Komunikaty PR

Koniec urlopu - powrót do rzeczywistości

2018-08-29  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania G DATA ( 0.21 MB )

Wielu przedsiębiorców mimo tego, że cieszy się z kilku dni urlopu, podświadomie myśli o pracy. Może nie mówi o niej, nie rozmyśla, ale mocno wpojone codzienne obowiązki nie wyjdą tak łatwo z ich głowy. Z jednej strony wiemy, że zostawiliśmy firmę w dobrych rękach i wszystkie ważne sprawy zamknęliśmy przed wyjazdem, ale z drugiej cały czas się zastanawiamy czy nasz zastępca da sobie ze wszystkim radę. O ile o lojalnych i zaufanych pracowników możemy być spokojni, nad sprzętem komputerowym nie mamy już całkowitej kontroli. Co zatem powinien sprawdzić każdy przedsiębiorca po powrocie z wakacji?

Niebezpieczne wakacje

Wakacje to okres wzmożonych ataków hakerskich. Cyberprzestępcy wykorzystują zamieszanie w firmach związane z sezonem urlopowym. Przez ciągłą rotację pracowników, niektóre rzeczy mogą umknąć naszej uwadze.

Co grozi naszemu przedsiębiorstwu podczas naszej nieobecności? Po pierwsze - spam. Sezon letni sprzyja wysyłaniu niechcianych informacji z biur podróży, sklepów czy kurierów. To właśnie wiadomości od firm kurierskich mogą być najbardziej niebezpieczne. Warto wspomnieć przypadek firmy DPD, pod którą podszywali się hakerzy. Zawirusowane maile trafiły do klientów firmy kurierskiej i niestety wielu z nich w ten sposób pobrało na swój komputer szkodliwe oprogramowanie. Takie sytuacje nie dotyczą tylko osób prywatnych - firmy również są zagrożone.

Dane osobowe, które przechowuje wiele firm, są niemałą pokusą dla cyberprzestępców. Wielu z nich uważa, że wakacje to najlepszy czas na atak, ponieważ czujność przedsiębiorców jest w tym okresie uśpiona. Wymogi RODO motywują do lepszej ochrony danych swoich klientów, ale zdarzają się i tacy, którzy w wypadku ataku hakerskiego są w stanie zapłacić duży okup, aby tylko nie wyszło na jaw, że są ofiarami cyberprzestępców.
To tylko dwa z wielu zagrożeń, jakie czyhają na naszą firmę w wakacje. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej i co najgorsze - hakerzy wciąż wymyślają nowe, złośliwe oprogramowania.

Co więc zrobić, aby snu z powiek nie spędzał nam strach o firmowy komputer? Najlepiej zainstalować program antywirusowy (np. G DATA), który będzie go chronił za nas. Warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak AntiRansomware (ochroni firmę przed oprogramowaniami szantażującymi) i Cloud Backup (odpowiedzialną za wykonywanie kopii zapasowych).

Zadania po powrocie

Podsumowując - wracając z udanego urlopu, koniecznie musimy sprawdzić, czy firmowy sprzęt nie padł ofiarą hakerów. Najlepiej przeprowadzić dokładne skanowanie wszystkich komputerów pod kątem wirusów oraz wypytać wszystkich pracowników, czy nie zauważyli nieprawidłowości w działaniu komputerów lub skrzynek e-mailowych. Warto także przeprowadzić aktualizację oprogramowania, zmienić hasła i przeprowadzić szkolenie, przypominające zasady bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Polskie trendy nauki online - wady i zalety tego rozwiązania Biuro prasowe
2020-05-26 | 01:00

Polskie trendy nauki online - wady i zalety tego rozwiązania

. Są jednak funkcjonalności pozwalające na bezpieczne prowadzenie zajęć o których  informowało Ministerstwo Cyfryzacji . Co ciekawe na polskiej platformie webinarowej
Oprogramowanie Polski startup pomoże przetrwać biznesom z komunikacją w czasie pandemii!
2020-04-01 | 10:55

Polski startup pomoże przetrwać biznesom z komunikacją w czasie pandemii!

Meetbit, polski startup, specjalizujący się w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz systemach rozwiązań dla branży MICE (turystyka biznesowa), opracowuje aplikację, która ma być
Oprogramowanie Huawei AppGallery w nowej odsłonie
2020-02-27 | 10:00

Huawei AppGallery w nowej odsłonie

Podczas premiery nowych produktów w Barcelonie, Huawei zaprosił deweloperów z całego świata do współtworzenia jego sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery. Zaprezentował

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Kosmos i lotnictwo

Rakieta Falcon z kapsułą Crew Dragon ma ponownie wystartować 30 maja. Może być to przełomowe wydarzenie w wyścigu kosmicznym [DEPESZA]

Jeśli statek kosmiczny będzie latał w odległości 10 mil morskich od burzowych chmur, misja powinna zostać odwołana – tak wynika z przepisów NASA. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo załogi start rakiety Falcon 9 i zamontowanej na niej kapsuły Crew Dragon został przełożony z 27 na 30 maja. – Ryzyko było zbyt duże, podjęliśmy dobrą decyzję – mówi Jim Bridenstine, administrator NASA.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.