Komunikaty PR

Na Targach IFA 2019 TCL wprowadza do Europy trzy innowacyjne serie telewizorów

2019-09-10  |  12:00

Berlin – 5 września 2019 roku] Firma TCL, wiodący producent elektroniki użytkowej i jeden z dwóch największych globalnych producentów odbiorników telewizyjnych na świecie, zapowiedziała dziś plany wprowadzenia trzech nowych serii telewizorów, mających zapewnić klientom inteligentne i jeszcze bogatsze doświadczenia rozrywki. Na targach IFA 2019 TCL pokazała także ofertę elektroniki użytkowej dla Europy, poszerzoną o wprowadzane pod marką firmy klimatyzatory, lodówki, pralki i inne produkty.

 

Zaprezentowane dziś modele telewizorów bazują na zintegrowanej platformie TCL „AI-IN”, proponującej wiele różnych scenariuszy obsługi, opartych o technologie sprzętowe i oprogramowanie. Dzięki TCL AI-IN, za pomocą funkcji kontroli głosowej użytkownicy mogą zlecać inteligentnym urządzeniom domowym wykonanie najróżniejszych czynności, korzystając przy tym maksymalnie z możliwości głosowych i video posiadanego odbiornika TCL.

 

W zaprezentowanej na Targach IFA 2019 ofercie znalazła się flagowa seria TCL 4K X10: propozycje obejmują nie tylko pierwsze telewizory Mini LED z Android TV, ale także najcieńsze na świecie odbiorniki Direct LED. Ponadto firma przedstawiła cienki jak brzytwa telewizor TCL serii X81 4K QLED oraz ultra-cienki odbiornik TCL EC78 z technologią 4K HDR Pro. Telewizory z wszystkich trzech serii posiadają wbudowany soundbar Onkyo oraz system Android TV. Pojawią się w Europie w najbliższych tygodniach i miesiącach.

 

Nowy telewizor Mini LED serii TCL X10: pierwszy taki odbiornik z technologią wyświetlania nowej generacji

 

Flagowa seria TCL X10 łączy w sobie funkcję podświetlenia Direct Mini LED, technologię obrazowania Quantum Dot oraz technologię wyświetlania 4K HDR Premium z Dolby Vision i HDR10+. Daje ona więc gwarancję wyrazistych kontrastów i nieskończonej palety barw. Odbiorniki wyposażono w najinteligentniejszy z systemów telewizyjnych: Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Dostęp do treści można uzyskać bezprzyciskowo, przez kontrolę głosową.  

 

Wraz z zastosowaniem modułu świetlnego TCL Mini, parametry takie jak: kontrast, szczegół, jakość obrazu bliska rzeczywistości czy paleta barw HDR wkraczają na nowy poziom. Ponieważ moduł zawiera ponad 15 000 ultra-cienkich lampek LED rozmieszczonych w 768 ośmiu strefach przyciemniania, telewizor serii X10 będzie wyświetlał jasne biele, ciemne czernie – bez efektu „halo”, a detale odda w żywych barwach standardu HDR. Technologia Quantum Dot zapewni niezrównaną kolorystkę – 100% nasycenia w standardzie DCI-P3 przy 1500 nitach luminacji, a dzięki wykorzystaniu rodzimej matrycy 100Hz nawet przy szybko zmieniających się ujęciach obraz zachowa idealną jakość.

 

W serii X10 zaproponowano również technologię imersji dźwiękowej Dolby Atmos oraz kinową jakość dźwięku uzyskiwaną z zastosowaniem soundbaru  Onkyo. Ultra-cienki kształt i brak ramy sprawiają, że odbiorniki serii stanowią eleganckie i trwałe dzieło sztuki rzemieślniczej, gwarantujące jednocześnie najlepszą jakość obrazu i wspaniały design.

