Komunikaty PR

Systemowe rozwiązania przyszłości Webasto

2019-07-03  |  10:00
Biuro prasowe

Niemiecka firma Webasto, znana Polakom przede wszystkim z produkcji urządzeń ogrzewania postojowego, montowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, działa również w wielu innych dziedzinach motoryzacji. Jednymi z flagowych produktów Webasto są samochodowe izotermy i chłodnie oraz systemy klimatyzacji, montowane we wszelkiego rodzaju pojazdach. Działania jednego z największych dostawców rynku motoryzacyjnego na świecie koncentrują się ostatnio również na systemach ogrzewania, klimatyzacji i ładowania dla samochodów elektrycznych.

 

Dziś Webasto pracuje m. in. nad systemami akumulatorów oraz rozwiązaniami w zakresie ładowania i ogrzewania, przeznaczonymi do pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym.

- Firma Webasto działa od 1901 roku. Mamy liczne produkty, związane z utrzymaniem dobrego klimatu w pojazdach. Specjalizujemy się w rozwiązaniach z zakresu ogrzewania i klimatyzacji. Działamy w sektorze samochodów osobowych, ale także autobusów i ciężarówek, pojazdów specjalnych i w kolejnictwie. Najmocniej jesteśmy związani z ciężkim transportem drogowym. Kierowca, który w ciężarówce pracuje i mieszka, musi mieć zapewniony odpowiedni komfort i właśnie za to odpowiadamy. Jesteśmy również obecni w segmencie rekreacyjnym, dostarczając wyposażenie do samochodów kempingowych, łodzi motorowych i jachtów. Zaczęliśmy dynamicznie działać na rodzącym się rynku pojazdów elektrycznych, wprowadzając m. in. wysokonapięciowe ogrzewacze HVH oraz najnowocześniejsze systemy ładowania - mówi Tomasz Konieczny, Dyrektor Zarządzający Webasto Petemar.

Elastyczne systemy akumulatorów

W ubiegłym roku światowy debiut na targach IAA w Hanowerze miał modułowy system akumulatorów do pojazdów elektrycznych, który można niemal dowolnie skalować i elastycznie dostosowywać do potrzeb. Nowy system akumulatorów Webasto pozwala swobodnie konfigurować ich zestawy. Baterie o pojemności 35 kWh każda, można łączyć w zestawy nawet po 8 sztuk naraz.

- To rozwiązanie, dedykowane do autobusów i ciężarówek, ale też małych pojazdów dostawczych. Wykorzystanie standaryzowanych modułów pozwoliło wymiernie skrócić proces opracowywania produktu i tym samym obniżyć jego koszt dla klienta końcowego - wyjaśnia Tomasz Konieczny.

Modułowy system akumulatorów można wykorzystać jako zamiennik dla standardowych akumulatorów, a także jako źródło energii dla pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Dodatkowo w ofercie jest tzw. „Box interfejsu pojazdu” VIB (Vehicle Interface Box), służący jako łącznik pomiędzy systemem baterii a samochodem, umożliwiający konfigurację i programowanie obu systemów.

Inteligentne ładowarki do samochodów elektrycznych

Niemiecki producent ma w swojej ofercie również wysokiej jakości ładowarki do pojazdów elektrycznych. Najbardziej zaawansowanym produktem w gamie jest inteligentna ładowarka Webasto Live, umożliwiająca elastyczne tworzenie sieci urządzeń z wykorzystaniem telefonii komórkowej lub Bluetooth.

- Zestawy urządzeń można kontrolować za pomocą aplikacji Webasto LiveApp. Interfejsy sieciowe LAN i WLAN, umożliwiają połączenie ze sobą kilku ładowarek oraz dynamiczne zarządzanie ładowaniem - precyzuje Tomasz Konieczny.

Mobilna aplikacja pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym procesu ładowania, pobieranie danych i optymalizację ładowania pod względem kosztów. Uwierzytelnianie i dostęp do sieci ładowarek może odbywać się za pomocą tokenów RFID w standardzie DESfire lub smartfonów. Webasto Live to również jedna z niewielu ładowarek naściennych na rynku, pozwalająca na uwierzytelnianie w systemie Plug & Charge (zgodnym z ISO 15118).

