Komunikaty PR

Stary sprzęt nie musi być bezużyteczny. Trzy nietypowe sposoby wykorzystania

2019-10-07  |  15:30
Biuro prasowe

Według dostępnych raportów, średnia długość użytkowania małych sprzętów elektronicznych, do których zaliczyć możemy m.in. smartfony, trwa średnio dwa lata. W przypadku komputerów szacuje się, że ten cykl wynosi około 3-4 lata. Nie wynika to jednak z faktu, że po tym okresie urządzenia nie nadają się do użytkowania, ale najzwyczajniej są zastępowane przez nowe, lepsze modele. Krótki cykl życia wspomnianych sprzętów sprawia, że często lądują one w kącie, choć mogłyby służyć jeszcze przez lata - na przykład do przenoszenia danych.

Drugie życie starego smartfona

W ostatnich latach obserwujemy spadek cen wydajnych smartfonów, wobec czego w momencie gdy decydujemy się na zakup nowego urządzenia, dotychczasowego często nie opłaca się już sprzedawać. Można wykorzystać go za to na wiele sposobów, a jednym z nich, szczególnie w przypadku gdy bateria jest już mocno zużyta, jest przenoszenie danych.

Rzecz jasna starsze smartfony można wykorzystać także w inny sposób - na przykład jako nawigację GPS, rejestrator wideo, centrum multimedialne, czy nawet jako pilot do telewizora. Wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności i potrzeb.

Nowe zastosowanie dysków wewnętrznych

Ostatni rok przyniósł również spore zmiany, jeśli chodzi o ceny szybkich i wydajnych nośników SSD. Kiedyś dyski z interfejsem SATA były dla wielu nieosiągalne właśnie ze względu na koszty, a dziś popularność zdobywają nawet 8-krotnie szybsze SSD z interfejsem PCI-E, jak Plextor M9Pe, które gwarantują prędkość odczytu na poziomie 3200 Mb/s i zapisu na poziomie 2100 Mb/s. Co ważne, to dyski przystępne cenowo dla użytkowników, którzy coraz częściej decydują się na wymianę dysku HDD.

Niezależnie od tego, czy wymieniamy dysk HDD lub SSD, w obu przypadkach wciąż mogą one doskonale się sprawdzać jako zewnętrzne nośniki danych, a jedyne czego potrzebujemy, to zewnętrzna obudowa. Dzięki temu niskim kosztem stworzymy dysk zewnętrzny, który doskonale nada się albo do przenoszenia danych, albo po prostu jako miejsce na backupy.

Wskrześ karty pamięci

Nowoczesne laptopy i smartfony coraz częściej pozbawiane są czytnika kart pamięci - między innymi dlatego, że oferują na tyle pojemną pamięć wewnętrzną, że ów czytnik najzwyczajniej nie jest potrzebny. Jeśli jednak w ciągu ostatnich lat korzystaliśmy z kart pamięci, niskim kosztem możemy utrzymać je przy życiu. Wystarczy zaopatrzyć się w czytnik, obsługujący różne formaty kart, dzięki któremu będziemy mogli łączyć się z praktycznie każdym urządzeniem, oferującym port USB.

Sposobów na kreatywne wykorzystanie starszego sprzętu jest oczywiście znacznie więcej. Powyższe pokazują, że bezkosztowo lub niewielkim kosztem, możemy dać drugie życie poszczególnym urządzeniom, wydłużając - często w nietypowy sposób - okres ich użyteczności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Asustor AS-U2.5G - co dwa gigabity to nie jeden Biuro prasowe
2019-10-14 | 01:00

Asustor AS-U2.5G - co dwa gigabity to nie jeden

Pobranie ważącego niemal 100 GB filmu w jakości 4K UHD w mniej niż 5 minut? Zgranie 60 GB zdjęć z lustrzanki w nieco ponad 3 minuty? Tak szybki transfer danych mają zapewniać nowe karty
Komputery PowerWalker Inverter 650 SW - domowa elektrownia na wyciągnięcie ręki
2019-10-14 | 01:00

PowerWalker Inverter 650 SW - domowa elektrownia na wyciągnięcie ręki

Przerwy w dostawie energii elektrycznej nigdy nie są miłe. O ile np. lodówki potrafią obejść się bez niej nawet przez dobę, o tyle komputery czy bramy wjazdowe szybko odmawiają
Komputery Zalman X3 White - solidna i elegancka obudowa PC z segmentu premium
2019-10-14 | 01:00

Zalman X3 White - solidna i elegancka obudowa PC z segmentu premium

Obudowa Zalman X3 White jest adresowana do bardziej wymagających użytkowników. Wysoka jakość wykonania ma tu iść w parze z eleganckim, miłym dla oka designem, praktycznymi

Robotyka i SI

Coraz więcej robotów w fabrykach samochodów. Przyszłością są inteligentne maszyny współpracujące i dostosowujące się do otoczenia

Rynek robotów współpracujących z człowiekiem dynamicznie rośnie. Jedną z głównych branż, w których są one wykorzystywane, jest przemysł motoryzacyjny. W fabrykach samochodów funkcjonują m.in. roboty dźwigające ciężkie elementy czy transportujące gotowe samochody. Przyszłością branży są podłączone do chmury roboty inteligentne, które będą się uczyć wykonywanych prac, co pozwoli optymalizować procesy produkcyjne.

Medycyna

Rynek robotów współpracujących z człowiekiem dynamicznie rośnie. Jedną z głównych branż, w których są one wykorzystywane, jest przemysł motoryzacyjny. W fabrykach samochodów funkcjonują m.in. roboty dźwigające ciężkie elementy czy transportujące gotowe sa

Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować przemysł obrazowania medycznego. Zdiagnozuje choroby oczu z niemal 100 proc. dokładnością, rozpozna raka w początkowym stadium, poprawi diagnostykę serca. Zaawansowana technika obliczeniowa przyspiesza i poprawia jakość obrazowania biomedycznego. Polscy naukowcy opracowali zaś metodę oceny badań obrazowych rezonansu magnetycznego w oparciu o głębokie sieci neuronowe. Umożliwia w pełni automatyczną ocenę obrazów, a dokładność oceny stopnia uszkodzenia lub wygojenia ścięgna Achillesa jest porównywalna z ekspertami radiologii ortopedycznej.

Internet

Po smartfon sięgamy coraz częściej, nawet w intymnych sytuacjach. Na silny lęk przed odstawieniem cyfrowych urządzeń cierpi 14 proc. Polaków

Przeciętny internauta korzysta w ciągu dnia z social mediów  średnio 2 godziny i 16 minut, a na jednego użytkownika internetu przypada 8,9 kont w mediach społecznościowych. Z internetu korzystamy coraz częściej, w każdym miejscu, niemal w każdej, nawet intymnej sytuacji. W efekcie już 14 proc. Polaków cierpi na najwyższe FOMO, czyli strach przed odłączeniem. Uzależnienie od smartfonów może negatywnie wpływać na relacje międzyludzkie, a nawet prowadzić do depresji. Z FOMO nie tylko można, ale i trzeba walczyć. Pomocny może okazać się cyfrowy detoks.