Komunikaty PR

Quest jako Reprezentatywny Dostawca rozwiązań do migracji w chmurze wg Gartnera

2019-03-14  |  10:00
Biuro prasowe

Firma Quest została wyróżniona jako Reprezentatywny Dostawca (ang. Representative Vendor) w opublikowanym w lutym br. przewodniku rynkowym Gartnera „Market Guide for Cloud Office Migration Tools”*. Poddane ocenie narzędzia Quest, jako jedyne posiadają wszystkie z 40 cech i funkcjonalności określonych przez Gartnera, które powinny mieć narzędzia do migracji na platformy chmurowe.

 W przewodniku rynkowym Gartnera Market Guide for Cloud Office Migration Tools” poddano analizie ofertę produktową dostawców rozwiązań do migracji do biura w chmurze oraz przedstawiono zalecenia dotyczące oceny tych narzędzi. Według Gartnera migracja do biura w chmurze (ang. cloud office migration) to proces konsolidacji i przenoszenia zbioru obciążeń z systemów źródłowych na platformę biurową opartą na chmurze. Korzystanie z narzędzi do migracji do chmury staje się bardzo ważne, ponieważ organizacje w coraz większym stopniu przenoszą swoje zasoby i obciążenia do chmury. Gartner przewiduje również, że do 2021 roku ponad 70% użytkowników biznesowych będzie w znacznym stopniu korzystać z funkcji biura w chmurze.

W publikacji Market Guide for Cloud Office Migration Tools” firma Quest została wyróżniona jako jedyny dostawca oprogramowania, którego oferta produktowa spełnia wszystkie kryteria funkcjonalności określone przez Gartnera dla narzędzi do migracji. Produkty Quest eliminują złożoność związaną z zarządzaniem i zabezpieczaniem platform Microsoft w chmurze, w tym Office 365, Azure AD i Exchange Online. A rozwiązania takie, jak np. Migration Manager, On Demand Migration czy Migrator for Notes ułatwiają przeprowadzanie nawet najbardziej złożonych projektów migracyjnych w chmurze. 

Quest od lat posiada pozycję lidera rynku rozwiązań do zarządzania środowiskami Microsoft - lokalnie, w chmurze oraz w środowiskach hybrydowych. Ubiegłoroczne przejęcie firmy Metalogix wzmocniło ofertę rozwiązań Quest, rozszerzając ich możliwości o obsługę SharePoint, SharePoint Online i OneDrive dla Firm. Quest jako jeden z wiodących niezależnych dostawców oprogramowania Microsoft (Microsoft ISV) posiada aktualnie najbardziej kompletny na rynku zestaw narzędzi informatycznych, które pomagają organizacjom w bezpiecznym i wydajnym zarządzaniu platformami Microsoft. Narzędzia te są wykorzystywane na całym świecie przez ponad 336 milionów użytkowników w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych.

 


[*] Gartner, Market Guide for Cloud Office Migration Tools, Gavin Tay, Adam Preset, Joe Mariano, 28.02.2019

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie MyKronoz App - aplikacja dla pełnych możliwości nowych smartwatchy Biuro prasowe
2019-05-08 | 01:00

MyKronoz App - aplikacja dla pełnych możliwości nowych smartwatchy

MyKronoz wprowadza nową aplikację i zapowiada pojawienie się nowego systemu operacyjnego dla smartwatchy ZeTime.  Szwajcarski producent z pewnością nie narzeka na brak pracy w 2019
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-04-01 | 11:00

Backup i odtwarzanie Active Directory

Firma Quest Software udostępniła nowe rozwiązanie - Quest Recovery Manager for Active Directory (RMAD) Disaster Recovery Edition. Narzędzie daje organizacjom możliwość tworzenia kopii zapasowych oraz szybkiego odzyskiwania i
Oprogramowanie Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace
2019-03-20 | 01:00

Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace

Firma Quest udostępniła Spotlight Cloud w Microsoft Azure Marketplace - portalu, który udostępnia aplikacje i usługi online. Administratorzy baz danych i

Kalendarium

Start-upy

Jeden współdzielony pojazd to nawet kilkanaście prywatnych aut mniej w centrum miasta. W Polsce trwa boom na carsharing, popularność zyskują też e-hulajnogi

Popularność systemów wynajmu pojazdów współdzielonych rośnie z każdym kolejnym miesiącem. Na popularności zyskują zarówno wypożyczalnie samochodów, jak i małych pojazdów elektrycznych takich jak rowery czy hulajnogi. Operatorzy tych usług wprowadzają rozwiązania, które mają rozwiązać problem dojazdu na odcinku pierwszej i ostatniej mili, zachęcając do porzucenia prywatnych aut na rzecz zintegrowanego systemu komunikacji publicznej.

Firma

Konsultantów telefonicznych coraz częściej zastępują roboty. Na wirtualne biura obsługi decydują się kolejne branże

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje systemy głosowej obsługi klientów. Dzięki delegowaniu wirtualnym konsultantom prac niewymagających analizowania sytuacji problemowych, agenci będą się mogli skupić na dopasowywaniu usług do potrzeb klientów, a także obsłużyć znacznie więcej połączeń. Do 2022 roku jedna piąta rozmów z klientem będzie prowadzona przez roboty. Technologią interesują się także biznes, w tym firmy ubezpieczeniowe.

MWC19

Bankowość

J. Kwieciński: Firmy mogą liczyć na większe wsparcie z następnego budżetu UE. Priorytetem będzie finansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wspieranie innowacyjności polskich firm poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych jest priorytetem w polityce spójności w tej perspektywie finansowej – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W przyszłej perspektywie środków na ten cel ma być jeszcze więcej. Dzięki unijnym środkom Polska nadrabia dystans dzielący ją od najbogatszych gospodarek Europy. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który wdraża instrumenty finansowe z obecnej perspektywy unijnej, do polskich firm trafiają znaczące sumy z Unii Europejskiej, m.in. na rozwój innowacji. Wartość innowacyjnych projektów inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z BGK, to ponad 13 mld zł.