Komunikaty PR

Nowe kamery w ofercie Mio – nowa jakość nocnych nagrań

2019-04-15  |  11:55
Biuro prasowe

Mio poszerza swoją ofertę kamer samochodowych dla wymagających kierowców. W portfolio na wiosnę oprócz kamer ze średniej półki cenowej pojawią się dwa modele: MiVue 798 oraz wersja z tylną kamerą A30 – MiVue 798 Dual. Wideorejestratory nagrywają w 2.5K 1600p., a dzięki swojej specyfikacji stanowią solidne zabezpieczenie każdego kierowcy podczas codziennych podróży.

 Wideorejestratory już nie tylko mają za zadanie nagrywać zdarzenie drogowe.  Kupując tego typu urządzenie bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na parametry takie jak: rzeczywisty kąt widzenia, jakość nagrania czy wbudowany moduł GPS.

Model MiVue 798 to urządzenie, które swoimi parametrami z pewnością zainteresuje osoby wymagające czegoś więcej niż tylko rejestracji przebytej drogi. Urządzenie posiada system wspomagania kierowcy ADAS – FCWS (układ ostrzegania przed kolizją z autem poprzedzającym), LDWS (układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu) i FA (ostrzeżenie o przemęczeniu) oraz Stop&Go (informuje, że pojazd przed nami ruszył). Na pokładzie widerejestatora znajdziemy wbudowany moduł GPS, dzięki któremu odpowiednio wcześniej otrzymamy  informacje o zbliżającym się punkcie pomiaru prędkości oraz zapiszemy dodatkowe metadane (takie jak czas i miejsce nagrania).

Szczególnie wartą podkreślenia funkcją jest powiązanie zapisu wideo z odpowiednimi metadanymi,  które zbiera moduł GPS. Pozawala to często na przyśpieszanie rozstrzygnięcia spraw związanych z procesem orzekania o winie lub niewinności. Przed udostępnieniem nagrania warto zdecydować, czy chcemy aby zapisana prędkość była widoczna w modelu MiVue 798 możemy ją ręcznie wyłączyć.  Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 2.5K QHD 1600p. w technologii H264, dzięki czemu zapisane pliki są „lżejsze”, nie tracąc na jakości. MiVue 798 nagra każdy szczegół, który znajdzie się w jego rzeczywistym kącie widzenia, który wynosi 150o. Dzięki zaimplementowanej w urządzeniu wysokiej jakości szklanej optyce z przesłoną F1.8 oraz matrycy SONY premium STARVIS CMOS, nagrania będą bardzo szczegółowe oraz będą posiadać doskonały kontrast oraz jasną i bogatą kolorystykę, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Za pomocą wbudowanemu  WiFi zarejestrowane nagrania  łatwo prześlemy na  nasz smartfon. Dzięki wykorzystanej technologii WiFi zaktualizujemy również oprogramowanie zainstalowane na urządzeniu Wideorejestator nie tylko chroni nasze auto kiedy jedziemy. Po dodaniu do naszego urządzenia Smartboxa, uruchamiamy inteligentny tryb parkingowy, który współpracuje z 3-osiowym sensorem przeciążeń (G-sensor), który możemy dowolnie dostosować do zawieszenia naszego auta, dzięki wielostopniowej regulacji czułości.
W zestawie znajdziemy uchwyt obrotowy, który daje nam możliwość łatwego ustawienia kamery pod dowolnym kątem (nawet na pionowej szybie), daje nam to możliwość zrobienia pełnej dokumentacji wideo z przebiegu podróży. Model dostępny będzie w sklepach w drugiej połowie kwietnia w cenie 849 PLN.

 

Model MiVue 798 DUAL to połączenie urządzenia MiVue 798 z kamerą MiVueA30. Takie połączenie gwarantuje nam zabezpieczenie tego, co dzieje się przed naszym autem, ale również i za nim. Dzięki dodatkowej tylnej kamerze MiVue A30, zarejestrujemy obraz, który znajdzie się w polu widzenia urządzenia, – i 140o. Nagrane pliki będą rejestrowane w rozdzielczości Full HD 1080p z płynnością 30 klatek na sekundę. Tylna kamera również posiada wysokiej jakości sensor optyczny Sony, który gwarantuje możliwie najlepszej jakości nagrania, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia oraz szklaną optykę z tą samą przesłoną, co przednia kamera MiVue 798. Model dostępny będzie w sklepach w drugiej połowie kwietnia w cenie 1199 PLN.

