Komunikaty PR

Nowości TCL na Targach CES 2019

2019-01-10  |  14:45
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 15.71 MB )

NA TARGACH CES 2019 TCL ZAPOWIADA TELEWIZOR QLED 8K ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ, WZBOGACENIE OFERTY TELEWIZORÓW Z ANDROID TV ORAZ WPROWADZENIE NOWEJ LINII PRODUKTÓW AUDIO

 • Debiut flagowego modelu telewizora TCL - X10 QLED 8K, pierwszego telewizora QLED 8K ze sztuczną inteligencją marki TCL przeznaczonego na rynki europejskie
 • Wspólnie z innymi liderami branży TCL zakłada Stowarzyszenie 8K, którego misją będzie wspieranie globalnego rozwoju rozdzielczości 8K i promowanie korzyści z jej wykorzystania w telewizorach wielkoekranowych
 • TCL prezentuje linię telewizorów ES56-ES58, przeznaczonych na rynek europejski, wyposażonych w najnowszą wersję systemu Android TV i oferowanych w pięknym designie
 • TCL wprowadza rozwiązania rozrywkowe (TES), wzbogacając swoją ofertę z początkiem roku 2019 o sprzęt audio i soundbary.
   

[Las Vegas, 8 stycznia 2019 roku] - TCL, jedna z trzech największych globalnych marek telewizorów i wiodący producent elektroniki użytkowej, pokazała wczoraj, na tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej (CES), odbywających się w Las Vegas w Newadzie, swoje najnowsze innowacje z dziedziny AI (sztucznej inteligencji). Te innowacje to dowód na zaangażowanie TCL w opracowywanie takich produktów i rozwiązań, które podnoszą standard życia człowieka.
 

TCL WPROWADZA SWÓJ NAJNOWSZY TELEWIZOR 8K ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ

Na targach CES, TCL zaprezentowała swój najnowszy, flagowy telewizor 8K ze zintegrowaną sztuczną inteligencją, TCL X10 QLED 8K. Wprowadzenie pierwszego w ofercie TCL telewizora QLED 8K Android TV na rynek europejski jest przewidziane na drugą połowę roku. W tym nowym produkcie połączono najbardziej zaawansowaną technologię wyświetlania QLED od TCL oraz rozdzielczość 8K, która zapewnia jakość obrazu na światowym poziomie, a równocześnie jest zintegrowana z technologią audio Dolby Atmos®, dostarczającą dźwięk o jakości zbliżonej do efektu kina domowego. Telewizor wyposażony jest również w szereg inteligentnych funkcji Android TV™, w tym wybudowaną funkcję Google Assistant.

„Dostrzegamy zapotrzebowanie na telewizory o większych ekranach i najwyższej rozdzielczości i dlatego z dumą zapowiadamy uzupełnienie naszej oferty telewizorów ze sztuczną inteligencją o wiodący na rynku telewizor QLED 8K”, powiedział Tomson Li, prezes koncernu TCL. „Ta premiera wpisuje się w nasz nieprzerwany pęd ku innowacyjności i bezustanne dążenie do oferowania klientom niezrównanych technologii i produktów, co zresztą było podstawą do solidnego wzrostu firmy w skali świata w 2018 roku.”, dodał.

Pozycję TCL jako lidera innowacji potwierdzają następujące funkcje modelu TCL X10 QLED 8K:

 • Technologia wyświetlania 8K z rozdzielczością 7,680 x 4.320 pikseli (około 33,2 megapikseli). Zwiększa ona liczbę pikseli w telewizorze 4K czterokrotnie i zapewnia wyostrzony obraz, który pod względem czystości jest bliższy rzeczywistości.
 • Technologia Quantum Dot, zintegrowana z technologią wyświetlania w szerokiej palecie barw (WCG), obejmująca do 100% pełnej przestrzeni kolorów DCI-P3.
 • Rozwiązanie zapewniające wysoką kontrolę stref kontrastu i precyzyjne regulowanie podświetlenia, gwarantujące wyższą, niezwykle intensywną jakość obrazu.
 • Zintegrowana technologia obrazu Dolby Vision, która zapewnia żywą kolorystykę, jasne barwy i precyzyjne odwzorowanie cieni, pozwalające na głębsze zanurzenie w obraz.
 • Zintegrowany, inspirowany technologią kinową soundbar z technologią dźwięku Dolby Atmos.
 • System Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant, dającą możliwość wykonania miliona czynności przy pomocy sterowania głosowego.
 • Zintegrowany soundbar z AI, dzięki któremu system dźwiękowy może pracować niezależnie, przy wyłączonym telewizorze.
 • Smukły, elegancki kształt jednego z najcieńszych w branży 75-calowych urządzeń z technologią bezpośredniego podświetlania. Efekt ten udało się uzyskać dzięki rewolucyjnej strukturze podświetlania, która skraca odległość optyczną do 4 mm. Dzięki pełnoekranowemu wyświetlaniu (full view), odbiorcom gwarantuje się jeszcze większą przyjemność oglądania obrazów na powiększonym ekranie.

