Komunikaty PR

Smabbler zwycięzcą półfinału Robotic Process Automation ABSL Start-Up Challenge

2019-06-11  |  16:00

Wydarzenie zorganizowane przez ABSL i BNY Mellon Poland – Partnera  konkursu w obszarze RPA było miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji o najbardziej aktualnych kwestiach dotyczących perspektyw i kierunków rozwoju tego sektora. Zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych, koordynacja działań pomiędzy istniejącymi systemami informatycznymi bez ingerencji człowieka, to tylko niektóre z tematów obecnych na półfinale wertykału.

Jury półfinału, w którego skład wchodzili przedstawiciele międzynarodowych korporacji, za najlepszy start-up uznało Smabbler, który zaprezentował projekt oparty na sztucznej inteligencji z językowymi zdolnościami poznawczymi do zaawansowanej automatyzacji procesów z danymi tekstowymi.Wraz ze zwycięzcami pozostałych trzech wertykałów (HR Tech, Sales & Marketing Tech,  Fintech)wystąpi już w ten czwartek konferencji ABSL Summit, której gościem specjalnym i głównym mówcą będzie Prezydent Bill Clinton.

BNY Mellon Poland, globalny lider w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi, który w tym roku objął  partnerstwo nad wertykałem RPA, doskonale dostrzega ważną rolę robotyzacji procesów biznesowych zwłaszcza z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. 

Relacje między BNY Mellon i start-upami koncentrują się na poszukiwaniu rozwiązań technicznych które pomogą rozwiązać problemy z jakimi stykają się klienci i działy firmy umożliwiając udaną współpracę na skale nie tylko regionalną ale i globalną. BNY Mellon szczyci się łączeniem innowacyjnych pomysłów i przełomowych rozwiązań technologicznych. Jako partner wiodący ABSL Start-Up Challenge uważamy, że te strategiczne relacje stanowią doskonałą okazję do wsparcia, a także nawiązania współpracy z lokalnymi firmami poprzez programy mentoringu, akceleracji czy inkubacji – mówi Heather Crowley-Kerr Dyrektor Zarządzający BNY Mellon Poland

Tegoroczny półfinał wertykału RPA ABSL Start-Up Challenge wyłonił 1 zwycięzcę, ale warto zaznaczyć, że  pozostali zakwalifikowani, to także wyjątkowo mocne merytorycznie zespoły.Tutaj widzimy realną szansę na współpracę w przyszłości. Wiemy, że jednym ze sposobów na wprowadzenie nowych rozwiązań i technologii w dużych korporacjach jest współpraca ze start-upami. Na każdym etapie taka współpraca jest korzystna dla obu stron – mówi Łukasz Czajkowski, zarządzający projektem z ramienia ABSL. Wielkie zmiany kreują wielkie możliwości. Korporacje zmieniają sposób zarządzania procesami i nieustannie poprawiają ich efektywność. Obecnie potrzebują w szybkim tempie wdrażać zupełnie nowe procesy i narzędzia. Co więcej, z uwagi na dynamiczny rozwój technologiczny - bardzo często potrzeby te mogą być zaspokajane nie tylko przez duże firmy technologiczne, ale także małe, mocno wyspecjalizowane zespoły, nie tylko o unikalnych kompetencjach technologicznych, ale przede wszystkim w procesie zrozumienia realnych potrzeb rynku. To właśnie takie kompetencje są wzmacniane dzięki ABSL Start-Up Challenge, gdzie przedstawiciele start-upów pracują z przedstawicielami międzynarodowych korporacji nad ofertą biznesowądodaje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie QNAP QTS 4.4.1 Beta udostępniony! Biuro prasowe
2019-06-25 | 14:00

QNAP QTS 4.4.1 Beta udostępniony!

QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją
Technologie 2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie
2019-06-24 | 14:30

2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie

W świecie szybko zbywalnych dóbr konsumpcyjnych szybkość, cena i wygoda są kluczowymi czynnikami, gdy chodzi o pozyskiwanie klientów przez sklep lub supermarket oraz zadbanie o
Technologie motorola one vision: elegancka i bezpieczna
2019-06-19 | 16:45

motorola one vision: elegancka i bezpieczna

W zeszłym miesiącu Motorola zaprezentowała nową motorolę one vision - telefon marki cenionej i darzonej zaufaniem już od 90 lat za jakość sprzętu i innowacyjność. Najnowsze urządzenie

Kosmos

Polski przemysł kosmiczny przyspiesza. W Toruniu powstaje kosmiczne laboratorium z interaktywną makietą Marsa

Jeszcze w 2016 roku działało w Polsce zaledwie 30 przedsiębiorstw prowadzących działania w sektorze kosmicznym. Obecnie jest ich niemal dziesięciokrotnie więcej. Choć daleko nam wciąż do europejskich potęg, to coraz więcej firm działa na tym rynku. Wkrótce polski sektor kosmiczny może znacznie przyspieszyć. Dzięki powstającemu Space Lab w Toruniu przedsiębiorcy będą mogli opracowywać i testować swoje pomysły bezpośrednio w kraju. To szansa przede wszystkim dla mniejszych firm, które w inny sposób nie mogłyby przygotować prototypu swoich wynalazków – przekonuje Anna Dziczek z Urzędu Miasta Torunia.

IT i technologie

Obrazowanie rezonansem magnetycznym może zastąpić badanie histopatologiczne. Dzięki coraz wyższej rozdzielczości jest stosowane w onkologii

Badanie rezonansem magnetycznym jest jedną z podstawowych, a zarazem najbezpieczniejszych technik diagnostycznych, szeroko stosowaną w medycynie. Ta technologia rozwija się błyskawicznie, zyskując całkiem nowe funkcje. Innowacją są m.in. rozwiązania zmierzające w kierunku medycyny precyzyjnej, które dają najwyższej jakości wyniki badań i eliminują różnice wynikające z indywidualnych cech różnych pacjentów, oraz takie, które redukują stres pacjentów w trakcie badania, pozwalając nawet poczuć się jak podczas seansu w kinie.

Firma

W sklepach przyszłości nie będzie pracowników. Obsługą klienta zajmie się sztuczna inteligencja

Handel detaliczny chętnie wdraża innowacje technologiczne, które pomagają zoptymalizować obsługę klientów. Ci zaś oczekują od sklepów przede wszystkim wysokiej dostępności towarów i przekazania kompleksowej wiedzy na temat oferowanych towarów. Z zebraniem jej nie radzą sobie jednak pracownicy. Już niebawem wyręczyć ich mogą wirtualni doradcy. Na świecie działają już pierwsze sklepy bez kasjerów.