 

Telewizor Mini Led serii TCL X10. Zdjęcie: TCL Electronics

 

Seria TCL X81: redefinicja wizerunku telewizora   

 

Telewizory serii TCL X81 mają cieniutką, szklaną obudowę i zapewniają jakość obrazu w rozdzielczości 4K HDR Premium, a oprócz  tego: Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ oraz system Android Smart TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Warto jeszcze wspomnieć o zintegrowanej kontroli głosowej oraz o wyjątkowych immersyjnych doświadczeniach dźwiękowych Dolby Atmos, gwarantowanych klientom przez system nagłośnienia Onkyo 2.1.

Chyba najbardziej uderza jednak rewolucyjny design TCL: telewizory nie mają ramy a ich obudowę stanowi niezwykle cienki szklany arkusz. Dzięki wertykalnej integracji i działalności B&R, TCL udało się uzyskać szkło, które jest wyjątkowo wytrzymałe i się nie tłucze. Telewizory serii TCL X81 przyciągają wzrok, mają znakomite parametry i sprawią, że widz zamiast na odbiornik będzie po prostu patrzył na obraz. To zapowiedź zredefiniowana wizerunku telewizorów i sposobów ich postrzegania przez użytkowników. 

                                                                                                                                

Telewizory serii TCL X81 będą dostępne w modelach 55- i 65-calowych: 55X815 i 65X815

 

Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

 

Seria TCL EC78 powstała z myślą o tych, którzy nie chcą wybierać pomiędzy funkcjonalną jakością a elegancją. Znalazły się w niej odbiorniki bez ramy, o ultra-cienkiej metalowej obudowie, wyświetlające obraz w jakości 4K HDR Pro, z technologiami Wide Color Gamut, Dolby Vision, HDR10+, systemem Android Smart TV oraz wbudowaną funkcją Google Assistant.

 

Dzięki systemowi udźwiękowienia Onkyo, z czterema przednimi głośnikami, przy filmach, muzyce lub grach wideo klienci będą mogli rozkoszować się niebywale immersyjnym doświadczeniem dźwięku Dolby Armos.

 

Telewizory serii TCL EC78 posiadają umieszczony pośrodku elegancki metaliczny stojak, więc pomimo dużych ekranów łatwo je będzie mocować na wybranej przez siebie powierzchni.

 

Wprowadzenie pod marką TCL klimatyzatorów oraz sprzętu AGD pokazuje mocne strony i ambicje TCL w sektorze elektroniki użytkowej.

 

Na Targach IFA 2019 TCL zapowiedziało wprowadzenie do Europy klimatyzatorów, lodówek i pralek. Po raz pierwszy właśnie te produkty trafią na europejski rynek pod marką TCL.

 

Ponieważ firma założyła sobie, że będzie wspierała klientów w dążeniu do lepszego i zdrowego życia, wśród prezentowanych dzisiaj produktów znalazły się klimatyzatory i pralki z funkcją samooczyszczania oraz lodówki w wielu różnych stylach.

 

Europejscy klienci otrzymają wysoko wydajne i efektywne energetycznie produkty, a ich wprowadzenie pomoże TCL w realizacji przyjętej przez firmę strategii „AI x IoT”, której celem jest pełniejsze wykorzystanie sztucznej inteligencji w inteligentnych domach.

Google Assistant nie jest dostępny w niektórych wersjach językowych i krajach. Wymaga podłączenia do Internetu/źródła danych.

W takim wypadku mogą być naliczane opłaty za transmisję danych. Dostępność i parametry wybranych funkcji i usług zależą od typu usługi, urządzenia i sieci. Na niektórych obszarach mogą być niedostępne.

 

Informacje i specyfikacje pozostają ważne na datę ich publikacji. TCL zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji bez uprzedzenia.

 

TCL

TCL to błyskawicznie rozwijająca się firma elektroniki użytkowej i wiodący gracz w globalnej branży produktów TV. Firma powstała w 1981 roku w Chinach, a w chwili obecnej prowadzi działalność na ponad 160 rynkach na całym świecie. W 2018 roku TCL znalazła się na drugim miejscu wśród firm globalnego rynku produktów telewizyjnych. Specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od odbiorników telewizyjnych, przez telefony komórkowe i sprzęt AGD, po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu. W oparciu o przyjętą strategię ‘AI x IoT’, firma dąży do zdobycia pozycji wiodącego gracza na światowym rynku inteligentnych technologii, które sprawią, że życie klientów stanie się bardziej inteligentne i zdrowsze.