Szczegółowe informacje na temat modeli telewizorów 8K przewidzianych na rynek europejski zostaną podane na tegorocznych targach IFA.

 

TCL WSPÓŁTWORZY STOWARZYSZENIE 8K, KTÓREGO CELEM BĘDZIE WYZNACZANIE STANDARDÓW I PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT ZALET ROZDZIELCZOŚCI 8K

TCL ogłosiła także, że planuje wspólnie z innymi wiodącymi dostawcami technologii wyświetlania, powołać do życia Stowarzyszenie 8K. Misją Stowarzyszenia będzie zdefiniowanie standardów jakości wyświetlania w rozdzielczości 8K oraz propagowanie tej technologii wśród konsumentów i partnerów z branży, np. dostawców usług streamingowych. Działania te mają przyspieszyć spodziewane błyskawiczne przyjęcie 8K jako standardowej rozdzielczości w telewizorach wielkoekranowych.
 

TLC WZBOGACA SWOJĄ WSZECHSTRONNĄ OFERTĘ TELEWIZORÓW Z ANDROID TV O NOWĄ SERIĘ ES56-ES58, KTÓRA ZADEBIUTUJE W EUROPIE W PIERWSZYM KWARTALE 2019 R.

TCL pokazała również linię telewizorów ES56-ES58 z Android TV, skierowanych na rynek europejski i wychodzących naprzeciw potrzebom młodszych odbiorców, z uwagą śledzących najnowsze trendy. Linię wyposażono w system Android 8 i zaawansowane rozwiązania technologiczne AI, np. Google Assistant, dzięki którym, poprzez funkcję kontroli głosowej, użytkownicy zyskują łatwy dostęp do szerokiej oferty treściowej. Telewizory dostępne są w wersji 32- oraz 40-calowej i wyposażone są także w technologie wyświetlania Full HD i oferują możliwość wyświetlania treści w technologii HDR, gwarantujące wyjątkową jakość obrazu. Równocześnie, dzięki smukłemu i eleganckiemu wyglądowi, harmonijnie wpiszą się w każdy styl wnętrza.

TCL pokazała również swoją nową platformę sztucznej inteligencji, pod nazwą TCL AI-IN. Obejmie ona wszystkie produkty TCL z AI, a także zintegruje wszystkich partnerów dostarczających inteligentne technologie, w tym Android TV, Roku (w Ameryce Północnej) oraz Amazon Alexa. Dzięki tej nowej platformie marek, TCL buduje inteligentny ekosystem, zapewniający klientom proste, spersonalizowane doświadczenia w codziennym życiu.
 

NOWA OFERTA PRODUKTÓW AUDIO

Na targach CES TCL zapowiedziała również wprowadzenie na rynek rozwiązań rozrywkowych TCL (TES), w tym sprzętu audio (słuchawek nausznych i dousznych) oraz soundbarów, już w pierwszej połowie 2019 roku. W ten sposób oferta produktowa TCL poszerzy się o nowe segmenty, co uwypukli pozycję firmy jako wiodącej międzynarodowej marki elektroniki użytkowej.

Wspominane urządzenia audio są skierowane do młodego odbiorcy oraz tych konsumentów, którzy śledzą najnowsze trendy. TCL chce podnosić jakość całościowego odsłuchu, zachowując wierność trzem podstawowym wartościom: autentyczności, wydajności i kreatywności.

TCL zaprezentowała gamę słuchawek – od dousznych po nauszne – podzieloną na cztery odróżniające się linie przeznaczone dla osób, które słuchając muzyki chcą wyrazić swoją indywidualność (SOCL), pozostać sobą (MTRO), żyć zdrowo (ACTV) lub dążyć do doskonałości (ELIT).

Do swojej oferty soundbarów TCL dodaje dwie nowe linie: serię TS 5 o łatwej konfiguracji i świetnej jakości dźwięku, przeznaczoną dla telewizorów o przekątnej od 43 cali, a także serię TS 7 o wzbogaconych funkcjach łączności i jeszcze lepszej jakości dźwięku przeznaczoną dla telewizorów o przekątnej od 55 cali. W każdej linii dostępne są dwa modele. Zarówno TS5010, jak i TS7010 są wyposażone w bezprzewodowy subwoofer, będący najlepszym rozwiązaniem dla wielkoekranowego kina domowego. Pod względem akustycznym są tak dostrojone, by uwydatniać najmniejsze dźwiękowe detale, niezależnie od tego, czy użytkownik słucha muzyki, czy ogląda film. Soundbary TCL z linii TS zapewniają niezrównane doznania akustyczne, wyspecjalizowane tryby dźwiękowe i bezprzewodowe subwoofery, co składa się na precyzyjne odtwarzanie ścieżek dźwiękowych dowolnego obrazu, a także muzyki ze smartfonu, tabletu czy laptopa.

