Nowa nawigacja dla rowerzystów w ofercie Mio
WĘC PR
ul. Jasnogórska 151
31-358 Warszawa
ikrysa|wec24.pl| |ikrysa|wec24.pl
535954279
www.wec24.pl
Marka Mio, lider w dziedzinie urządzeń z systemem GPS, wprowadziła do swojej oferty nowy model nawigacji rowerowej – Cyclo 205. Urządzenie zostało opracowane z myślą o miłośnikach turystyki rowerowej, którzy lubią monitorować dane dotyczące własnej wydajności oraz zdrowia.
Cyclo 205 łączy w sobie cechy precyzyjnej nawigacji rowerowej z 3,5-calowym ekranem oraz zaawansowanego monitora treningowego. Urządzenie stanowi naturalną ewolucję modelu Cyclo 200. W porównaniu do poprzednika, nowa nawigacja daje możliwość obsługi bezprzewodowej technologii ANT+, która pozwala na korzystanie z profesjonalnych czujników monitorujących stan organizmu. Nawigacja umożliwia pomiar czasu przejazdu, prędkości, przejechanego dystansu, spalonych kalorii, a w połączeniu z czujnikami ANT+ dostarcza szczegółowych danych na temat tętna, prędkości i kadencji.
Nowa nawigacja jest odpowiedzią Mio na zapotrzebowanie użytkowników na tego typu urządzenie – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager CEE, MiTAC Europe. Oprócz szeregu przydatnych funkcji, będących znakami rozpoznawalnymi Mio, urządzenie dostarczy rowerzystom wielu cennych informacji, które pozwolą przeanalizować osiągnięcia i typ pokonanej trasy. W efekcie miłośnicy dwóch kółek będą mogli lepiej dopasowywać stawiane sobie wyzwania, a co za tym idzie poprawiać własne osiągnięcia treningowe – dodaje Marcin Gutkiewicz.
Precyzyjne mapy z dożywotnią aktualizacją
Mio Cyclo 205 jest wyposażone zostało w przeinstalowane mapy OpenStreetMaps (OSM) z bogatą bazą użytecznych miejsc (punkty POI), takich jak sklepy i serwisy rowerowe, placówki służb ratunkowych, bary i restauracje oraz inne obiekty przydatne cyklistom. Nanoszone na mapę dane pochodzą zarówno z baz Tele Atlas, jak i OSM. To sprawia, że dokładność map wykorzystywanych w Cyclo 205 i ich aktualizacja, to jeden z najlepszych aktualnie tego typu systemów na rynku.
Dane map przechowywane są w pamięci urządzenia, dzięki czemu dostęp do nawigacji i informacji o wynikach nie jest uzależniony od zasięgu sieci komórkowej. Korzystanie z nawigacji w Cyclo 205 jest tak samo łatwe, jak w przypadku nawigacji samochodowych – wystarczy wpisać adres docelowy i można rozpocząć podróż.
Funkcja Surprise Me – odkrywaj nieznane
Cyclo 205, podobnie jak jego poprzednik oraz wyższe modele nawigacji rowerowych Mio, posiada też ciekawą funkcję Surprise Me, która jest jedną z wizytówek producenta. Pozwala ona na wyszukanie nowych, ciekawych tras rowerowych w każdej okolicy. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę w menu głównym, później określić dystans, który chce się przebyć, lub czas jaki można poświęcić na przejażdżkę. Ponadto, komputer informuje również o poziomie trudności trasy pod względem przewyższeń.
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Cyclo 205 zostało wyposażone w funkcję Where Am I, która w razie potrzeby pokaże położenie rowerzysty według współrzędnych geograficznych, a gdy to możliwe, również aktualny adres.
Niezłomny towarzysz każdej wyprawy
Wytrzymała, wodoodporna obudowa, wykonana zgodnie ze standardem IPX5, oraz dotykowy ekran z powłoką odblaskową pozwala korzystać z urządzenia w trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu lub słońca. W przeciwieństwie do smartfonów, ekran urządzenia jest przystosowany do obsługi w rękawicach, co dodatkowo ułatwia zastosowanie dużych, wyraźnych przycisków menu głównego. Mio Cyclo 205 posiadają też wytrzymałą baterię, która umożliwia korzystanie z nawigacji nawet przez 10 godzin bez ładowania.
Nawigacja posiada czuły odbiornik GPS (WAAS/EGNOS), co zapewnia dokładne i szybkie ustalanie pozycji, nawet w osłoniętych miejscach czy głębokich dolinach. Aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację i pozwolić użytkownikowi na maksymalne skupienie uwagi na drodze, wszystkie instrukcje nawigacyjne są każdorazowo poprzedzane sygnałem dźwiękowym.
Aplikacja na komputery osobiste
Za pomocą aplikacji Mio Share instalowanej na komputer osobisty z typu PC lub Mac użytkownicy mogą zapisywać swoje dane, zarządzać przebytymi trasami i udostępniać je znajomym. Ta łatwa w użyciu aplikacja umożliwia pobieranie tras oraz poznawanie nowych dróg i miejsc, które inni użytkownicy uznali za interesujące.
Aplikacja umożliwia także zarządzanie nawigacją oraz pobieranie aktualizacji map i najnowszych informacji o produktach. Pozwala również na przesyłanie danych bezpośrednio do serwisów takich jak Strava, TrainingPeaks, Endomondo i Today’s Plans.
Dostępność
Urządzenie dostępne jest w sprzedaży od kwietnia 2017 r. w dwóch wariantach – Cyclo 205 (769zł) oraz Cyclo 205 HC (999 zł). W opakowaniu standardowo znajduje się ładowarka sieciowa z kablem USB oraz uchwyt na kierownicę lub mostek. Wraz z Cyclo 205 HC w pudełku znajdują się dodatkowo czujniki ANT+ , monitor tętna oraz czujnik prędkości i kadencji.
Masz smartwatch lub słuchawki Huawei? Łącz je ze smartfonami innych marek

