Komunikaty PR

Koniec urlopu - powrót do rzeczywistości

2018-08-29  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania G DATA ( 0.21 MB )

Wielu przedsiębiorców mimo tego, że cieszy się z kilku dni urlopu, podświadomie myśli o pracy. Może nie mówi o niej, nie rozmyśla, ale mocno wpojone codzienne obowiązki nie wyjdą tak łatwo z ich głowy. Z jednej strony wiemy, że zostawiliśmy firmę w dobrych rękach i wszystkie ważne sprawy zamknęliśmy przed wyjazdem, ale z drugiej cały czas się zastanawiamy czy nasz zastępca da sobie ze wszystkim radę. O ile o lojalnych i zaufanych pracowników możemy być spokojni, nad sprzętem komputerowym nie mamy już całkowitej kontroli. Co zatem powinien sprawdzić każdy przedsiębiorca po powrocie z wakacji?

Niebezpieczne wakacje

Wakacje to okres wzmożonych ataków hakerskich. Cyberprzestępcy wykorzystują zamieszanie w firmach związane z sezonem urlopowym. Przez ciągłą rotację pracowników, niektóre rzeczy mogą umknąć naszej uwadze.

Co grozi naszemu przedsiębiorstwu podczas naszej nieobecności? Po pierwsze - spam. Sezon letni sprzyja wysyłaniu niechcianych informacji z biur podróży, sklepów czy kurierów. To właśnie wiadomości od firm kurierskich mogą być najbardziej niebezpieczne. Warto wspomnieć przypadek firmy DPD, pod którą podszywali się hakerzy. Zawirusowane maile trafiły do klientów firmy kurierskiej i niestety wielu z nich w ten sposób pobrało na swój komputer szkodliwe oprogramowanie. Takie sytuacje nie dotyczą tylko osób prywatnych - firmy również są zagrożone.

Dane osobowe, które przechowuje wiele firm, są niemałą pokusą dla cyberprzestępców. Wielu z nich uważa, że wakacje to najlepszy czas na atak, ponieważ czujność przedsiębiorców jest w tym okresie uśpiona. Wymogi RODO motywują do lepszej ochrony danych swoich klientów, ale zdarzają się i tacy, którzy w wypadku ataku hakerskiego są w stanie zapłacić duży okup, aby tylko nie wyszło na jaw, że są ofiarami cyberprzestępców.
To tylko dwa z wielu zagrożeń, jakie czyhają na naszą firmę w wakacje. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej i co najgorsze - hakerzy wciąż wymyślają nowe, złośliwe oprogramowania.

Co więc zrobić, aby snu z powiek nie spędzał nam strach o firmowy komputer? Najlepiej zainstalować program antywirusowy (np. G DATA), który będzie go chronił za nas. Warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak AntiRansomware (ochroni firmę przed oprogramowaniami szantażującymi) i Cloud Backup (odpowiedzialną za wykonywanie kopii zapasowych).

Zadania po powrocie

Podsumowując - wracając z udanego urlopu, koniecznie musimy sprawdzić, czy firmowy sprzęt nie padł ofiarą hakerów. Najlepiej przeprowadzić dokładne skanowanie wszystkich komputerów pod kątem wirusów oraz wypytać wszystkich pracowników, czy nie zauważyli nieprawidłowości w działaniu komputerów lub skrzynek e-mailowych. Warto także przeprowadzić aktualizację oprogramowania, zmienić hasła i przeprowadzić szkolenie, przypominające zasady bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie MyKronoz App - aplikacja dla pełnych możliwości nowych smartwatchy Biuro prasowe
2019-05-08 | 01:00

MyKronoz App - aplikacja dla pełnych możliwości nowych smartwatchy

MyKronoz wprowadza nową aplikację i zapowiada pojawienie się nowego systemu operacyjnego dla smartwatchy ZeTime.  Szwajcarski producent z pewnością nie narzeka na brak pracy w 2019
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-04-01 | 11:00

Backup i odtwarzanie Active Directory

Firma Quest Software udostępniła nowe rozwiązanie - Quest Recovery Manager for Active Directory (RMAD) Disaster Recovery Edition. Narzędzie daje organizacjom możliwość tworzenia kopii zapasowych oraz szybkiego odzyskiwania i
Oprogramowanie Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace
2019-03-20 | 01:00

Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace

Firma Quest udostępniła Spotlight Cloud w Microsoft Azure Marketplace - portalu, który udostępnia aplikacje i usługi online. Administratorzy baz danych i

Kalendarium

Start-upy

Jeden współdzielony pojazd to nawet kilkanaście prywatnych aut mniej w centrum miasta. W Polsce trwa boom na carsharing, popularność zyskują też e-hulajnogi

Popularność systemów wynajmu pojazdów współdzielonych rośnie z każdym kolejnym miesiącem. Na popularności zyskują zarówno wypożyczalnie samochodów, jak i małych pojazdów elektrycznych takich jak rowery czy hulajnogi. Operatorzy tych usług wprowadzają rozwiązania, które mają rozwiązać problem dojazdu na odcinku pierwszej i ostatniej mili, zachęcając do porzucenia prywatnych aut na rzecz zintegrowanego systemu komunikacji publicznej.

Firma

Konsultantów telefonicznych coraz częściej zastępują roboty. Na wirtualne biura obsługi decydują się kolejne branże

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje systemy głosowej obsługi klientów. Dzięki delegowaniu wirtualnym konsultantom prac niewymagających analizowania sytuacji problemowych, agenci będą się mogli skupić na dopasowywaniu usług do potrzeb klientów, a także obsłużyć znacznie więcej połączeń. Do 2022 roku jedna piąta rozmów z klientem będzie prowadzona przez roboty. Technologią interesują się także biznes, w tym firmy ubezpieczeniowe.

MWC19

Bankowość

J. Kwieciński: Firmy mogą liczyć na większe wsparcie z następnego budżetu UE. Priorytetem będzie finansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wspieranie innowacyjności polskich firm poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych jest priorytetem w polityce spójności w tej perspektywie finansowej – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W przyszłej perspektywie środków na ten cel ma być jeszcze więcej. Dzięki unijnym środkom Polska nadrabia dystans dzielący ją od najbogatszych gospodarek Europy. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który wdraża instrumenty finansowe z obecnej perspektywy unijnej, do polskich firm trafiają znaczące sumy z Unii Europejskiej, m.in. na rozwój innowacji. Wartość innowacyjnych projektów inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z BGK, to ponad 13 mld zł.