xbox One dostępny będzie w pojemnościach od 3TB do 5TB, w cenie od $109.99 do $149.99.

WD_Black D10 Game Drive o pojemności 8TB kosztuje $199.99, zaś WD_Black D10 Game Drive for Xbox One 12TB - $299.95 MSRP USD in the U.S. Ceny będą różnić się w zależności od modelu oraz jego pojemności.

WD_Black P10 Game Drive for Xbox One, WD_Black D10 Game Drive oraz WD_Black D10 for Xbox One pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale. WD_Black P50 Game Drive będzie dostępny w czwartym kwartale 2019 r.

1 Liczba gier podana przy założeniu, że średnia objętość plików gry to 36 GB. Rzeczywista liczba gier może różnić się w zależności od rozmiaru plików, formatu, a także innych aplikacji i czynników.

2 W przypadku pojemności pamięci jeden gigabajt (GB) = jeden miliard bajtów i jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtów. Całkowita dostępna pojemność różni się w zależności od środowiska operacyjnego.

*Szybkość zapisu, o ile nie napisano inaczej. Megabajt na sekundę (MB/S) = milion bajtów na sekundę. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji sprzętowej oraz programowej.

**Oferta dostępna przez limitowany czas – szczegóły na opakowaniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Dla kogo inteligentny dom? Biuro prasowe
2020-01-24 | 16:00

Dla kogo inteligentny dom?

Jeszcze kilkanaście lat temu urządzenia, które dziś nazwać można inteligentnymi, stanowiły jedynie fantazyjne wyobrażenia twórców filmów science fiction. Dziś
Technologie Świat 3DEXPERIENCE: wydarzenia i innowacje – twórz jutro już dzisiaj!
2020-01-24 | 14:00

Świat 3DEXPERIENCE: wydarzenia i innowacje – twórz jutro już dzisiaj!

Świat 3DEXPERIENCE: wydarzenia i innowacje – twórz jutro już dzisiaj!   Coroczne światowe spotkanie skupiające ekspertów i użytkowników SOLIDWORKS 
Technologie Konferencja Scena Jutra 2020
2020-01-24 | 11:00

Konferencja Scena Jutra 2020

Scena Jutra to Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy

Więcej ważnych informacji

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Robotyka i SI

Kontrolowana myślami proteza ręki uczy się z każdym wykonywanym ruchem. Trwają już prace nad protezą nogi przewidującą ruchy użytkownika

Na rynku pojawiają się bioniczne protezy, dzięki którym użytkownik będzie miał wrażenie zręczności jak z zwykłej kończynie. Islandzka firma Ossur prowadzi próby przedkliniczne kontrolowanych umysłem protez nóg i stóp. Takie postępy mogą znacznie ułatwić osobom po amputacji wykonywanie zadań. Firma BrainCo opracowała protezę ręki wyposażoną w sztuczną inteligencję i  siedmiokanałowy rejestrator sygnałów EMG. Odczytuje on impulsy nerwowe przesyłane przez mózg do mięśni, a proteza uczy się z każdym wykonywanym ruchem. Co ważne, kosztuje znacznie mniej niż dotychczas oferowane na rynku bioniczne protezy.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Sprzęt i gadżety

Opracowano oczyszczacz powietrza w formie naszyjnika. Usuwa niemal wszystkie cząstki PM2,5 i alergeny

Zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do śmierci nawet ok. 8,8 mln osób rocznie. Dla porównania palenie odpowiada za nieco ponad 7 mln zgonów. Rośnie więc popularność filtrów powietrza, w miastach pojawiają się antysmogowe chodniki, ulice czy farby. Powstały także przenośne oczyszczacze powietrza w formie naszyjników czy bransoletek. Ible Technology stworzyło rozwiązanie oparte na olbrzymiej ilości ujemnych jonów, które łączą się z zanieczyszczonymi cząsteczkami i opadają na ziemię.