Komunikaty PR

Zapora ogniowa następnej generacji – Sophos XG Firewall zarządzany bezpośrednio

2019-02-19  |  15:00
Biuro prasowe

Sophos, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i ochrony stacji roboczych, ogłosił dzisiaj dostępność zapory ogniowej nowej generacji Sophos XG Firewall bezpośrednio w platformie zarządzającej innymi produktami producenta - Sophos Central. Partnerzy i klienci Sophos mogą od dzisiaj zarządzać ochroną stacji roboczych i sieci z jednego urządzenia i jednej konsoli.

Połączenie sił: szybciej, skuteczniej, niezawodnie

Technologia Security Heartbeat wykorzystywana w Sophos Synchronized Security poprawia wykrywanie zagrożeń i przyspiesza czas reakcji. Oprócz tego, umożliwia zarządzanie wieloma produktami za pośrednictwem jednej platformy i jednej konsoli. Zapora XG Firewall automatycznie komunikuje się z produktami Sophos w celu proaktywnej ochrony przed zagrożeniami, dodatkowo może również przerwać atak poprzez automatyczne izolowanie urządzeń znajdujących się nawet w tej samej podsieci. Sophos Central skutecznie tworzy system bezpieczeństwa, który wykorzystuje sztuczną inteligencję w Intercept X z EDR, aby reagować szybciej i skuteczniej, niż poszczególne produkty osobno.

 

System pod pełną kontrolą

Organizacje IT nie mają zasobów, aby reagować na ogromne ilości ciągłych i stale zmieniających się ataków cybernetycznych. Wyrafinowane zagrożenia wymagają inteligentnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa: nieprzewidywalnych, wielowarstwowych i działających razem jako system. Dzięki Sophos Central partnerzy i ich klienci mają dostęp do wszystkich technologii bezpieczeństwa Sophos następnej generacji i mogą korzystać Synchronized Security z jednej konsoli – podkreśla Mariusz Rzepka, Senior Sales Manager Eastern Europe w Sophos. – Możliwości zagrożeń ewoluują - nasze podejście do ochrony infrastruktury IT, która wspiera przedsiębiorstwa, także musi ewoluować. Każda organizacja IT, duża lub mała, potrzebuje bezpieczeństwa, które jest innowacyjne, zintegrowane i skalowalne. Sophos Central zapewnia te funkcjonalności, a także daje możliwość wglądu w to, co i gdzie się dzieje w systemie i całej sieci wewnętrznej.

 

Ciągły rozwój i bezkonkurencyjność

Sophos Central po raz pierwszy został uruchomiony w 2015 roku, obecnie przetwarza ponad 8 milionów transakcji na minutę dla ponad 82.000 klientów na całym świecie. Oprócz zapory ogniowej XG Firewall i zabezpieczeń stacji roboczych i serwerów wykorzystujących sztuczną inteligencję, partnerzy i klienci Sophos mogą zarządzać kontrolą dostępu do stron internetowych, ochroną poczty elektronicznej, ustawieniami Access Pointów i sieci WiFi, bezpieczeństwem serwerów i urządzeń mobilnych poprzez Sophos Central.

Realizując swoją wizję ujednolicenia zarządzania zaporą ogniową XG Firewall i ochroną stacji roboczych poprzez Intercept X w Sophos Central, rozwiązanie od Sophos staje się bezkonkurencyjnym produktem. Platforma jest teraz jeszcze potężniejsza ze względu na dodatkowe korzyści płynące ze Synchronized Security w łatwej do zarządzania platformie, która bezproblemowo integruje się z całym portfolio produktów bezpieczeństwa Sophos podkreśla Ryan Lipschitz, wiceprezes ds. inżynieryjnych Virtual Graffiti, Inc. z siedzibą w Irvine, Calif. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z dodanej do XG Firewall izolacji stacji gwarantującej ochroną przed Lateral Movement czyli przenoszeniem się zagrożeń na inne stacje. Widzimy wielu cyberprzestępców, którzy mają podstawowe dane uwierzytelniające, które pozwoliłyby im na niezauważone przemieszczanie się w sieci wewnętrznej  w celu kradzieży danych o wysokiej wartości. Z zaporą ogniową XG zarządzaną w Sophos Central, firma Sophos dokonała zmian w dziedzinach, w których nikt inny dotąd nie działał.

Ostatnie zagrożenia, takie jak Emotet i ukierunkowany malware typu ransomware, który szyfruje pliki, jak Matrix i SamSam, pokazują, w jaki sposób cyberprzestępcy nieustannie zmieniają swoją taktykę, aby zachować skuteczność i rentowność. Postępy XG Firewall i Intercept X, w połączeniu z automatyką Synchronized Security i łatwym zarządzaniem wszystkimi produktami w Sophos Central, są niezbędne do utrzymania ochrony i szybkiego reagowania na każdy atak i incydent bezpieczeństwa.

