Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy kategorie w serwisie Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Nowe projektory laserowe 3LCD od Panasonic

2019-06-28  |  13:00
Biuro prasowe

Seria PT-MZ16 składa się z trzech modeli oferujących jasność do 16 000 lumenów (PT-MZ16K) i rozdzielczość WUXGA. Urządzenia mają się wyróżniać cichą pracą (38 dB w trybie normalnym) i lekką konstrukcją (22 kg), dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem do sal wykładowych i konferencyjnych.

Dzięki wykorzystaniu lasera projektory nie będą wymagać konserwacji i zaangażowania managerów AV. Ponadto pyłoszczelna konstrukcja i filtr Eco zapewnią dłuższą eksploatację i niezawodną pracę projektora nawet do 20 000 godzin.

W serii PT-MZ16K zastosowano również rozwiązania minimalizujące ryzyko przestojów w pracy. Modele zostały wyposażone w dodatkowe wejście sygnału rezerwowego oraz funkcję monitorowania, która będzie informować operatorów o wystąpieniu konkretnej usterki.

Uproszczono także konfigurację urządzenia. W wyposażeniu znalazł się podwójny port LAN obsługujący technologię DIGITAL LINK, która umożliwi przesyłanie sygnałów HDMI, audio wideo i poleceń sterujących za pośrednictwem jednego kabla na odległość do 150m. Z kolei uchwyty sufitowe będzie można stosować wraz z funkcją Corner Keystone Correction, co przyspieszy i obniży koszt instalacji projektora.

- Rynek AV na uczelniach i w firmach rozwija się w ostatnich latach bardzo szybko, co powoduje duże nakłady pracy dla menedżerów AV i IT. Nasza nowa seria projektorów laserowych LCD została stworzona po to, by ograniczyć ich zaangażowanie w instalacje i konfigurację urządzeń. Modele będą mogły bezproblemowo pracować przez długi czas, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek usterek zostało ograniczone do minimum – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Zapowiedziana na Infocomm 2019 seria PT-MZ16 składa się z trzech modeli PT-MZ16K (16 000 lm), PT-MZ13K (13 000 lm) i PT-MZ10K (10 000 lm). Pojawią się one na rynku w listopadzie 2019 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™ Biuro prasowe
2019-08-20 | 16:00

WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™

W ofercie firmy debiutuje 5 nowych dysków HDD i SSD, zaprojektowanych dla graczy PC i konsolowych z myślą o zapewnieniu im optymalnej pojemności, mobilności i dostępności Nowe
Technologie Premiera elektrycznej hulajnogi Kawasaki z mocnym silnikiem 350W
2019-08-20 | 01:00

Premiera elektrycznej hulajnogi Kawasaki z mocnym silnikiem 350W

Kawasaki KX-FS6.5A charakteryzuje się nowoczesnym designem i bardzo dobrą specyfikacją. To ciekawa alternatywa dla innych środków osobistego transportu, dzięki której bez
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-08-14 | 01:00

LISTWA ZASILAJĄCA EVER SPIN USB

Urządzenia mobilne na dobre zamieszkały w naszych gospodarstwach domowych. Zamiast korzystania ze standardowej ładowarki możemy użyć listwy zasilającej EVER SPIN USB, która jak sama nazwa mówi posiada dwa porty pozwalające

Kalendarium

Firma

Lody coraz bardziej innowacyjne. Polacy opracowują ekologiczną metodę produkcji lodów mniej kalorycznych, a przy tym odpowiednich dla wegan i alergików

Producenci lodów stawiają na innowacje. Na rynku można już znaleźć lody, które nie topią się i nie ściekają, niektóre świecą w ciemności, a jeszcze inne – zmieniają kolor w miarę topnienia lub lizania. Polacy stawiają jednak na lody ekologiczne, które są odpowiednie także dla wegan. Polski start-up opracowuje metodę produkcji ekologicznych lodów, w których zamiast białka zwierzęcego znajdzie się izolat białka roślinnego, które może się przyczynić m.in. do obniżania cholesterolu.

IFA 2019 Berlin

Medycyna

Nowe technologie przejmują rolę opiekunów osób starszych. Monitorują ich stan zdrowia i alarmują o niebezpiecznych sytuacjach

Popularyzacja rozwiązań z zakresu internetu rzeczy pozwala wdrażać innowacyjne platformy oraz urządzenia do opieki nad starszymi osobami. Powstają wyspecjalizowane elektroniczne nianie, gadżety do noszenia informujące bliskich o nagłych wypadkach, a nawet kompleksowe platformy monitoringu, dzięki którym osoby starsze mogą bezpiecznie funkcjonować w środowisku domowym bez konieczności zatrudniania opiekuna na pełen etat.

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Internet

Wyszukanie jednego hasła w Google pochłania tyle samo dwutlenku węgla, co zagotowanie wody w czajniku. Internet przyczynia się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy

Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Wysyłanie dziesiątek wiadomości e-mail dziennie, szybkie dzwonienie na WhatsApp, przesyłanie zdjęć do chmury, oglądanie krótkiego klipu na YouTube to tylko część codziennego cyfrowego życia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odbija się to na całym środowisku. O ile np. udział lotnictwa w globalnej emisji dwutlenku węgla szacuje się na około 2,5 proc., o tyle globalny transfer danych i niezbędna infrastruktura – już 4 proc. Przenosząc dane do chmury można nie tylko znacznie zaoszczędzić – blisko 40 proc., lecz przede wszystkim pomóc środowisku.