Komunikaty PR

Firma OHAUS wprowadza dwie nowe wirówki - innowacyjne nowości w serii Frontier

2019-01-10  |  09:55
Biuro prasowe

 

 

 

OHAUS® Corporation, światowy lider w projektowaniu i produkcji urządzeń wagowych, sprzętu laboratoryjnego i przyrządów analitycznych, wprowadził na rynek dwie nowe wirówki z serii Frontier™ 5000.

Dalszy rozwój oferty wirówek Frontier

 

Blisko dwa lata temu firma OHAUS wprowadziła na rynek serię wirówek Frontier 5000 (Micro, Multi i Mini) zaprojektowanych specjalnie z myślą o prostych i szybkich zadaniach, które doskonale sprawdzają się w rozmaitych zastosowaniach z zakresu nauk przyrodniczych. Biorąc pod uwagę stale zmieniające się potrzeby specjalistów w laboratoriach uniwersyteckich, badawczych, przemysłowych i klinicznych, firma OHAUS postanowiła dodatkowo rozszerzyć swoją ofertę produktową, uzupełniając cenioną serię Frontier o dwie nowe wirówki. Szybka stołowa mikrowirówka FC5513 jest przeznaczona do określonego zakresu zastosowań laboratoryjnych, a kompaktowa, wolnoobrotowa wirówka wielofunkcyjna FC5707 służy do ogólnych zastosowań laboratoryjnych.

Obie nowe wirówki są wyposażone w wyjątkowy, wodoszczelny panel przedni, nowoczesne pokrętło dotykowe i intuicyjny interfejs. Standardowe funkcje obejmują również dziesięć prędkości przyspieszania, dziesięć prędkości hamowania, wstępne ustawienia czasu pracy od 10 s do 99 h 59 min wraz z opcją pracy ciągłej, edytowalny sygnał dźwiękowy kończący każdy przebieg, a także szybkie wirowanie na potrzeby krótkich przebiegów. Oba urządzenia mają kompaktową obudowę, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń na stole laboratoryjnym.

Wirówka mikrolitrowa FC5513 osiąga prędkość 17 317 x g dzięki czterem opcjonalnym wirnikom, więc doskonale nadaje się do podstawowych zastosowań laboratoryjnych wymagających dużej prędkości wirowania. Zaprojektowany z myślą o wygodnej obsłudze model FC5513 oferuje standardowe wirniki do mikroprobówek 24 x 1,5 ml z opcją bariery biologicznej. Wirówka może również wspomagać spin columns i probówki kapilarne z hematokrytem, gdy są używane z innymi wirnikami, dzięki czemu sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach.

Niezawodna, wolnoobrotowa wirówka ogólnego przeznaczenia FC5707 jest wyposażona we wstępnie zainstalowany wirnik 8 x 15 ml, który obsługuje zarówno probówki z dnem okrągłym, jak i stożkowym, w tym zwykłe probówki do krwi, a dzięki akcesoriom można go również łatwo dostosować do pracy z probówkami o pojemnościach 7 ml, 5 ml i 1,5/2 ml.

 

Intuicyjne wzornictwo, niezawodna praca i przyjazny interfejs użytkownika

 

Podobnie jak wszystkie wirówki z serii Frontier 5000, modele FC5513 i FC5707 zostały oparte na wysokiej jakości technologii inżynieryjnej, aby usprawniać i ułatwiać procesy laboratoryjne dzięki wielu przyjaznym dla użytkownika funkcjom i oprogramowaniu, które cechuje intuicyjna obsługa.

Sterowanie pokrętłem dotykowym w modelach FC5707 i FC5513 umożliwia prostą obsługę jedną ręką, nawet w rękawicach. Duży podświetlany wyświetlacz LCD prezentuje ustawienia wirowania i parametry w czasie rzeczywistym w ramach jednego interfejsu.

 

Większe bezpieczeństwo dzięki specjalnym zabezpieczeniom

 

Wirówki te są wyposażone w dodatkowe funkcje ochronne zapewniające bezpieczeństwo i niezawodność pracy, w tym aktywne wykrywanie nierównomiernego obciążenia z indywidualnymi tolerancjami dla poszczególnych wirników, które chroni operatorów przed przypadkowymi obrażeniami, a także uszczelnione wirniki z barierą biologiczną chroniące operatorów przed szkodliwymi aerozolami.