Bezpłatna wersja próbna XG Firewall jest dostępna dla klientów i partnerów Sophos na całym świecie. Dodatkowe informacje o zaporze XG Firewall i Sophos Central są dostępne na stronie Sophos.com.

 

O Sophos:

Sophos jest liderem rozwiązań bezpieczeństwa IT nowej generacji z szerokim portfolio produktów do kompleksowej ochrony urządzeń końcowych, sieci, poczty i urządzeń mobilnych oraz narzędzi do szyfrowania. Producent oferuje unikalną koncepcję Synchronized Security, czyli pełną integrację i komunikację między poszczególnymi produktami.

Ponad 100 milionów klientów w ponad 150 krajach zaufało rozwiązaniom Sophos i wskazuje je jako najlepsze do ochrony przed złożonymi zagrożeniami i utratą danych. Produkty Sophos są dostępne za pośrednictwem globalnego kanału dystrybucji obejmującego 26 tysięcy partnerów. Sophos, z siedzibą w Oxford w Wielkiej Brytanii, jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „SOPH”. Więcej informacji  na www.sophos.com. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-04-01 | 11:00

Backup i odtwarzanie Active Directory

Firma Quest Software udostępniła nowe rozwiązanie - Quest Recovery Manager for Active Directory (RMAD) Disaster Recovery Edition. Narzędzie daje organizacjom możliwość tworzenia kopii zapasowych oraz szybkiego odzyskiwania i
Oprogramowanie Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace
2019-03-20 | 01:00

Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace

Firma Quest udostępniła Spotlight Cloud w Microsoft Azure Marketplace - portalu, który udostępnia aplikacje i usługi online. Administratorzy baz danych i
Oprogramowanie Quest jako Reprezentatywny Dostawca rozwiązań do migracji w chmurze wg Gartnera
2019-03-14 | 10:00

Quest jako Reprezentatywny Dostawca rozwiązań do migracji w chmurze wg Gartnera

Firma Quest została wyróżniona jako Reprezentatywny Dostawca (ang. Representative Vendor) w opublikowanym w lutym br. przewodniku rynkowym Gartnera „Market Guide for Cloud Office

Kalendarium

Handel

Obozy dla uchodźców naszpikowane nowymi technologiami. Blockchain i systemy biometryczne wyeliminują problem z wyłudzeniami przez nich pieniędzy

Nowe technologie, jak blockchain czy biometria, są wykorzystywane nie tylko w najbardziej rozwiniętych krajach. Mogą też pomóc uchodźcom. Dzięki specjalnym skanerom, po zeskanowaniu tęczówki oka, system automatycznie łączy się z bazą i po potwierdzeniu tożsamości pieniądze są pobierane z konta klienta – bez karty płatniczej, czy bonów. System EyePay jest już używany w kilku obozach dla uchodźców i przetwarza transakcje, pomagając blisko 200 tys. uchodźców. Jednocześnie eliminuje też przypadki wyłudzenia pieniędzy.

Kosmos

Pierwsze zdjęcie czarnej dziury potwierdza teorie Einsteina. Planowane są już publikacje kolejnych fotografii

Niedawno opublikowane zdjęcie czarnej dziury może się okazać przełomowym dla ludzkości, gdyż potwierdza dotychczasowe teorie, m.in. Einsteina. To jednak pierwszy krok, a naukowcy już planują publikację kolejnych zdjęć supermasywanych czarnych dziur, w tym tej znajdującej się w centrum naszej galaktyki. Choć powszechnie mówi się, że sfotografowano czarną dziurę, ekspert Centrum Nauki Kopernika w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Innowacje wyjaśnia, że na zdjęciu widać tak naprawdę cień czarnej dziury. Tłumaczy także, dlaczego zdjęcie jest „rozmazane”.

MWC19

Firma

Służbowe smartfony coraz częściej na celowniku cyberprzestępców. Ich atakom potrafi zapobiec nowa aplikacja mobilna

Ataki hakerskie na smartfony stanowią jedną czwartą wszystkich cyberataków. Dzięki przejęciu kontroli nad służbowym smartfonem pracownika hakerzy mogą uzyskać dostęp do cennych i poufnych danych korporacyjnych. Eksperci apelują o zabezpieczanie smartfonów przed atakami i rozsądne korzystanie z tych urządzeń. Powstała już aplikacja mobilna, która potrafi przewidzieć zagrożenie, jeszcze zanim cyberprzestępca uzyska dostęp do smartfona.