Więcej informacji na stronie: http:www.tcl.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Nowy patent na wilgoć od Stadler Form Biuro prasowe
2019-09-10 | 20:00

Nowy patent na wilgoć od Stadler Form

Szwajcarska marka Stadler Form, za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora – firmy DLF – wprowadza do polskiej oferty nowe urządzenie. Theo, osuszacz powietrza, powstał z
AGD i RTV IFA 2019: Candy prezentuje inteligentne i funkcjonale urządzenia
2019-09-09 | 13:00

IFA 2019: Candy prezentuje inteligentne i funkcjonale urządzenia

Marka Candy, należąca do grupy Haier Europe zaprezentowała na targach IFA nowe, zaawansowane urządzenia. Od ponad 70 lat Candy przedstawia innowacyjne pomysły, dostarczając intuicyjne,
AGD i RTV IFA 2019: Hoover prezentuje wydajne i niezawodne urządzenia
2019-09-09 | 13:00

IFA 2019: Hoover prezentuje wydajne i niezawodne urządzenia

Firma Hoover, należąca do grupy Haier Europe zaprezentowała na targach IFA ofertę nowoczesnych i ekologicznych urządzeń. Hoover to niezawodna marka z ponad 100- letnią historią oraz

Kalendarium

Kosmos i lotnictwo

Naukowcy coraz bliżej odkrycia życia w kosmosie. Dzięki coraz dokładniejszym teleskopom można znacznie łatwiej znaleźć planety z wodą

Za pomocą teleskopów nowej generacji i małych sond kosmicznych naukowcy szukają życia poza naszym układem słonecznym. Dotychczas znaleziono 47 egzoplanet pasujących do profilu Ziemi, która jest przyjazna do życia z racji tego, że nie otrzymuje zbyt wiele promieniowania słonecznego, a dzięki odległości od słońca woda może być w stanie ciekłym. Liczba planet, na których może istnieć życie, jest jednak znacznie większa. Dzięki nowoczesnym teleskopom będzie można je znacznie łatwiej odnaleźć.

Gry i rozrywka

Polskie studio połączyło film z grą w wirtualnej rzeczywistości. Można decydować nie tylko o scenariuszu, lecz także poruszać się w filmowej przestrzeni

Wirtualna rzeczywistość stawia w centrum akcji gracza i widza. To zrewolucjonizuje sposób, w jaki opowiadane są historie. W filmie kamera przedstawia tylko wycinek rzeczywistości. Nawet w grze rozejrzenie się wymagałoby poruszenia joystickiem. Dzięki VR można niemal zamieszkać w przestrzeni. W miarę rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości mogą już niemal spróbować wszyscy. Projekt opracowywany przez Polaków pozwala na streaming gier w wirtualnej rzeczywistości. Nie jest potrzebny specjalistyczny i drogi sprzęt, wystarczą zwykłe gogle VR.

 

Konsument

Polacy wybierają coraz lepsze i coraz większe smartfony. Szybko rośnie też sprzedaż smartwatchy

Polski rynek telefonii komórkowej rośnie nieprzerwanie od kilku lat, choć ostatnio wzrost jest odnotowywany raczej pod względem wartości, a nie ilości. Wynika to stąd, że Polacy coraz chętniej wybierają produkty premium. Po drugie, stawiają na wysoką jakość i wydajność, przez co zyskują m.in. smartfony z dużymi ekranami. W pierwszym półroczu br. prawie co drugi sprzedany ekran miał wyświetlacz o przekątnej powyżej 6 cali. Bardzo szybko rośnie też popyt na smartwatche i inne inteligentne dodatki do noszenia.