Komunikaty PR

Na Targach IFA 2019 TCL wprowadza do Europy trzy innowacyjne serie telewizorów

2019-09-10  |  12:00

Berlin – 5 września 2019 roku] Firma TCL, wiodący producent elektroniki użytkowej i jeden z dwóch największych globalnych producentów odbiorników telewizyjnych na świecie, zapowiedziała dziś plany wprowadzenia trzech nowych serii telewizorów, mających zapewnić klientom inteligentne i jeszcze bogatsze doświadczenia rozrywki. Na targach IFA 2019 TCL pokazała także ofertę elektroniki użytkowej dla Europy, poszerzoną o wprowadzane pod marką firmy klimatyzatory, lodówki, pralki i inne produkty.

 

Zaprezentowane dziś modele telewizorów bazują na zintegrowanej platformie TCL „AI-IN”, proponującej wiele różnych scenariuszy obsługi, opartych o technologie sprzętowe i oprogramowanie. Dzięki TCL AI-IN, za pomocą funkcji kontroli głosowej użytkownicy mogą zlecać inteligentnym urządzeniom domowym wykonanie najróżniejszych czynności, korzystając przy tym maksymalnie z możliwości głosowych i video posiadanego odbiornika TCL.

 

W zaprezentowanej na Targach IFA 2019 ofercie znalazła się flagowa seria TCL 4K X10: propozycje obejmują nie tylko pierwsze telewizory Mini LED z Android TV, ale także najcieńsze na świecie odbiorniki Direct LED. Ponadto firma przedstawiła cienki jak brzytwa telewizor TCL serii X81 4K QLED oraz ultra-cienki odbiornik TCL EC78 z technologią 4K HDR Pro. Telewizory z wszystkich trzech serii posiadają wbudowany soundbar Onkyo oraz system Android TV. Pojawią się w Europie w najbliższych tygodniach i miesiącach.

 

Nowy telewizor Mini LED serii TCL X10: pierwszy taki odbiornik z technologią wyświetlania nowej generacji

 

Flagowa seria TCL X10 łączy w sobie funkcję podświetlenia Direct Mini LED, technologię obrazowania Quantum Dot oraz technologię wyświetlania 4K HDR Premium z Dolby Vision i HDR10+. Daje ona więc gwarancję wyrazistych kontrastów i nieskończonej palety barw. Odbiorniki wyposażono w najinteligentniejszy z systemów telewizyjnych: Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Dostęp do treści można uzyskać bezprzyciskowo, przez kontrolę głosową.  

 

Wraz z zastosowaniem modułu świetlnego TCL Mini, parametry takie jak: kontrast, szczegół, jakość obrazu bliska rzeczywistości czy paleta barw HDR wkraczają na nowy poziom. Ponieważ moduł zawiera ponad 15 000 ultra-cienkich lampek LED rozmieszczonych w 768 ośmiu strefach przyciemniania, telewizor serii X10 będzie wyświetlał jasne biele, ciemne czernie – bez efektu „halo”, a detale odda w żywych barwach standardu HDR. Technologia Quantum Dot zapewni niezrównaną kolorystkę – 100% nasycenia w standardzie DCI-P3 przy 1500 nitach luminacji, a dzięki wykorzystaniu rodzimej matrycy 100Hz nawet przy szybko zmieniających się ujęciach obraz zachowa idealną jakość.

 

W serii X10 zaproponowano również technologię imersji dźwiękowej Dolby Atmos oraz kinową jakość dźwięku uzyskiwaną z zastosowaniem soundbaru  Onkyo. Ultra-cienki kształt i brak ramy sprawiają, że odbiorniki serii stanowią eleganckie i trwałe dzieło sztuki rzemieślniczej, gwarantujące jednocześnie najlepszą jakość obrazu i wspaniały design.

 

Telewizor Mini Led serii TCL X10. Zdjęcie: TCL Electronics

 

Seria TCL X81: redefinicja wizerunku telewizora   

 

Telewizory serii TCL X81 mają cieniutką, szklaną obudowę i zapewniają jakość obrazu w rozdzielczości 4K HDR Premium, a oprócz  tego: Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ oraz system Android Smart TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Warto jeszcze wspomnieć o zintegrowanej kontroli głosowej oraz o wyjątkowych immersyjnych doświadczeniach dźwiękowych Dolby Atmos, gwarantowanych klientom przez system nagłośnienia Onkyo 2.1.

Chyba najbardziej uderza jednak rewolucyjny design TCL: telewizory nie mają ramy a ich obudowę stanowi niezwykle cienki szklany arkusz. Dzięki wertykalnej integracji i działalności B&R, TCL udało się uzyskać szkło, które jest wyjątkowo wytrzymałe i się nie tłucze. Telewizory serii TCL X81 przyciągają wzrok, mają znakomite parametry i sprawią, że widz zamiast na odbiornik będzie po prostu patrzył na obraz. To zapowiedź zredefiniowana wizerunku telewizorów i sposobów ich postrzegania przez użytkowników. 

                                                                                                                                

Telewizory serii TCL X81 będą dostępne w modelach 55- i 65-calowych: 55X815 i 65X815

 

Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

 

Seria TCL EC78 powstała z myślą o tych, którzy nie chcą wybierać pomiędzy funkcjonalną jakością a elegancją. Znalazły się w niej odbiorniki bez ramy, o ultra-cienkiej metalowej obudowie, wyświetlające obraz w jakości 4K HDR Pro, z technologiami Wide Color Gamut, Dolby Vision, HDR10+, systemem Android Smart TV oraz wbudowaną funkcją Google Assistant.

