Komunikaty PR

PANASONIC TOUGHPAD FZ-M1 Z FUNKCJĄ KONTROLI PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH

2019-01-16  |  11:25
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.34 MB )

Panasonic wprowadził narzędzie do identyfikacji i kontroli dostępu, przeznaczone do integracji z 7-calowym modelem wzmocnionego tabletu TOUGHPAD FZ-M1. Passport Reader Solution jest rozwiązaniem stworzonym dla służb granicznych, policji, służb bezpieczeństwa, a także dla branży turystycznej, rozrywkowej i hotelarskiej.

Panasonic TOUGHPAD FZ-M1 Passport Reader Solution w lekkiej i wytrzymałej obudowie integruje pełną gamę rozwiązań technologicznych służących do sprawdzania danych osobowych. Jest to przenośne narzędzie, które może być wykorzystane np. przez straż graniczną do kontroli paszportów i dowodów osobistych. Może posłużyć policji i służbom bezpieczeństwa przy weryfikacji prawa jazdy, przepustek w punktach kontrolnych lub przy kontroli dostępu do zabezpieczonych obszarów. Urządzenie sprawdzi się także podczas kontroli osób wchodzących na konferencje, koncerty i imprezy, a także w sektorze turystycznym, np. podczas rejestracji pasażerów.

Passport Reader Solution można zamówić z wieloma zintegrowanymi technologiami do sczytywania danych. Są to m.in. czytniki kodów kreskowych 2D, Smart Card i RFID dla kart zbliżeniowych, a także do odczytu dokumentów posiadających MRZ (ang. machine readable zone), np. paszportów.

Rozwiązanie posiada obracany pasek na rękę, który może być wykorzystany przez osoby prawo- i leworęczne. Działa w integracji z tabletem TOUGHPAD FZ-M1 mk3, wyposażonym w wydajny procesor 7 generacji Intel Core i5, który gwarantuje wysoką wydajność przy bardzo niskim zużyciu energii.

10-punktowy pojemnościowy ekran tabletu TOUGHPAD FZ-M1 oferuje jasność na poziomie 700cd/m². Jest wyposażony w powłokę antyrefleksyjną zapewniającą doskonała widoczność. Dzięki wbudowanej technologii oszczędzania baterii, takiej jak czujnik oświetlenia zewnętrznego, tablet może działać nawet do 18 godzin (MobileMark 2014) na wymiennej baterii, której czas ładowania wynosi 4,5 godziny. Dla osób, którym zależy na jeszcze dłuższej pracy urządzenia, dostępna opcja Hot Swap, czyli wymiany baterii bez konieczności wyłączania tabletu.

TOUGHPAD FZ-M1 idealnie nadaje się do pracy w terenie lub wymagającym otoczeniu. Wytrzymuje upadek z wysokości do 150 cm, jest odporny na kurz i wodę zgodnie ze stopniem ochrony IP65. Może pracować w temperaturach od -29 do + 60°C.

Ponadto tablet jest wyposażony w kamerę przednią o rozdzielczości 2 MP, mikrofon stereo oraz kamerę tylną 8 MP.  

- Passport Reader Solution to połączenie naszego najpopularniejszego wzmocnionego tabletu i narzędzia do identyfikacji i kontroli dokumentów. To kolejny przykład rozwiązania Panasonic, które pozwala rozszerzyć zastosowanie naszych tabletów i przekształcić je w specjalistyczne narzędzie do pracowników mobilnych różnych sektorów – mówi Jan Kaempfer, General Manager of Marketing w Panasonic Computer Product Solutions.

Rozwiązanie Panasonic TOUGHPAD FZ-M1 Passport Reader jest dostępne w całej Europie i objęte standardową 3-letnią gwarancją. Jego cena zależy od indywidualnego projektu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Coraz bezpieczniejszy transport publiczny dzięki dozorowi wizyjnemu Biuro prasowe
2019-02-20 | 18:00

Coraz bezpieczniejszy transport publiczny dzięki dozorowi wizyjnemu

Dzięki postępującej cyfryzacji transport publiczny staje się coraz bardziej inteligentny, a w konsekwencji bezpieczniejszy niż kiedykolwiek przedtem. To jeden z wielu wniosków, jakie
Technologie Transition Technologies zwiększy zatrudnienie do 2000 osób w 2019 r.
2019-02-20 | 11:00

Transition Technologies zwiększy zatrudnienie do 2000 osób w 2019 r.

Deglomeracja biznesu trwa Grupa Transition Technologies GK, lider dostawców technologii IT dla energetyki, biznesu i ochrony zdrowia zapowiada zwiększenie zatrudnienia do dwóch
Technologie Piec akumulacyjny – ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON – w czym tkwi jego sek
2019-02-20 | 01:00

Piec akumulacyjny – ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON – w czym tkwi jego sek

Sekret pieca akumulacyjnego ETT Plus, seria niska, podobnie jak pozostałych piecy akumulacyjnych oferowanych przez STIEBEL ELTRON tkwi w tym, by ładował się przez pobieranie energii

CES 2019

Kosmos

Wirtualna rzeczywistość ułatwi podbój kosmosu. Nowoczesne kombinezony dadzą astronautom możliwość czucia przedmiotów znajdujących się na zewnątrz

Po technologię rzeczywistości wirtualnej sięgają największe agencje kosmiczne na świecie. Dzięki goglom VR oraz innowacyjnym akcesoriom są w stanie usprawnić procedury pracy w zerowej grawitacji i przygotować astronautów na to, czego doświadczą w przestrzeni kosmicznej. Wykorzystuje się w tym celu zarówno konsumenckie gogle VR i AR, jak i znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania, np. kombinezony haptyczne, precyzyjnie przechwytujące ruchy całego ciała.

Infrastruktura

Rośnie liczba ataków wymierzonych w instytucje państwa i sektory kluczowe dla bezpieczeństwa kraju. Powstająca w Polsce cyberarmia może je skutecznie powstrzymać

Specjaliści ABW oceniają, że tylko w 2018 roku zostało zgłoszonych ponad 31,8 tys. incydentów bezpieczeństwa komputerowego. Ponad 6 tys. z nich uznano za ataki na sieć teleinformatyczną. Odpowiedzią na wyzwania i zagrożenia związane z rozwojem nowych technologii mają być Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Zapewnią bezpieczeństwo sieci, monitoring zagrożeń oraz cyberrozpoznanie, a w ciągu trzech lat powinny osiągnąć zdolność operacyjną. Pierwszy zespół obrony cyberprzestrzennej ma być powołany jeszcze w tym roku i będzie liczyć stu ekspertów.