Niewyspany i zestresowany? Nowoczesny smartwatch może pomóc

Western Digital prezentuje bezprzewodową ładowarkę z funkcję backupu danych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Przyspiesza cyfryzacja polskiej służby zdrowia. Powstaje centralna baza wszystkich przypadków nowotworów
Już za niewiele ponad rok w miejsce działającego od lat 50. Krajowego Rejestru Nowotworów ma powstać elektroniczny rejestr pod nazwą e-KRN+. To doskonała informacja dla lekarzy onkologów i pacjentów chorych na nowotwory. Dzięki cyfryzacji zbieranych od kilkudziesięciu lat informacji na temat przypadków chorób onkologicznych nowa platforma ułatwi kreowanie polityki onkologicznej w Polsce. Rejestr pozwoli na publiczny dostęp do danych pacjenta na poziomie centralnym, ale dane osobowe będą zanonimizowane. Eksperci i lekarze będą mieli łatwiejszy dostęp do danych w celu analizy profilaktyki leczenia, jak również epidemiologii.
Kosmos i lotnictwo
W 2025 roku ruszy budowa pierwszej prywatnej stacji kosmicznej. Amerykański start-up chce wytworzyć w kosmosie sztuczną grawitację [DEPESZA]

Świat wkracza w nową erę turystyki kosmicznej. NASA w styczniu 2022 roku otworzy Międzynarodową Stację Kosmiczną dla trzech turystów, których dostarczy rakieta SpaceX. Orion Span zaproponował czterogwiazdkowy hotel kosmiczny o nazwie Aurora Station, który ma przyjąć pierwszych gości w 2022 roku. Gateway Foundation, start-up z Kalifornii, planuje prawdopodobnie najbardziej ambitny projekt. W 2025 roku chce rozpocząć budowę prywatnej stacji kosmicznej Voyager ze sztuczną grawitacją. – To będzie kolejna rewolucja przemysłowa – przekonuje John Blincow, dyrektor generalny Gateway Foundation.