Komunikaty PR

Ideation-as-a-Service - wprowadzaj innowacje z szybkością myśli

2018-04-17  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt
PR Solutions
Agencja PR

ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl

"Ideation-as-a-service" to usługa oferowana przez niektórych dostawców IT, która umożliwia szybkie przetestowanie i zweryfikowanie nowych pomysłów na cyfrowy biznes, a także stworzenie prototypu systemu IT (tzw. MVP - Minimum Viable Product). Aby jednak osiągnąć pożądane wyniki z wykorzystaniem tej usługi, musi ona w bardzo precyzyjny sposób opisywać proces pracy nad stworzeniem i rozwojem innowacji, a także rezultaty projektu.

Tematyka "Ideation-as-a-Service" i tego w jaki sposób należy korzystać z tego typu usług, jest tematem raportu firmy Gartner "Market Insight: Six Techniques to Maximize Digital Project Ideation Project Revenue and Margins", autorstwa Roba Addy. Raport został opublikowany 31 października 2017 roku.

"Tworzenie specjalnych zespołów złożonych ze specjalistów z określonych dziedzin i ekspertów ds. technologii oraz zamykanie ich w wydzielonym pomieszczeniu w nadziei, że wypracują pożądane rozwiązanie, to podejście mocno przestarzałe. Celowe eksperymentowanie, akceptacja możliwości porażki i pomaganie klientom w świadomym wykraczaniu poza ich organizacyjną strefę komfortu w myśleniu o nowych pomysłach, to krytyczne elementy nowej generacji usług Ideation-as-a-Service" - napisał Rob Addy w raporcie.

Według firmy Gartner, traktowanie „Ideation-as-a-Service” jako usługi o charakterze abstrakcyjnym nie jest dobrym podejściem i „nikomu nie pomaga”, co pokazuje załączony do tej informacji diagram (pochodzący z wcześniej wspomnianego raportu Gartnera).

W części raportu zatytułowanej “Ambiguity Is Not Our Friend; We Must Define What We Will Deliver,” Gartner stwierdza:  

  • “Dostawcy usługi Ideation-as-a-Service muszą jasno zdefiniować cały proces, a także jakie czynności zostaną wykonane w ramach usługi, aby pomóc swoim klientom zrozumieć, czego mogą się spodziewać po tej usłudze.
  • Niejednoznaczne opisy usługi wywołują konsternację i zamieszanie.
  • Dobrze i zwięźle definiując zakres i wyniki prac, usługodawcy są w stanie lepiej wytłumaczyć  swój wkład i pomóc klientom zrozumieć dostarczaną przez nich wartość dodaną.
  • Precyzyjne zdefiniowanie ról pomaga klientom w lepszym doborze uczestników projektu wewnątrz własnej organizacji, a także w łatwiejszym przekazywaniu tego, czego oczekuje się od tych osób.”

Subskrybenci Gartnera mogą przeczytać raport dot. „Ideation-as-a-service” tutaj: https://goo.gl/Fg9FR7.

Nowa generacja usług “Ideation-as-a-Service” od Euvic

Na polskim rynku przykładem usługi ideacyjnej stworzonej według nowego podejścia jest oferta firmy Euvic. Zdaniem tej firmy, usługi „Ideation-as-a-Service" nowej generacji zdecydowanie przewyższają tradycyjne podejście, bo oferują organizacjom bardzo dobrze zdefiniowany proces pracy oraz narzędzia, które są niezbędne w celu realizacji projektów cyfrowej transformacji biznesu.

"Nasze wielopoziomowe portfolio usług dostępnych w ramach oferty Ideation-as-a-Service pozwala klientom wybrać podejście, które najbardziej odpowiada ich potrzebom i możliwościom budżetowym. Przy tym mają oni możliwość wyboru z bardzo szerokiego wachlarza dostępnych technik rozwoju innowacji" - powiedział Andrzej Biesiekirski, członek zarządu Euvic.

