Komunikaty PR

Firma OHAUS wprowadza dwie nowe wirówki - innowacyjne nowości w serii Frontier

2019-01-10  |  09:55
Biuro prasowe

 

 

 

OHAUS® Corporation, światowy lider w projektowaniu i produkcji urządzeń wagowych, sprzętu laboratoryjnego i przyrządów analitycznych, wprowadził na rynek dwie nowe wirówki z serii Frontier™ 5000.

Dalszy rozwój oferty wirówek Frontier

 

Blisko dwa lata temu firma OHAUS wprowadziła na rynek serię wirówek Frontier 5000 (Micro, Multi i Mini) zaprojektowanych specjalnie z myślą o prostych i szybkich zadaniach, które doskonale sprawdzają się w rozmaitych zastosowaniach z zakresu nauk przyrodniczych. Biorąc pod uwagę stale zmieniające się potrzeby specjalistów w laboratoriach uniwersyteckich, badawczych, przemysłowych i klinicznych, firma OHAUS postanowiła dodatkowo rozszerzyć swoją ofertę produktową, uzupełniając cenioną serię Frontier o dwie nowe wirówki. Szybka stołowa mikrowirówka FC5513 jest przeznaczona do określonego zakresu zastosowań laboratoryjnych, a kompaktowa, wolnoobrotowa wirówka wielofunkcyjna FC5707 służy do ogólnych zastosowań laboratoryjnych.

Obie nowe wirówki są wyposażone w wyjątkowy, wodoszczelny panel przedni, nowoczesne pokrętło dotykowe i intuicyjny interfejs. Standardowe funkcje obejmują również dziesięć prędkości przyspieszania, dziesięć prędkości hamowania, wstępne ustawienia czasu pracy od 10 s do 99 h 59 min wraz z opcją pracy ciągłej, edytowalny sygnał dźwiękowy kończący każdy przebieg, a także szybkie wirowanie na potrzeby krótkich przebiegów. Oba urządzenia mają kompaktową obudowę, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń na stole laboratoryjnym.

Wirówka mikrolitrowa FC5513 osiąga prędkość 17 317 x g dzięki czterem opcjonalnym wirnikom, więc doskonale nadaje się do podstawowych zastosowań laboratoryjnych wymagających dużej prędkości wirowania. Zaprojektowany z myślą o wygodnej obsłudze model FC5513 oferuje standardowe wirniki do mikroprobówek 24 x 1,5 ml z opcją bariery biologicznej. Wirówka może również wspomagać spin columns i probówki kapilarne z hematokrytem, gdy są używane z innymi wirnikami, dzięki czemu sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach.

Niezawodna, wolnoobrotowa wirówka ogólnego przeznaczenia FC5707 jest wyposażona we wstępnie zainstalowany wirnik 8 x 15 ml, który obsługuje zarówno probówki z dnem okrągłym, jak i stożkowym, w tym zwykłe probówki do krwi, a dzięki akcesoriom można go również łatwo dostosować do pracy z probówkami o pojemnościach 7 ml, 5 ml i 1,5/2 ml.

 

Intuicyjne wzornictwo, niezawodna praca i przyjazny interfejs użytkownika

 

Podobnie jak wszystkie wirówki z serii Frontier 5000, modele FC5513 i FC5707 zostały oparte na wysokiej jakości technologii inżynieryjnej, aby usprawniać i ułatwiać procesy laboratoryjne dzięki wielu przyjaznym dla użytkownika funkcjom i oprogramowaniu, które cechuje intuicyjna obsługa.

Sterowanie pokrętłem dotykowym w modelach FC5707 i FC5513 umożliwia prostą obsługę jedną ręką, nawet w rękawicach. Duży podświetlany wyświetlacz LCD prezentuje ustawienia wirowania i parametry w czasie rzeczywistym w ramach jednego interfejsu.

 

Większe bezpieczeństwo dzięki specjalnym zabezpieczeniom

 

Wirówki te są wyposażone w dodatkowe funkcje ochronne zapewniające bezpieczeństwo i niezawodność pracy, w tym aktywne wykrywanie nierównomiernego obciążenia z indywidualnymi tolerancjami dla poszczególnych wirników, które chroni operatorów przed przypadkowymi obrażeniami, a także uszczelnione wirniki z barierą biologiczną chroniące operatorów przed szkodliwymi aerozolami.

 

Więcej informacji na temat wirówek Frontier 5000 można znaleźć na stronie www.ohaus.com.


Informacje o firmie OHAUS Corporation

OHAUS Corporation z siedzibą w Parsippany w stanie New Jersey, jest producentem szerokiej gamy precyzyjnych wag elektronicznych i mechanicznych oraz urządzeń laboratoryjnych, dostosowanych do potrzeb niemal każdej gałęzi przemysłu. Jest światowym liderem w produkcji wag do zastosowań laboratoryjnych, przemysłowych i edukacyjnych, jak również specjalistycznych wag wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, branży farmaceutycznej
i jubilerskiej. Produkty OHAUS, wytwarzane zgodnie z nomą ISO 9001:2008; są precyzyjne, niezawodne i dostępne w przystępnych cenach, a w ich użytkowaniu dodatkowo pomaga najlepszy w branży dział wsparcia klienta.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Lighting designer: zawód przyszłości? Biuro prasowe
2019-03-22 | 16:16

Lighting designer: zawód przyszłości?

Podkreśla charakter obiektu, poprawia nastrój, a nawet... motywuje do pracy. Świadomie zaprojektowane oświetlenie może zdziałać cuda. Dlatego architekci coraz częściej decydują
Technologie Przyszłość technologii jest kobietą
2019-03-21 | 12:10

Przyszłość technologii jest kobietą

„Szklany sufit” już dawno zaczął pękać. Działania prowadzone od lat przez środowisko feministyczne, nacisk na równouprawnienie i różnorodność na wszystkich
Technologie Wsparcie high-tech dla organów ścigania. Zalety monitoringu zintegrowanego
2019-03-20 | 15:00

Wsparcie high-tech dla organów ścigania. Zalety monitoringu zintegrowanego

Wykorzystywanie narzędzi monitoringu wizyjnego na potrzeby działań służb mundurowych stało się już standardem. Coraz więcej samorządów, a także firm, inwestuje również w

Kalendarium

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.

MWC19

Firma

Europejski odpowiednik GPS-a obniży koszt i zwiększy dokładność pilotowania autonomicznych pojazdów. Będzie sterował także dronami dostarczającymi przesyłki kurierskie

Już wkrótce europejski system nawigacji satelitarnej może zostać wdrożony na masową skalę. Zapewni dużo dokładniejsze wskazania lokalizacji w porównaniu z amerykańskim systemem GPS, co może być kluczowe w przypadku akcji ratunkowych zarówno na lądzie, jak i morzu. Już teraz Galileo jest stosowany w systemach alarmowych eCall, montowanych w nowych samochodach, a w ciągu trzech lat trafi też do wszystkich smartfonów, sprzedawanych na europejskim rynku. W opracowywanie urządzeń wykorzystujących Galileo zaangażowali się także Polacy. Opracowane przez nich układy mają trafić m.in. do autonomicznych dronów, dostarczających przesyłki.