Komunikaty PR

Webasto: Systemowe rozwiązania dla elektromobilności

2019-09-20  |  13:00
Biuro prasowe

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako partner systemowy oraz wiedzy na temat elektroniki, Webasto przedstawiło na tegorocznych targach IAA we Frankfurcie swoje rozwiązania systemowe w zakresie elektromobilności. Portfolio produktów w tym obszarze obejmuje wysokonapięciowe nagrzewnice i systemy akumulatorowe, a także rozwiązania z zakresu ładowania oraz systemy dachowe do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
 

Webasto ma już w swojej ofercie potężny elektryczny system ogrzewania cieczy, służący do kontroli temperatury wnętrza i akumulatora trakcyjnego: wysokonapięciową nagrzewnicę HVH – High Voltage Heater. Urządzenie ogrzewa akumulator, optymalizując wykorzystanie jego możliwości, i zapewnia przyjemną temperaturę we wnętrzu auta. Dzięki efektywnej technologii ogrzewania warstwowego, urządzenie przekształca zmagazynowaną energię elektryczną w ciepło prawie bez strat, ze stałą wydajnością na poziomie ponad 95 proc.

Modele podgrzewacza wysokonapięciowego Webasto są przystosowane do napięć od 250 V do 870 V i dostępne w wersjach o mocy 5,7 kW i 10 kW. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i wytrzymałość nawet przy wysokich napięciach, w Webasto HVH zastosowano dodatkowe, wielopoziomowe środki ostrożności. Ponadto urządzenie przekształca szczytowe skoki napięcia w układzie elektrycznym pojazdu w ciepło, tym samym dodatkowo odciążając akumulator pojazdu. Dzięki temu pakiet baterii Webasto mają szczególnie dobrą wydajność i żywotność. Chcąc jeszcze bardziej zoptymalizować system, Webasto pracuje również nad kompleksowym modułem zarządzania termicznego dla systemów akumulatorowych.

Ponadto Webasto opracowało niezawodny, zoptymalizowany pod względem kosztów system baterii. Szczególną zaletą Standardowego Systemu Baterii Webasto jest jego modułowa budowa: proces opracowywania produktu jest skrócony dzięki zastosowaniu standardowych modułów. To znacznie zmniejsza koszty projektowania. Dzięki temu, klientowi oferowany jest skrojony na miarę system akumulatorów, na atrakcyjnych warunkach i ze znaną jakością Webasto, nawet w przypadku małych ilości. Ta konstrukcja umożliwia indywidualne, elastyczne dostosowanie do aktualnego rozwoju technologicznego i specyficznych wymagań klienta. Można połączyć ze sobą do 10 modułów baterii, a montowany wraz z nimi Interfejs Pojazdu (VIB - Vehicle Interface Box), jako łącznik pomiędzy systemem baterii a pojazdem przejmuje odpowiednią konfigurację i oprogramowanie.

Dzięki połączeniu sprzętu, instalacji, serwisu i łączności, Webasto oferuje również wysokiej jakości systemy ładowania z pojedynczego źródła, które umożliwiają bezpieczne i łatwe ładowanie pojazdów elektrycznych. Portfolio produktów obejmuje podstawowe stacje ładowania do użytku domowego, Webasto Pure i TurboDX, nową inteligentną stację ładowania Webasto Live i przenośny TurboCord.

Dla specyficznej architektury hybrydowych samochodów sportowych, Webasto opracowało unikalny dach do kabrioletów, optymalnie wykorzystujący ograniczoną przestrzeń montażową. Segmenty systemu dachowego obracają się podczas otwierania i chowają pionowo w przedziale przeznaczonym na dach. Webasto zostało nominowane i nagrodzone nagrodą Innowacyjnego Dostawcy BMW – BMW Supplier Innovation Award (SIA) – w kategorii „Efektywna Dynamika”, za nowatorski system dachowy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa Biuro prasowe
2020-07-08 | 16:00

Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa

Toyota i Lexus kojarzą się nie tylko z niezawodnością, ale również z bezpieczeństwem. Obie marki przez lata wypracowały szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniły im
Motoryzacja Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC
2020-07-02 | 12:00

Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, podpisał wieloletnią, globalną umowę, w ramach której dostarczy usługę trafficową w czasie rzeczywistym do systemu
Motoryzacja Współpraca TomTom i Delphi Technologies
2020-06-18 | 21:30

Współpraca TomTom i Delphi Technologies

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji oraz Delphi Technologies PLC (DLPH), pionier w zakresie technologii napędowych, ogłosiły wyniki wspólnych testów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.