Komunikaty PR

Koniec urlopu - powrót do rzeczywistości

2018-08-29  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania G DATA ( 0.21 MB )

Wielu przedsiębiorców mimo tego, że cieszy się z kilku dni urlopu, podświadomie myśli o pracy. Może nie mówi o niej, nie rozmyśla, ale mocno wpojone codzienne obowiązki nie wyjdą tak łatwo z ich głowy. Z jednej strony wiemy, że zostawiliśmy firmę w dobrych rękach i wszystkie ważne sprawy zamknęliśmy przed wyjazdem, ale z drugiej cały czas się zastanawiamy czy nasz zastępca da sobie ze wszystkim radę. O ile o lojalnych i zaufanych pracowników możemy być spokojni, nad sprzętem komputerowym nie mamy już całkowitej kontroli. Co zatem powinien sprawdzić każdy przedsiębiorca po powrocie z wakacji?

Niebezpieczne wakacje

Wakacje to okres wzmożonych ataków hakerskich. Cyberprzestępcy wykorzystują zamieszanie w firmach związane z sezonem urlopowym. Przez ciągłą rotację pracowników, niektóre rzeczy mogą umknąć naszej uwadze.

Co grozi naszemu przedsiębiorstwu podczas naszej nieobecności? Po pierwsze - spam. Sezon letni sprzyja wysyłaniu niechcianych informacji z biur podróży, sklepów czy kurierów. To właśnie wiadomości od firm kurierskich mogą być najbardziej niebezpieczne. Warto wspomnieć przypadek firmy DPD, pod którą podszywali się hakerzy. Zawirusowane maile trafiły do klientów firmy kurierskiej i niestety wielu z nich w ten sposób pobrało na swój komputer szkodliwe oprogramowanie. Takie sytuacje nie dotyczą tylko osób prywatnych - firmy również są zagrożone.

Dane osobowe, które przechowuje wiele firm, są niemałą pokusą dla cyberprzestępców. Wielu z nich uważa, że wakacje to najlepszy czas na atak, ponieważ czujność przedsiębiorców jest w tym okresie uśpiona. Wymogi RODO motywują do lepszej ochrony danych swoich klientów, ale zdarzają się i tacy, którzy w wypadku ataku hakerskiego są w stanie zapłacić duży okup, aby tylko nie wyszło na jaw, że są ofiarami cyberprzestępców.
To tylko dwa z wielu zagrożeń, jakie czyhają na naszą firmę w wakacje. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej i co najgorsze - hakerzy wciąż wymyślają nowe, złośliwe oprogramowania.

Co więc zrobić, aby snu z powiek nie spędzał nam strach o firmowy komputer? Najlepiej zainstalować program antywirusowy (np. G DATA), który będzie go chronił za nas. Warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak AntiRansomware (ochroni firmę przed oprogramowaniami szantażującymi) i Cloud Backup (odpowiedzialną za wykonywanie kopii zapasowych).

Zadania po powrocie

Podsumowując - wracając z udanego urlopu, koniecznie musimy sprawdzić, czy firmowy sprzęt nie padł ofiarą hakerów. Najlepiej przeprowadzić dokładne skanowanie wszystkich komputerów pod kątem wirusów oraz wypytać wszystkich pracowników, czy nie zauważyli nieprawidłowości w działaniu komputerów lub skrzynek e-mailowych. Warto także przeprowadzić aktualizację oprogramowania, zmienić hasła i przeprowadzić szkolenie, przypominające zasady bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO Biuro prasowe
2019-07-10 | 15:53

Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO

Znalezienie pracy na rynku IT we Wrocławiu nie jest łatwe, bo choć ofert tu nie brak, potrzeby kandydatów i pracodawców często się rozmijają. Na pomoc branży przychodzi
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-06-26 | 12:30

Globalna ekspansja Wrike trwa - nowe biuro szuka pracowników w Polsce

Wrike, platforma do zarządzania współpracą dla wysoce efektywnych zespołów, otworzyła dziś nowe biuro międzynarodowe w Pradze (Czechy) i ogłosiła inicjatywę „Work, Unleashed 2019”, czyli swój pierwszy
Oprogramowanie Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?
2019-06-06 | 01:00

Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?

Najnowsza aktualizacja dla urządzeń NAS od ASUSTOR wprowadza funkcję o nazwie Snapshot Center, jak również wsparcie dla systemu plików Btrfs. Łatwe tworzenie i przywracanie

Kalendarium

IFA 2019 Berlin

Infrastruktura

Autonomiczne pociągi są przyszłością transportu. Do rozwoju tej technologii niezbędny jest jeszcze superszybki internet

Pociągi przyszłości będą pojazdami autonomicznymi, niekoniecznie poruszającymi się po torowiskach. Takie rozwiązania testowane są już na całym świecie. Kluczowym czynnikiem w rozwoju autonomicznych pociągów ma być z jednej strony pozwalająca na szybką łączność i diagnostykę superszybka sieć 5G, a z drugiej – rosnące zapotrzebowanie na szybki i niezawodny transport wykorzystujący napęd zeroemisyjny.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Start-upy

Sztuczna inteligencja pozwala tworzyć całkowicie poprawne teksty dziennikarskie. Może to doprowadzić do eskalacji fake newsów

Technologie przetwarzania tekstów pozwalają odciążyć pracowników. W przyszłości sztuczna inteligencja może jednak całkowicie zrewolucjonizować wiele branż, w tym choćby dziennikarstwo. Już teraz Associated Press wykorzystuje depesze napisane przez program komputerowy. Technologie przetwarzania tekstów mogą się jednak okazać niebezpieczne –  na początku 2019 roku OpenAI ogłosiła, że stworzyła oprogramowanie do generowania tekstów, które daje pole do licznych nadużyć. Firma w obawie właśnie przed mogącymi powstawać masowo fake newsami nie opublikowała w pełni swoich wyników

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Infrastruktura

Ministerstwo Cyfryzacji dąży do utworzenia Społeczeństwa 5.0. Już za kilka lat wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić przez Internet

Wraz z upowszechnieniem się technologii 5G na rynku pojawią się rozwiązania technologiczne, które umożliwią realizację założeń programu Społeczeństwa 5.0. To społeczeństwo, które w znacznej mierze polega na rozwiązaniach funkcjonujących w oparciu o chmurę danych. Infrastruktura 5G umożliwi m.in. przeprowadzenie cyfryzacji administracji, zautomatyzowanie wielu procesów przemysłowych czy wykorzystanie potencjału internetu rzeczy.