Komunikaty PR

Ideation-as-a-Service - wprowadzaj innowacje z szybkością myśli

2018-04-17  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt
PR Solutions
Agencja PR

ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl

"Ideation-as-a-service" to usługa oferowana przez niektórych dostawców IT, która umożliwia szybkie przetestowanie i zweryfikowanie nowych pomysłów na cyfrowy biznes, a także stworzenie prototypu systemu IT (tzw. MVP - Minimum Viable Product). Aby jednak osiągnąć pożądane wyniki z wykorzystaniem tej usługi, musi ona w bardzo precyzyjny sposób opisywać proces pracy nad stworzeniem i rozwojem innowacji, a także rezultaty projektu.

Tematyka "Ideation-as-a-Service" i tego w jaki sposób należy korzystać z tego typu usług, jest tematem raportu firmy Gartner "Market Insight: Six Techniques to Maximize Digital Project Ideation Project Revenue and Margins", autorstwa Roba Addy. Raport został opublikowany 31 października 2017 roku.

"Tworzenie specjalnych zespołów złożonych ze specjalistów z określonych dziedzin i ekspertów ds. technologii oraz zamykanie ich w wydzielonym pomieszczeniu w nadziei, że wypracują pożądane rozwiązanie, to podejście mocno przestarzałe. Celowe eksperymentowanie, akceptacja możliwości porażki i pomaganie klientom w świadomym wykraczaniu poza ich organizacyjną strefę komfortu w myśleniu o nowych pomysłach, to krytyczne elementy nowej generacji usług Ideation-as-a-Service" - napisał Rob Addy w raporcie.

Według firmy Gartner, traktowanie „Ideation-as-a-Service” jako usługi o charakterze abstrakcyjnym nie jest dobrym podejściem i „nikomu nie pomaga”, co pokazuje załączony do tej informacji diagram (pochodzący z wcześniej wspomnianego raportu Gartnera).

W części raportu zatytułowanej “Ambiguity Is Not Our Friend; We Must Define What We Will Deliver,” Gartner stwierdza:  

  • “Dostawcy usługi Ideation-as-a-Service muszą jasno zdefiniować cały proces, a także jakie czynności zostaną wykonane w ramach usługi, aby pomóc swoim klientom zrozumieć, czego mogą się spodziewać po tej usłudze.
  • Niejednoznaczne opisy usługi wywołują konsternację i zamieszanie.
  • Dobrze i zwięźle definiując zakres i wyniki prac, usługodawcy są w stanie lepiej wytłumaczyć  swój wkład i pomóc klientom zrozumieć dostarczaną przez nich wartość dodaną.
  • Precyzyjne zdefiniowanie ról pomaga klientom w lepszym doborze uczestników projektu wewnątrz własnej organizacji, a także w łatwiejszym przekazywaniu tego, czego oczekuje się od tych osób.”

Subskrybenci Gartnera mogą przeczytać raport dot. „Ideation-as-a-service” tutaj: https://goo.gl/Fg9FR7.

Nowa generacja usług “Ideation-as-a-Service” od Euvic

Na polskim rynku przykładem usługi ideacyjnej stworzonej według nowego podejścia jest oferta firmy Euvic. Zdaniem tej firmy, usługi „Ideation-as-a-Service" nowej generacji zdecydowanie przewyższają tradycyjne podejście, bo oferują organizacjom bardzo dobrze zdefiniowany proces pracy oraz narzędzia, które są niezbędne w celu realizacji projektów cyfrowej transformacji biznesu.

"Nasze wielopoziomowe portfolio usług dostępnych w ramach oferty Ideation-as-a-Service pozwala klientom wybrać podejście, które najbardziej odpowiada ich potrzebom i możliwościom budżetowym. Przy tym mają oni możliwość wyboru z bardzo szerokiego wachlarza dostępnych technik rozwoju innowacji" - powiedział Andrzej Biesiekirski, członek zarządu Euvic.

