Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy kategorie w serwisie Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Polska aplikacja „dowiezie”
 na lotnisko w Norwegii

2019-08-12  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
Rafał Bieńkowski
Bloomnet

Michała Kajki 3/1
10-546 Olsztyn Olsztyn
rafal.bienkowski|bloomnet.eu | |rafal.bienkowski|bloomnet.eu
502 644 341
bloomnet.eu
Do pobrania PKS Oslo ( 0.62 MB )

Agencja interaktywna Bloomnet stworzyła narzędzie, które ułatwi pasażerom dojazd na lotnisko Oslo Torp. Aplikacja zamówiona przez norweskiego przewoźnika jest już dostępna dla podróżnych. System usprawnia jednak także organizację pracy samej firmy.

Aplikacja zaprojektowana na zlecenie firmy PKS Oslo to rozwiązanie stworzone głównie z myślą o osobach podróżujących z Oslo do Polski, chociaż dostępne są też wersje w języku norweskim, rosyjskim i angielskim.

Narzędzie umożliwia zarezerwowanie przez stronę lub aplikację busa, który podjedzie pod dowolne miejsce w stolicy Norwegii, a następnie zawiezie pasażera na lotnisko Oslo Torp. Użytkownik może edytować zamówienie oraz śledzić jego status, dzień przed wylotem otrzyma z kolei SMS potwierdzający godzinę przyjazdu samochodu na wskazane miejsce (auto może też czekać przed halą przylotów). Pasażer może dokonać opłaty za pośrednictwem aplikacji z dodaną wcześniej kartą płatniczą lub dopiero po przyjeździe kierowcy.

Nowy system ułatwia jednak życie nie tylko klientom. To także narzędzie usprawniające organizację pracy całej firmy (m.in. kierowcy dysponują swoją aplikacją i ustalają w niej trasy).

System został zaprojektowany w oparciu o technologię PWA. Progresywna aplikacja webowa to mobilna strona, która wygląda jak klasyczna aplikacja pobierana na smartfona, ale w odróżnieniu od niej nie wymaga pobrania ze sklepu i instalacji. Skrót aplikacji można po prostu przypiąć do ekranu głównego, a samo narzędzie działa później w trybie pełnoekranowym – mówi Łukasz Dudko, założyciel agencji Bloomnet. 

To kolejny projekt polskiej firmy w Norwegii. W przeszłości agencja odpowiadała m.in. za realizację stron internetowych tamtejszych szkół językowych, a także stworzenie Yobi, aplikacji skierowanej do mieszkańców, którzy szukali pomocy do szybkiego sprzątania. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™ Biuro prasowe
2019-08-20 | 16:00

WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™

W ofercie firmy debiutuje 5 nowych dysków HDD i SSD, zaprojektowanych dla graczy PC i konsolowych z myślą o zapewnieniu im optymalnej pojemności, mobilności i dostępności Nowe
Technologie Premiera elektrycznej hulajnogi Kawasaki z mocnym silnikiem 350W
2019-08-20 | 01:00

Premiera elektrycznej hulajnogi Kawasaki z mocnym silnikiem 350W

Kawasaki KX-FS6.5A charakteryzuje się nowoczesnym designem i bardzo dobrą specyfikacją. To ciekawa alternatywa dla innych środków osobistego transportu, dzięki której bez
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-08-14 | 01:00

LISTWA ZASILAJĄCA EVER SPIN USB

Urządzenia mobilne na dobre zamieszkały w naszych gospodarstwach domowych. Zamiast korzystania ze standardowej ładowarki możemy użyć listwy zasilającej EVER SPIN USB, która jak sama nazwa mówi posiada dwa porty pozwalające

Kalendarium

Firma

Lody coraz bardziej innowacyjne. Polacy opracowują ekologiczną metodę produkcji lodów mniej kalorycznych, a przy tym odpowiednich dla wegan i alergików

Producenci lodów stawiają na innowacje. Na rynku można już znaleźć lody, które nie topią się i nie ściekają, niektóre świecą w ciemności, a jeszcze inne – zmieniają kolor w miarę topnienia lub lizania. Polacy stawiają jednak na lody ekologiczne, które są odpowiednie także dla wegan. Polski start-up opracowuje metodę produkcji ekologicznych lodów, w których zamiast białka zwierzęcego znajdzie się izolat białka roślinnego, które może się przyczynić m.in. do obniżania cholesterolu.

IFA 2019 Berlin

Medycyna

Nowe technologie przejmują rolę opiekunów osób starszych. Monitorują ich stan zdrowia i alarmują o niebezpiecznych sytuacjach

Popularyzacja rozwiązań z zakresu internetu rzeczy pozwala wdrażać innowacyjne platformy oraz urządzenia do opieki nad starszymi osobami. Powstają wyspecjalizowane elektroniczne nianie, gadżety do noszenia informujące bliskich o nagłych wypadkach, a nawet kompleksowe platformy monitoringu, dzięki którym osoby starsze mogą bezpiecznie funkcjonować w środowisku domowym bez konieczności zatrudniania opiekuna na pełen etat.

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Internet

Wyszukanie jednego hasła w Google pochłania tyle samo dwutlenku węgla, co zagotowanie wody w czajniku. Internet przyczynia się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy

Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Wysyłanie dziesiątek wiadomości e-mail dziennie, szybkie dzwonienie na WhatsApp, przesyłanie zdjęć do chmury, oglądanie krótkiego klipu na YouTube to tylko część codziennego cyfrowego życia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odbija się to na całym środowisku. O ile np. udział lotnictwa w globalnej emisji dwutlenku węgla szacuje się na około 2,5 proc., o tyle globalny transfer danych i niezbędna infrastruktura – już 4 proc. Przenosząc dane do chmury można nie tylko znacznie zaoszczędzić – blisko 40 proc., lecz przede wszystkim pomóc środowisku.