Komunikaty PR

Ideation-as-a-Service - wprowadzaj innowacje z szybkością myśli

2018-04-17  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt
PR Solutions
Agencja PR

ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl

"Ideation-as-a-service" to usługa oferowana przez niektórych dostawców IT, która umożliwia szybkie przetestowanie i zweryfikowanie nowych pomysłów na cyfrowy biznes, a także stworzenie prototypu systemu IT (tzw. MVP - Minimum Viable Product). Aby jednak osiągnąć pożądane wyniki z wykorzystaniem tej usługi, musi ona w bardzo precyzyjny sposób opisywać proces pracy nad stworzeniem i rozwojem innowacji, a także rezultaty projektu.

Tematyka "Ideation-as-a-Service" i tego w jaki sposób należy korzystać z tego typu usług, jest tematem raportu firmy Gartner "Market Insight: Six Techniques to Maximize Digital Project Ideation Project Revenue and Margins", autorstwa Roba Addy. Raport został opublikowany 31 października 2017 roku.

"Tworzenie specjalnych zespołów złożonych ze specjalistów z określonych dziedzin i ekspertów ds. technologii oraz zamykanie ich w wydzielonym pomieszczeniu w nadziei, że wypracują pożądane rozwiązanie, to podejście mocno przestarzałe. Celowe eksperymentowanie, akceptacja możliwości porażki i pomaganie klientom w świadomym wykraczaniu poza ich organizacyjną strefę komfortu w myśleniu o nowych pomysłach, to krytyczne elementy nowej generacji usług Ideation-as-a-Service" - napisał Rob Addy w raporcie.

Według firmy Gartner, traktowanie „Ideation-as-a-Service” jako usługi o charakterze abstrakcyjnym nie jest dobrym podejściem i „nikomu nie pomaga”, co pokazuje załączony do tej informacji diagram (pochodzący z wcześniej wspomnianego raportu Gartnera).

W części raportu zatytułowanej “Ambiguity Is Not Our Friend; We Must Define What We Will Deliver,” Gartner stwierdza:  

  • “Dostawcy usługi Ideation-as-a-Service muszą jasno zdefiniować cały proces, a także jakie czynności zostaną wykonane w ramach usługi, aby pomóc swoim klientom zrozumieć, czego mogą się spodziewać po tej usłudze.
  • Niejednoznaczne opisy usługi wywołują konsternację i zamieszanie.
  • Dobrze i zwięźle definiując zakres i wyniki prac, usługodawcy są w stanie lepiej wytłumaczyć  swój wkład i pomóc klientom zrozumieć dostarczaną przez nich wartość dodaną.
  • Precyzyjne zdefiniowanie ról pomaga klientom w lepszym doborze uczestników projektu wewnątrz własnej organizacji, a także w łatwiejszym przekazywaniu tego, czego oczekuje się od tych osób.”

Subskrybenci Gartnera mogą przeczytać raport dot. „Ideation-as-a-service” tutaj: https://goo.gl/Fg9FR7.

Nowa generacja usług “Ideation-as-a-Service” od Euvic

Na polskim rynku przykładem usługi ideacyjnej stworzonej według nowego podejścia jest oferta firmy Euvic. Zdaniem tej firmy, usługi „Ideation-as-a-Service" nowej generacji zdecydowanie przewyższają tradycyjne podejście, bo oferują organizacjom bardzo dobrze zdefiniowany proces pracy oraz narzędzia, które są niezbędne w celu realizacji projektów cyfrowej transformacji biznesu.

"Nasze wielopoziomowe portfolio usług dostępnych w ramach oferty Ideation-as-a-Service pozwala klientom wybrać podejście, które najbardziej odpowiada ich potrzebom i możliwościom budżetowym. Przy tym mają oni możliwość wyboru z bardzo szerokiego wachlarza dostępnych technik rozwoju innowacji" - powiedział Andrzej Biesiekirski, członek zarządu Euvic.

Pełen opis usługi „Ideation-as-a-Service” firmy Euvic jest dostępny tutaj: https://goo.gl/eHQ427.

Tematyka szybkiego wprowadzania innowacji w organizacjach przy pomocy „Ideation-as-a-Service” zostanie poruszona podczas webinarium Euvic, które jest zaplanowane na 17 maja 2018 roku. Podczas webinarium omówione zostaną krytyczne etapy, z jakich powinna się składać nowej generacji usługa „Ideation-as-a-Service”. Zaprezentowane zostaną także przykłady projektów ideacyjnych, które doprowadziły do stworzenia rozwiązań odnoszących sukcesy na rynku. Więcej informacji o webinarium i możliwość rejestracji jest dostępna pod tym adresem: https://goo.gl/iNzzg3.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Polskie trendy nauki online - wady i zalety tego rozwiązania Biuro prasowe
2020-05-26 | 01:00

Polskie trendy nauki online - wady i zalety tego rozwiązania

. Są jednak funkcjonalności pozwalające na bezpieczne prowadzenie zajęć o których  informowało Ministerstwo Cyfryzacji . Co ciekawe na polskiej platformie webinarowej
Oprogramowanie Polski startup pomoże przetrwać biznesom z komunikacją w czasie pandemii!
2020-04-01 | 10:55

Polski startup pomoże przetrwać biznesom z komunikacją w czasie pandemii!

Meetbit, polski startup, specjalizujący się w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz systemach rozwiązań dla branży MICE (turystyka biznesowa), opracowuje aplikację, która ma być
Oprogramowanie Huawei AppGallery w nowej odsłonie
2020-02-27 | 10:00

Huawei AppGallery w nowej odsłonie

Podczas premiery nowych produktów w Barcelonie, Huawei zaprosił deweloperów z całego świata do współtworzenia jego sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery. Zaprezentował

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Kosmos i lotnictwo

Rakieta Falcon z kapsułą Crew Dragon ma ponownie wystartować 30 maja. Może być to przełomowe wydarzenie w wyścigu kosmicznym [DEPESZA]

Jeśli statek kosmiczny będzie latał w odległości 10 mil morskich od burzowych chmur, misja powinna zostać odwołana – tak wynika z przepisów NASA. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo załogi start rakiety Falcon 9 i zamontowanej na niej kapsuły Crew Dragon został przełożony z 27 na 30 maja. – Ryzyko było zbyt duże, podjęliśmy dobrą decyzję – mówi Jim Bridenstine, administrator NASA.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.