Ładowarki Webasto Live są dostępne z kablem o długości 4,5 lub 7 m ze złączem typu 2 i mają skalowaną wydajność ładowania - od 3,7 kW do 22 kW. Podstawowa ładowarka w gamie, to Webasto Pure - kompatybilna ze wszystkimi samochodami elektrycznymi z wtyczkami typu 2, niezależnie od producenta pojazdu. Dostępne są wersje urządzenia o mocy ładowania 11 lub 22 kW.

Nagrzewnice do samochodów elektrycznych

Webasto stworzyło też wysokowydajne systemy ogrzewania, przeznaczone do pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Są to wysokonapięciowe nagrzewnice HVH, tzw. High Voltage Heaters. Te urządzenia, zapewniając komfort termiczny we wnętrzu pojazdu, potrafią zadbać także o zapewnienie odpowiedniej temperatury akumulatorów trakcyjnych, dając możliwość pełnego wykorzystania ich sprawności i pojemności.

Dzięki wydajnej technologii warstwy grzewczej, nagrzewnica HVH niemal bezstratnie przetwarza zmagazynowaną energię elektryczną, ze stałą wydajnością na poziomie powyżej 95 proc. Ważące zaledwie 2,7 kg HVH jest lżejsze i bardziej kompaktowe, od elektrycznych systemów grzewczych konkurencji.

- Wysokowydajne ogrzewacze charakteryzują się również niską emisją hałasu i długą żywotnością. Ich kompaktowy rozmiar i niewielka masa ułatwiają instalację nagrzewnic nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach - dodaje Tomasz Konieczny z Webasto Petemar.

Wysokonapięciowe nagrzewnice Webasto są oferowane w wersjach o mocy cieplnej 5, 7 i 10 kW oraz przystosowane do zasilania prądem o napięciu od 250 do 870 V. Zintegrowane, wielostopniowe zabezpieczenia, zapewniają im najwyższy poziom wytrzymałości i bezpieczeństwa pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka? Biuro prasowe
2019-12-05 | 15:30

Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka?

Baterie trakcyjne i silniki elektryczne możemy znaleźć w samochodach Lexusa już od wielu lat. W 2005 roku Lexus RX 400h, czyli pierwsze auto hybrydowe marki rozpoczęło rewolucję,
Motoryzacja Prido przedstawia dwa nowe modele kamer samochodowych z Wi-Fi – i7 oraz i7pro
2019-12-03 | 14:00

Prido przedstawia dwa nowe modele kamer samochodowych z Wi-Fi – i7 oraz i7pro

Firma Prido wprowadza na rynek dwa nowe modele wideorejestratorów samochodowych – i7 oraz i7pro. W porównaniu do poprzedniego, nowe urządzenia są wzbogacone m.in.
Motoryzacja Aż 19 produktów w promocji „Cashback” od Mio
2019-11-26 | 14:20

Aż 19 produktów w promocji „Cashback” od Mio

W promocji „Cashback” dostępny jest model MiVue 798. To urządzenie, które swoimi parametrami z pewnością zainteresuje osoby wymagające czegoś więcej niż tylko

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gry i rozrywka

Przyszłość rynku akcesoriów do gier to personalizacja. Użytkownicy oczekują produktów unikatowych, dopasowanych do ich fizjonomii

Rynek gadżetów gamingowych rośnie w siłę. Coraz więcej producentów kieruje swoje urządzenia nie tylko do przeciętnego gracza, lecz także do zawodowych e-sportowców. Gracze poszukują podzespołów i peryferiów komputerowych, które będą mogli dostosować do swoich potrzeb i przyzwyczajeń. Na popularności zyskują sprzęty gamingowe z w pełni konfigurowalnym podświetleniem, klawiatury pozwalające dopasować sposób działania przełączników oraz myszki, które zostaną dostosowane do dłoni konkretnego użytkownika.

CES Las Vegas 2020

Kosmos i lotnictwo

Min. Rozwoju: Kosmos to źródło dochodów, innowacji i pole do rozwoju polskich firm

W ramach popularyzacji branży kosmicznej polski rząd przeznaczy 250 mln zł na składkę do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Kondycję branży poprawić może także wdrożenie programu Horyzont Europa na lata 2021-2027, dzięki któremu polskie przedsiębiorstwa będą odgrywały większą rolę w międzynarodowych projektach badawczych.