TCL prezentuje pełen asortyment swoich produktów na stoisku na targach CES w Las Vegas (Hala Centralna, stoisko nr 12929), w dniach od 8 do 11 stycznia 2019 roku

* Specyfikacje produktów różnią się w zależności od regionów. Dostępność produktów jest zależna od lokalnych planów ofertowych.

*Google i Android TV to znaki towarowe należące do Google LLC.

*Dolby, Dolby Atmos i Dolby Vision to zastrzeżone znaki towarowe należące do Dolby Laboratories, Inc.
 

TCL Electronics

TCL Electronics Technology Holdings Limited (HKSE: 01070), z siedzibą w Chinach, to jeden z trzech największych graczy w światowej branży telewizorów. Firma angażuje się w działania badawczo-rozwojowe, produkcję oraz dystrybucję produktów elektroniki użytkowej. Dzięki swoim inteligentnym produktom i usługom TCL Electronics pragnie budować kompleksowy ekosystem dla telewizorów, które zapewniają użytkownikom ponadprzeciętne doświadczenia.

 

Kontakty dla mediów:

TCL Europe

Amandine (Jiangyue) Wang

PPR Worldwide

Alexandre Henry

Tel: +33 (0)1 78 16 49 45

Tel: +33 (0)1 56 03 12 84

E-mail: jiangyue.wang@tcl.com

E-mail: alexandre.henry@pprww.com

TCL.HUB@yrbrands.com

 

Facebook: TCL Europe - The Creative Life / Twitter: @TCL_Europe / Instagram: tcl_europe

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Przyszłość technologii jest kobietą Biuro prasowe
2019-03-21 | 12:10

Przyszłość technologii jest kobietą

„Szklany sufit” już dawno zaczął pękać. Działania prowadzone od lat przez środowisko feministyczne, nacisk na równouprawnienie i różnorodność na wszystkich
Technologie Wsparcie high-tech dla organów ścigania. Zalety monitoringu zintegrowanego
2019-03-20 | 15:00

Wsparcie high-tech dla organów ścigania. Zalety monitoringu zintegrowanego

Wykorzystywanie narzędzi monitoringu wizyjnego na potrzeby działań służb mundurowych stało się już standardem. Coraz więcej samorządów, a także firm, inwestuje również w
Technologie HP odświeża serię Pavilion i prezentuje nowe monitory 4K oraz QHD
2019-03-20 | 10:50

HP odświeża serię Pavilion i prezentuje nowe monitory 4K oraz QHD

Warszawa, 19 marca 2019 r. – Firma HP zaprezentowała odświeżone notebooki HP Pavilion x360 w wersji 14 i 15-calowej. W pierwszym modelu postawiono na szeroką gamę wersji

Kalendarium

Medycyna

Z kina do medycyny. Nowoczesne techniki wizualizacji rewolucjonizują chirurgię i diagnostykę

Nowoczesne wizualizacje umożliwiają tworzenie niezwykle precyzyjnego obrazu wnętrza ludzkiego ciała. Ułatwia to stawianie diagnozy oraz zwiększa precyzję wykonywania zabiegów chirurgicznych. Stanowi też istotną pomoc w nauce anatomii dla studentów medycyny. Technologia ta wykorzystuje metody stosowane przez twórców animacji filmowych.

Medycyna

Endoprotezy wkrótce zastąpią każdy niesprawny staw. Dzięki biomateriałom nowej generacji pomogą odbudować kości i będą stymulować organizm do lepszej pracy

Już niedługo niemal każdą zużytą część ciała będzie można wymienić. Od lat funkcjonują już endoprotezy, które z sukcesem zastępują stawy, czy kości z nowotworem. Dzięki nowym biomateriałom endoprotezy są coraz wytrzymalsze, a nowa powłoka sprawia, że lepiej współpracują z organizmem człowieka i środowiskiem. W efekcie nie trzeba będzie ich wszczepiać w ostateczności, ale będzie można reagować już przy pierwszych zmianach. Przy zwykłych złamaniach mogą zaś stymulować kości do szybszego wzrostu.

MWC19

Firma

Zminiaturyzowane modemy internetu rzeczy umieszczone w przedmiotach lub urządzeniach pozwolą je śledzić lub zbierać dane o otoczeniu. Mogą być instalowane bez oddzielnego zasilania

Czujniki podłączone do internetu rzeczy pozwalają już śledzić obiekty niemające zasilania. Dzięki temu można sprawdzać lokalizację przesyłek, śledzić warunki w ulach czy zarządzać temperaturą i zużyciem energii w budynkach, a także raportować warunki przechowywania leków poddawanych badaniom klinicznym. Dzięki miniaturyzacji modemy mogą być instalowane w coraz mniejszych przedmiotach i produktach.