Pełen opis usługi „Ideation-as-a-Service” firmy Euvic jest dostępny tutaj: https://goo.gl/eHQ427.

Tematyka szybkiego wprowadzania innowacji w organizacjach przy pomocy „Ideation-as-a-Service” zostanie poruszona podczas webinarium Euvic, które jest zaplanowane na 17 maja 2018 roku. Podczas webinarium omówione zostaną krytyczne etapy, z jakich powinna się składać nowej generacji usługa „Ideation-as-a-Service”. Zaprezentowane zostaną także przykłady projektów ideacyjnych, które doprowadziły do stworzenia rozwiązań odnoszących sukcesy na rynku. Więcej informacji o webinarium i możliwość rejestracji jest dostępna pod tym adresem: https://goo.gl/iNzzg3.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie MyKronoz App - aplikacja dla pełnych możliwości nowych smartwatchy Biuro prasowe
2019-05-08 | 01:00

MyKronoz App - aplikacja dla pełnych możliwości nowych smartwatchy

MyKronoz wprowadza nową aplikację i zapowiada pojawienie się nowego systemu operacyjnego dla smartwatchy ZeTime.  Szwajcarski producent z pewnością nie narzeka na brak pracy w 2019
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2019-04-01 | 11:00

Backup i odtwarzanie Active Directory

Firma Quest Software udostępniła nowe rozwiązanie - Quest Recovery Manager for Active Directory (RMAD) Disaster Recovery Edition. Narzędzie daje organizacjom możliwość tworzenia kopii zapasowych oraz szybkiego odzyskiwania i
Oprogramowanie Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace
2019-03-20 | 01:00

Quest Spotlight Cloud już dostępny w portalu Microsoft Azure Marketplace

Firma Quest udostępniła Spotlight Cloud w Microsoft Azure Marketplace - portalu, który udostępnia aplikacje i usługi online. Administratorzy baz danych i

Kalendarium

Start-upy

Jeden współdzielony pojazd to nawet kilkanaście prywatnych aut mniej w centrum miasta. W Polsce trwa boom na carsharing, popularność zyskują też e-hulajnogi

Popularność systemów wynajmu pojazdów współdzielonych rośnie z każdym kolejnym miesiącem. Na popularności zyskują zarówno wypożyczalnie samochodów, jak i małych pojazdów elektrycznych takich jak rowery czy hulajnogi. Operatorzy tych usług wprowadzają rozwiązania, które mają rozwiązać problem dojazdu na odcinku pierwszej i ostatniej mili, zachęcając do porzucenia prywatnych aut na rzecz zintegrowanego systemu komunikacji publicznej.

Firma

Konsultantów telefonicznych coraz częściej zastępują roboty. Na wirtualne biura obsługi decydują się kolejne branże

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje systemy głosowej obsługi klientów. Dzięki delegowaniu wirtualnym konsultantom prac niewymagających analizowania sytuacji problemowych, agenci będą się mogli skupić na dopasowywaniu usług do potrzeb klientów, a także obsłużyć znacznie więcej połączeń. Do 2022 roku jedna piąta rozmów z klientem będzie prowadzona przez roboty. Technologią interesują się także biznes, w tym firmy ubezpieczeniowe.

MWC19

Bankowość

J. Kwieciński: Firmy mogą liczyć na większe wsparcie z następnego budżetu UE. Priorytetem będzie finansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wspieranie innowacyjności polskich firm poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych jest priorytetem w polityce spójności w tej perspektywie finansowej – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W przyszłej perspektywie środków na ten cel ma być jeszcze więcej. Dzięki unijnym środkom Polska nadrabia dystans dzielący ją od najbogatszych gospodarek Europy. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który wdraża instrumenty finansowe z obecnej perspektywy unijnej, do polskich firm trafiają znaczące sumy z Unii Europejskiej, m.in. na rozwój innowacji. Wartość innowacyjnych projektów inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z BGK, to ponad 13 mld zł.