Komunikaty PR

Pułapki na złodzieja, które możesz zrobić sam

2019-10-10  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Poczuć się jak Kevin z kultowego już filmu świątecznego, to marzenie nie tylko niejednego dziecka, ale także dorosłego. Wielu chciałoby mieć możliwość zastawienia tych wszystkich pułapek, jakie wymyślił bohater, tworząc ze swojego domu istną fortecę obronną. Internet jest pełen pomysłów na własnoręcznie wykonane systemy” ochrony domu. Oto najlepsze z nich.

 

Chcąc uchronić swój dom czy też mieszkanie przed włamaniem rabusiów, wielu właścicieli decyduje się na ich samodzielne zabezpieczenie. Ich pomysły na pułapki w stylu „zrób to sam”, niekiedy zniewalają nawet osoby obdarzone ponadprzeciętną wyobraźnią. W internecie można znaleźć wiele pomysłów na własnoręczne zabezpieczenie domu.

 

Brokatowa bomba

Jest to połączenie 400 gramów brokatu i niezwykle brzydko pachnącej substancji. Jej twórcą jest popularny youtuber Mark Robert, który zirytowany tym, że dostarczane przez niego paczki notorycznie ginęły, zastawił na ich złodzieja pułapkę. Z użyciem prostego mechanizmu skonstruował ‘bombę’ i umieścił ją w pudełku po drogim urządzeniu elektronicznym. W środku znajdowała się także kamera, która zarejestrowała wybuch i tożsamość paczkowego złodzieja.

 

Nocna syrena

Ta zasadzka wymaga dość dużego nakładu pracy. Niezbędny do jej przygotowania jest zakup dzwonka oraz kilkunastu metrów sznurka. Po pierwsze, w domu należy znaleźć wszystkie punkty, przez które można się do niego dostać. W dalszej kolejności linę przymocować do klamek w oknach i drzwiach, a następnie połączyć ją z dzwonkiem. Kiedy w nocy włamywacz wejdzie do pomieszczenia, dźwięk poruszanego alarmu od razu da o tym znać domownikom.

 

Klejąca folia bąbelkowa

W tym przypadku również konieczne są wcześniejsze przygotowania i zakupy. Należy zaopatrzyć się w folię bąbelkową, której ilość będzie odpowiadała metrażowi domu oraz mocny klej. Folię trzeba rozłożyć na podłodze, a następnie wylać na nią klej. Dzięki takiemu rozwiązaniu włamywacz nie tylko ujawni swoją obecność, ale także zostanie przyklejony i uwięziony, do przyjazdu policji.

 

Istnieje jednak także rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą bawić się w specjalistę do spraw zabezpieczeń. Po raz kolejny jest to ukłon w stronę technologii, a ściślej smart home’owych urządzeń monitorujących. Nie należy ich mylić, ze zwykłymi kamerami rejestrującymi obraz. Obecnie są to zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne, zintegrowane z aplikacją na smartfonie. Należy do nich np. model LC1 marki EZVIZ. Jest to inteligentna kamera, która oprócz przekazu wideo, wyposażona jest także w czujnik PIR (kąt rejestrowania ruchu to 270⁰), dwie lampy LED o natężeniu aż 2500lm oraz syrenę o mocy 100 dB. Kamera to swego rodzaju elektroniczny stróż i odstraszacz. Po wykryciu podejrzanego ruchu nie tylko włącza sygnał dźwiękowy i lampy, ale także wysyła powiadomienie na telefon właściciela. Jednocześnie może pełnić ona rolę lampy, której poziom jasności regulowany jest za pomocą aplikacji.

 

Pomysły na pułapki DIY to genialny sposób na zrealizowanie kreatywnych pokładów wyobraźni, jednak ich działanie może być już nieco wątpliwe. Znaczną część z nich powinno traktować się z dystansem, gdyż to tylko zabawne pomysły, rodem z filmu. Ochronę lepiej pozostawić urządzeniom do tego przeznaczonym, które nie zawiodą, a już z pewnością nie będą zagrożeniem dla samych domowników. Wiele z nich zwyczajnie nie sprawdzi się także w codziennym życiu — prawdopodobnie nikt nie będzie codziennie prowadził przez dom kilkunastu metrów liny. Z całą pewnością jest to ciekawa forma zabawy we wcześniej wspomnianego Kevina. Należy jednak pamiętać, że jego sposoby były nieco radykalne (np. spadające cegły czy podpalanie włamywaczy) i lepiej nie powtarzać ich w prawdziwym życiu. Znacznie lepiej sprawdzi się tutaj urządzenie, które skutecznie odstraszy złodzieja i zarejestruje jego tożsamość. 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-02-27 | 15:00

Huawei prezentuje router Huawei WiFi AX3–naturalne dopełnienie ekosystemu marki

Huawei zaprezentował  w pełni zintegrowany z ekosystemem marki Huawei router Huawei WiFi AX3, oparty o system operacyjny Harmony OS. Zaprezentowane urządzenie obsługuje standard sieci Wi-Fi 6, zapewniając najwyższą jakość
Technologie Huawei zaprezentował flagowe tablety: Huawei MatePad Pro i Huawei MatePad Pro 5
2020-02-27 | 11:00

Huawei zaprezentował flagowe tablety: Huawei MatePad Pro i Huawei MatePad Pro 5

Huawei zaprezentował nowe tablety – Huawei MatePad Pro oraz MatePad Pro 5G. Urządzenia dedykowane są najbardziej wymagającym użytkownikom – zostały wyposażone w potężny
Technologie Huawei prezentuje model routera Huawei 5G CPE Pro 2 wspierający standard Wi-Fi 6
2020-02-27 | 10:00

Huawei prezentuje model routera Huawei 5G CPE Pro 2 wspierający standard Wi-Fi 6

Huawei zaprezentował nową wersję inteligentnego routera Huawei 5G CPE Pro 2. Urządzenie obsługuje standard sieci Wi-Fi 6, zapewniając najwyższą jakość połączenia oraz płynne

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Robotyka i SI

Transport kolejowy czekają historyczne zmiany. Powstają innowacyjne dworce, a po torach będą jeździć autonomiczne pociągi

W Polsce do użytku oddawane są już pierwsze innowacyjne dworce kolejowe, które wykorzystują do zasilania odnawialne źródła energii. Coraz bardziej ekologiczne będą także pociągi, które już wkrótce mogą przestawić się na zasilanie z wodoru. Po torach niebawem zaczną jeździć także autonomiczne pociągi. To rozwiązania oczekiwane zwłaszcza w transporcie ładunkowym. Już dziś w Chinach prowadzone są pilotażowe programy, w ramach których pociągi poruszają się bez maszynisty.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Medycyna

Technologia druku 3D usprawni produkcję spersonalizowanych przedmiotów. Znajdzie zastosowanie na rynku motoryzacyjnym i medycznym

Z drukiem 3D eksperymentuje coraz więcej firm. Technologia wdrażana jest do fabryk samochodów, branży budowlanej czy medycznej. Drukarki wykorzystywane są zarówno do wytwarzania spersonalizowanych produktów medycznych, jak i wielkopowierzchniowych budynków. Branża technologiczna prowadzi badania, które pozwolą unowocześnić tę technologię i uczynić ją jeszcze wszechstronniejszą.