Pełen opis usługi „Ideation-as-a-Service” firmy Euvic jest dostępny tutaj: https://goo.gl/eHQ427.

Tematyka szybkiego wprowadzania innowacji w organizacjach przy pomocy „Ideation-as-a-Service” zostanie poruszona podczas webinarium Euvic, które jest zaplanowane na 17 maja 2018 roku. Podczas webinarium omówione zostaną krytyczne etapy, z jakich powinna się składać nowej generacji usługa „Ideation-as-a-Service”. Zaprezentowane zostaną także przykłady projektów ideacyjnych, które doprowadziły do stworzenia rozwiązań odnoszących sukcesy na rynku. Więcej informacji o webinarium i możliwość rejestracji jest dostępna pod tym adresem: https://goo.gl/iNzzg3.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO Biuro prasowe
2019-07-10 | 15:53

Programiści we Wrocławiu - znajdź pracę dzięki HR GO

Znalezienie pracy na rynku IT we Wrocławiu nie jest łatwe, bo choć ofert tu nie brak, potrzeby kandydatów i pracodawców często się rozmijają. Na pomoc branży przychodzi
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-06-26 | 12:30

Globalna ekspansja Wrike trwa - nowe biuro szuka pracowników w Polsce

Wrike, platforma do zarządzania współpracą dla wysoce efektywnych zespołów, otworzyła dziś nowe biuro międzynarodowe w Pradze (Czechy) i ogłosiła inicjatywę „Work, Unleashed 2019”, czyli swój pierwszy
Oprogramowanie Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?
2019-06-06 | 01:00

Asustor: co nowego wnosi aktualizacja ADM 3.3?

Najnowsza aktualizacja dla urządzeń NAS od ASUSTOR wprowadza funkcję o nazwie Snapshot Center, jak również wsparcie dla systemu plików Btrfs. Łatwe tworzenie i przywracanie

Kalendarium

IFA 2019 Berlin

Infrastruktura

Autonomiczne pociągi są przyszłością transportu. Do rozwoju tej technologii niezbędny jest jeszcze superszybki internet

Pociągi przyszłości będą pojazdami autonomicznymi, niekoniecznie poruszającymi się po torowiskach. Takie rozwiązania testowane są już na całym świecie. Kluczowym czynnikiem w rozwoju autonomicznych pociągów ma być z jednej strony pozwalająca na szybką łączność i diagnostykę superszybka sieć 5G, a z drugiej – rosnące zapotrzebowanie na szybki i niezawodny transport wykorzystujący napęd zeroemisyjny.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Start-upy

Sztuczna inteligencja pozwala tworzyć całkowicie poprawne teksty dziennikarskie. Może to doprowadzić do eskalacji fake newsów

Technologie przetwarzania tekstów pozwalają odciążyć pracowników. W przyszłości sztuczna inteligencja może jednak całkowicie zrewolucjonizować wiele branż, w tym choćby dziennikarstwo. Już teraz Associated Press wykorzystuje depesze napisane przez program komputerowy. Technologie przetwarzania tekstów mogą się jednak okazać niebezpieczne –  na początku 2019 roku OpenAI ogłosiła, że stworzyła oprogramowanie do generowania tekstów, które daje pole do licznych nadużyć. Firma w obawie właśnie przed mogącymi powstawać masowo fake newsami nie opublikowała w pełni swoich wyników

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Infrastruktura

Ministerstwo Cyfryzacji dąży do utworzenia Społeczeństwa 5.0. Już za kilka lat wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić przez Internet

Wraz z upowszechnieniem się technologii 5G na rynku pojawią się rozwiązania technologiczne, które umożliwią realizację założeń programu Społeczeństwa 5.0. To społeczeństwo, które w znacznej mierze polega na rozwiązaniach funkcjonujących w oparciu o chmurę danych. Infrastruktura 5G umożliwi m.in. przeprowadzenie cyfryzacji administracji, zautomatyzowanie wielu procesów przemysłowych czy wykorzystanie potencjału internetu rzeczy.