Tylną kamerę mocujemy przeklejając ją za pomocą trwałej taśmy 3M. Ważnym podkreślenia jest fakt , iż taśma jest bezbarwna, dzięki czemu nie zżółknie  od słońca po pierwszym letnim sezonie. Kamery łączymy za pomocą 7 metrowego kabla, który jest dołączony do opakowania. Obraz tylnej kamery możemy również wyświetlić i zapisać w formie pliku za pomocą aplikacji na smartfony MiVue Pro.

 

O firmie:

MiTAC International Corp. posiada ponad 35-letnie doświadczenie na światowych rynkach.  Firma została założona w 1982 roku i rozpoczęła swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcja systemów elektronicznych oraz zintegrowanie zarządzanie rozwojem i produkcją sprzętu dla firm zewnętrznych oraz dla marek własnych. MiTAC posiada takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów na całym świecie. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Czemu branża eCommerce powinna zwrócić uwagę na zarządzanie ruchem sieciowym Biuro prasowe
2019-04-18 | 13:19

Czemu branża eCommerce powinna zwrócić uwagę na zarządzanie ruchem sieciowym

Większość polskich firm całkowicie zaniedbuje kwestię zarządzania ruchem sieciowym lub zajmuje się nim samodzielnie w minimalnym zakresie. Tymczasem, jak pokazują doświadczenia rynku
Technologie OKI Pro8432WT z technologią wymiany tonera białego na czarny
2019-04-17 | 14:00

OKI Pro8432WT z technologią wymiany tonera białego na czarny

Drukarka termotransferowa Pro8432WT z białym tonerem firmy OKI otrzymała przełomową modernizację, która umożliwia klientom wymianę pomiędzy białym a czarnym tonerem. Pozwala to
Technologie OKI Europe przekracza granice kreatywności i koloru podczas FESPA 2019
2019-04-17 | 13:35

OKI Europe przekracza granice kreatywności i koloru podczas FESPA 2019

Firma OKI Europe Ltd będzie wystawiać się na targach FESPA 2019 w hali A5, na stanowisku F10, gdzie zaprezentuje rozwiązania zwiększające dochody firm, skupiające się na rynku

Kalendarium

Gry i aplikacje

Symultaniczne translatory zrewolucjonizują sposób komunikacji. Technologia pozwala swobodnie porozumiewać się w nawet kilkudziesięciu językach

Dostęp do kilkudziesięciu języków, tłumaczenie w czasie rzeczywistym i brak konieczności parowania urządzeń w aplikacji mobilnej to możliwości najnowszych translatorów, które coraz częściej wyglądają jak zwykła słuchawka bluetooth, a wyposażone są w algorytmy sztucznej inteligencji. Wystarczy jedną słuchawkę mieć w uchu, drugą przekazać rozmówcy, a proces tłumaczenia rozpocznie się automatycznie. Skuteczność tłumaczenia w kompaktowych translatorach sięga już nawet 95 proc.

Energetyka

Ekspert ICNIRP: Sieci 5G bez niekorzystnego wpływu na ludzkie zdrowie. Brak dowodów na związek ekspozycji na częstotliwości radiowe z rakiem mózgu, chorobami serca lub innych narządów

Pola elektromagnetyczne są wszechobecne. Ich źródła znajdziemy w środowisku naturalnym, jednak te pochodzące ze sztucznych źródeł mają miliony razy większe natężenie. Tymczasem rośnie liczba urządzeń komunikacji bezprzewodowej. Każdy człowiek narażony jest na złożoną mieszankę słabych pól elektrycznych i magnetycznych od wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej, sprzętu gospodarstwa domowego i urządzeń przemysłowych, po telekomunikację i nadawanie. Choć na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają chronić przed promieniowaniem, zdaniem ekspertów lek jest bezzasadny, a pole elektromagnetyczne jest mniej szkodliwe niż kawa czy aloes.

MWC19

Firma

Przybywa zastosowań sztucznej inteligencji w medycynie. Jest ona szczególnie wykorzystywana w diagnostyce i radiologii

Możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie – zwłaszcza w diagnostyce i radiologii – gwałtownie rosną. Raport PwC wskazuje, że narzędzia z tą technologią mogą w dużym stopniu wesprzeć procesy diagnostyczne i terapeutyczne, przy okazji obniżając ich koszty. Dzięki analizie danych z różnych źródeł AI może również wspierać pracę lekarzy, ułatwiając postawienie właściwej diagnozy czy wybór optymalnej ścieżki leczenia danego pacjenta. Coraz powszechniej trafia ona już do nowoczesnych urządzeń medycznych wykorzystywanych przez szpitale.