 

Dzięki systemowi udźwiękowienia Onkyo, z czterema przednimi głośnikami, przy filmach, muzyce lub grach wideo klienci będą mogli rozkoszować się niebywale immersyjnym doświadczeniem dźwięku Dolby Armos.

 

Telewizory serii TCL EC78 posiadają umieszczony pośrodku elegancki metaliczny stojak, więc pomimo dużych ekranów łatwo je będzie mocować na wybranej przez siebie powierzchni.

 

Wprowadzenie pod marką TCL klimatyzatorów oraz sprzętu AGD pokazuje mocne strony i ambicje TCL w sektorze elektroniki użytkowej.

 

Na Targach IFA 2019 TCL zapowiedziało wprowadzenie do Europy klimatyzatorów, lodówek i pralek. Po raz pierwszy właśnie te produkty trafią na europejski rynek pod marką TCL.

 

Ponieważ firma założyła sobie, że będzie wspierała klientów w dążeniu do lepszego i zdrowego życia, wśród prezentowanych dzisiaj produktów znalazły się klimatyzatory i pralki z funkcją samooczyszczania oraz lodówki w wielu różnych stylach.

 

Europejscy klienci otrzymają wysoko wydajne i efektywne energetycznie produkty, a ich wprowadzenie pomoże TCL w realizacji przyjętej przez firmę strategii „AI x IoT”, której celem jest pełniejsze wykorzystanie sztucznej inteligencji w inteligentnych domach.

Google Assistant nie jest dostępny w niektórych wersjach językowych i krajach. Wymaga podłączenia do Internetu/źródła danych.

W takim wypadku mogą być naliczane opłaty za transmisję danych. Dostępność i parametry wybranych funkcji i usług zależą od typu usługi, urządzenia i sieci. Na niektórych obszarach mogą być niedostępne.

 

Informacje i specyfikacje pozostają ważne na datę ich publikacji. TCL zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji bez uprzedzenia.

 

TCL

TCL to błyskawicznie rozwijająca się firma elektroniki użytkowej i wiodący gracz w globalnej branży produktów TV. Firma powstała w 1981 roku w Chinach, a w chwili obecnej prowadzi działalność na ponad 160 rynkach na całym świecie. W 2018 roku TCL znalazła się na drugim miejscu wśród firm globalnego rynku produktów telewizyjnych. Specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od odbiorników telewizyjnych, przez telefony komórkowe i sprzęt AGD, po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu. W oparciu o przyjętą strategię ‘AI x IoT’, firma dąży do zdobycia pozycji wiodącego gracza na światowym rynku inteligentnych technologii, które sprawią, że życie klientów stanie się bardziej inteligentne i zdrowsze.


Więcej informacji na stronie: http:www.tcl.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Wyjątkowy iRobot Roomba - sztuka w szlachetnym celu Biuro prasowe
2020-01-12 | 12:00

Wyjątkowy iRobot Roomba - sztuka w szlachetnym celu

Pionier w dziedzinie domowej robotyki – amerykańska firma iRobot – połączyła siły z Mateuszem Sudą – polskim ilustratorem modowym. W ramach projektu powstał jedyny w swoim
AGD i RTV Candy wprowadza do oferty nową pralkę do zabudowy
2019-12-04 | 15:30

Candy wprowadza do oferty nową pralkę do zabudowy

Pralka Candy CBWMS914TWH to doskonały wybór dla osób, które są zdecydowane na urządzenie do zabudowy i szukają sprzętu o dużym załadunku. Nowa propozycja w ofercie
AGD i RTV Oferta Hoover na Black Friday i Cyber Monday
2019-11-28 | 11:00

Oferta Hoover na Black Friday i Cyber Monday

Hoover prezentuje atrakcyjne promocje przygotowane na Black Week. Specjalna oferta dotyczy różnych modeli odkurzaczy: workowych, bezworkowych, a także pionowych. Promocja na produkty

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sprzęt i gadżety

Mobilne mikroskopy mogą już rozpoznawać choroby. Trwają prace nad wbudowaniem ich w okulary

Innowacje w mikroskopii opartej na smartfonach otwierają nowe perspektywy. Najnowsze rozwiązania mogą już służyć do analizy próbek krwi i wykrywania chorób. Technika głębokiego uczenia maszynowego pozwala zaś zobaczyć niedostrzegalne dotąd szczegóły na zdjęciach wykonanych przez smartfony. Trwają prace także nad stworzeniem okularów z wbudowanym minimikroskopem. Specjalna nakładka uHandy potrafi zaś zmienić w mikroskop każdy smartfon lub tablet. Sprawdzi się przede wszystkim w edukacji.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Firma

Banki przechodzą na podpisy elektroniczne. W przyszłości parafowanie umów w sposób tradycyjny może być zabronione

Cyfrowa rewolucja unowocześni systemy obiegu danych. Digitalizacja dokumentów ułatwi ich katalogowanie i przetwarzanie. Cyfryzacja administracji oraz przedsiębiorstw umożliwi przeniesienie dokumentacji do zasobów cyfrowych i zarchiwizowanie jej w chmurach danych. Zwiększy to bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz usprawni przepływ informacji zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Według ekspertów w przyszłości podpisywanie umów na papierze może być w ogóle zabronione, głównie ze względu na walkę ze zmianami klimatycznymi.