 

Więcej informacji na temat wirówek Frontier 5000 można znaleźć na stronie www.ohaus.com.


Informacje o firmie OHAUS Corporation

OHAUS Corporation z siedzibą w Parsippany w stanie New Jersey, jest producentem szerokiej gamy precyzyjnych wag elektronicznych i mechanicznych oraz urządzeń laboratoryjnych, dostosowanych do potrzeb niemal każdej gałęzi przemysłu. Jest światowym liderem w produkcji wag do zastosowań laboratoryjnych, przemysłowych i edukacyjnych, jak również specjalistycznych wag wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, branży farmaceutycznej
i jubilerskiej. Produkty OHAUS, wytwarzane zgodnie z nomą ISO 9001:2008; są precyzyjne, niezawodne i dostępne w przystępnych cenach, a w ich użytkowaniu dodatkowo pomaga najlepszy w branży dział wsparcia klienta.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-01-21 | 14:41

Nowe MFP Ricoh – pierwsza generacja inteligentnych MFP

  Ricoh wprowadza na rynek nową generację kolorowych, inteligentnych urządzeń drukujących A3 – IM C2000(A)/IM C2500(A), IM C3000(A)/IM C3500(A), IM C4500(A)/IM C5500(A), IM C6000. Premierowa seria jest pierwszą z nowej
Technologie Kontel poszerza ofertę IP o producentów Snom i Counterpath
2019-01-21 | 10:18

Kontel poszerza ofertę IP o producentów Snom i Counterpath

Kontel, dystrybutor z wartością dodaną, poszerz ofertę IP aby jeszcze lepiej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie partnerów handlowych na rozwijającym się polskim rynku telco. Do
Technologie Dzień Babci i Dziadka a odpowiedni upominek
2019-01-17 | 15:37

Dzień Babci i Dziadka a odpowiedni upominek

Styczeń to miesiąc, kiedy wiele osób realizuje postanowienia noworoczne, ale w tej gonitwie należy pamiętać, że ważne dla nas osoby mają wtedy swoje święta. W Polsce Dzień Babci

CES 2019

Energetyka

Inteligentnym oświetleniem można już sterować za pomocą głosu. Na rynek trafia też pierwszy, inteligentny zamiennik 100-watowej żarówki

Na rynek trafia coraz więcej rodzajów urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu. Smart Home to już nie tylko telewizor, system nagłośnienia czy nawet pralka i lodówka sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Teraz to już także inteligentne oświetlenie, które kontrolować można za pomocą głosu. Na rynek trafi niebawem pierwsza inteligentna żarówka LED o mocy równoważnej 100 watom. Zaprezentowano także inteligentny reflektor, który poprawi bezpieczeństwo domu, chroniąc przed włamywaczami.

Medycyna

Domowe badanie czynności serca dziecka w łonie matki dzięki specjalnej opasce. Na rynku pojawia się coraz więcej inteligentnych urządzeń baby tech

Rynek baby tech, czyli technologii służących głównie dzieciom i ich rodzicom, rozwija się w coraz szybszym tempie. Pojawia się coraz więcej innowacyjnych urządzeń, które wspierają rozwój dziecka już od momentu poczęcia. Inteligentna skarpetka potrafi monitorować tętno i oddech dziecka, a specjalne głośniki sprawiają, że muzyka dotrze jeszcze do płodu. Zaprezentowana na targach CES 2019 inteligentna opaska do monitorowania tętna płodu sprawi, że badanie kardiotokografii będzie można wykonywać w domu.

 

Gadgety

Uczące się słuchawki dostosują poziom dźwięku do użytkownika. Budują jego profil w sposób podobny do badania audiologicznego

Słuchawki pozwalają już nie tylko słuchać muzykę, lecz także ją poczuć. Inteligentne, uczące się słuchawki potrafią przetestować słuch i dostosować wszystkie ustawienia do unikalnego słuchu użytkownika. W ten sposób uzyskiwany jest wysoki poziom immersyjności, a użytkownik ma wrażenie zanurzenia się w dźwięku. W przyszłości do słuchawek trafią także asystenci głosowi.