Komunikaty PR

Quest jako Reprezentatywny Dostawca rozwiązań do migracji w chmurze wg Gartnera

2019-03-14  |  10:00
Biuro prasowe

Firma Quest została wyróżniona jako Reprezentatywny Dostawca (ang. Representative Vendor) w opublikowanym w lutym br. przewodniku rynkowym Gartnera „Market Guide for Cloud Office Migration Tools”*. Poddane ocenie narzędzia Quest, jako jedyne posiadają wszystkie z 40 cech i funkcjonalności określonych przez Gartnera, które powinny mieć narzędzia do migracji na platformy chmurowe.

 W przewodniku rynkowym Gartnera Market Guide for Cloud Office Migration Tools” poddano analizie ofertę produktową dostawców rozwiązań do migracji do biura w chmurze oraz przedstawiono zalecenia dotyczące oceny tych narzędzi. Według Gartnera migracja do biura w chmurze (ang. cloud office migration) to proces konsolidacji i przenoszenia zbioru obciążeń z systemów źródłowych na platformę biurową opartą na chmurze. Korzystanie z narzędzi do migracji do chmury staje się bardzo ważne, ponieważ organizacje w coraz większym stopniu przenoszą swoje zasoby i obciążenia do chmury. Gartner przewiduje również, że do 2021 roku ponad 70% użytkowników biznesowych będzie w znacznym stopniu korzystać z funkcji biura w chmurze.

W publikacji Market Guide for Cloud Office Migration Tools” firma Quest została wyróżniona jako jedyny dostawca oprogramowania, którego oferta produktowa spełnia wszystkie kryteria funkcjonalności określone przez Gartnera dla narzędzi do migracji. Produkty Quest eliminują złożoność związaną z zarządzaniem i zabezpieczaniem platform Microsoft w chmurze, w tym Office 365, Azure AD i Exchange Online. A rozwiązania takie, jak np. Migration Manager, On Demand Migration czy Migrator for Notes ułatwiają przeprowadzanie nawet najbardziej złożonych projektów migracyjnych w chmurze. 

Quest od lat posiada pozycję lidera rynku rozwiązań do zarządzania środowiskami Microsoft - lokalnie, w chmurze oraz w środowiskach hybrydowych. Ubiegłoroczne przejęcie firmy Metalogix wzmocniło ofertę rozwiązań Quest, rozszerzając ich możliwości o obsługę SharePoint, SharePoint Online i OneDrive dla Firm. Quest jako jeden z wiodących niezależnych dostawców oprogramowania Microsoft (Microsoft ISV) posiada aktualnie najbardziej kompletny na rynku zestaw narzędzi informatycznych, które pomagają organizacjom w bezpiecznym i wydajnym zarządzaniu platformami Microsoft. Narzędzia te są wykorzystywane na całym świecie przez ponad 336 milionów użytkowników w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych.

 


[*] Gartner, Market Guide for Cloud Office Migration Tools, Gavin Tay, Adam Preset, Joe Mariano, 28.02.2019

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO Biuro prasowe
2019-07-10 | 15:53

Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO

Znalezienie pracy na rynku IT we Wrocławiu nie jest łatwe, bo choć ofert tu nie brak, potrzeby kandydatów i pracodawców często się rozmijają. Na pomoc branży przychodzi
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-06-26 | 12:30

Globalna ekspansja Wrike trwa - nowe biuro szuka pracowników w Polsce

Wrike, platforma do zarządzania współpracą dla wysoce efektywnych zespołów, otworzyła dziś nowe biuro międzynarodowe w Pradze (Czechy) i ogłosiła inicjatywę „Work, Unleashed 2019”, czyli swój pierwszy
Oprogramowanie Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?
2019-06-06 | 01:00

Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?

Najnowsza aktualizacja dla urządzeń NAS od ASUSTOR wprowadza funkcję o nazwie Snapshot Center, jak również wsparcie dla systemu plików Btrfs. Łatwe tworzenie i przywracanie

Kalendarium

Medycyna

Technologia na pomoc osobom starszym. Trójwymiarowy skaner pomieszczeń wykryje upadek i automatycznie wykona połączenie do opiekuna

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom opiekę nad osobą starszą można z powodzeniem sprawować również na odległość. Urządzenia wspierane algorytmami uczenia maszynowego takie jak skanery pomieszczeń, inteligentne zegarki czy lampy wyposażone w czujniki ruchu, wykryją niebezpieczne sytuacje takie jak upadek po czym błyskawicznie powiadomią osobę sprawującą opiekę nad seniorem. To szczególnie istotne z uwagi na fakt, że co roku w konsekwencji upadków życie traci ponad 640 tys. ludzi. W większości są to seniorzy.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Firma

Sprzęt elektroniczny ma być trwalszy dzięki unijnym regulacjom. Obecnie jego żywotność jest sztucznie obniżana

Promowanie, zwłaszcza na szczeblu rządowym, gospodarki obiegu zamkniętego wymusi na producentach elektroniki zapewnienie jak najdłuższego okresu żywotności sprzętów i możliwości ich napraw w przypadku wystąpienia awarii. Obecnie przedsiębiorcy nierzadko sztucznie obniżają żywotność elektroniki, by klient uznawał naprawę za niezasadną ekonomicznie i kupował nowy produkt. Zapobiegać temu mają regulacje wprowadzane przez poszczególne państwa, a także Radę Unii Europejskiej. Do 2035 roku 65 proc. odpadów ma być w krajach członkowskich poddawanych recyklingowi.

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Firma

PGNiG i Startup Hub Poland szukają innowacji wśród zagranicznych młodych firm. Współpracują już z Brytyjczykami nad pilotażem technologii zdjęć satelitarnych

W ramach programu akceleracyjnego Startup Hub: Poland Prize do końca tego roku 24 zagraniczne start-upy utworzą w Polsce swoje zespoły, które będą pracować nad projektami z obszaru energetyki oraz nowoczesnych technologii informatycznych. Każdy z nich może liczyć na finansowy grant i możliwość wejścia na polski rynek. Wśród zagranicznych start-upów Fundacja Startup Hub Poland oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chcą znaleźć innowacje odpowiadające na wyzwania całej grupy kapitałowej. Zwycięzca pierwszej edycji Startup Hub: Poland Prize – brytyjski Spottitt – współpracuje już ze spółką z grupy kapitałowej PGNiG nad pilotażowym wdrożeniem swojej technologii.