Komunikaty PR

Prido przedstawia dwa nowe modele kamer samochodowych z Wi-Fi – i7 oraz i7pro

2019-12-03  |  14:00
Biuro prasowe

Firma Prido wprowadza na rynek dwa nowe modele wideorejestratorów samochodowych – i7 oraz i7pro. W porównaniu do poprzedniego, nowe urządzenia są wzbogacone m.in. o funkcję Wi-Fi, która umożliwia bezprzewodowe zgrywanie nagranych materiałów na telefon bądź też łatwe udostępnienie ich w internecie.

W trudnych warunkach atmosferycznych, jakie panują szczególnie w okresie jesienno-zimowym, istotne z perspektywy kierowców korzystających z wideorejestratorów jest nagrywanie materiałów w najlepszej możliwej jakości. W modelach i7 oraz i7pro zapewniają to zaawansowane matryce, odpowiednio Sony STARVIS IMX307 oraz Sony STARVIS IMX291, z technologią tylnego podświetlania. Matryce z linii STARVIS zostały zaprojektowane z myślą o rejestracji obrazu w ciężkich warunkach oświetleniowych, w szczególności nocą.

Serce nowych urządzeń stanowią wydajne i doceniane przez ekspertów procesory – Novatek 96658 (w modelu i7) oraz Novatek 96663 (i7pro). Dzięki nim kamery działają szybko i stabilnie, zarówno przy konfigurowaniu ustawień, jak i samym nagrywaniu.

Wyższa rozdzielczość na większych ekranach

W porównaniu do poprzedniego modelu, i7 oraz i7pro posiadają ekrany o większej przekątnej – 2,7’’. Korzystanie z nich oraz konfiguracja są więc dla kierowcy jeszcze wygodniejsze, a jednocześnie ekran nie jest na tyle duży, żeby rozpraszał osobę prowadzącą pojazd.

Obydwa nowe modele nagrywają materiały w wysokiej rozdzielczości FullHD 1080P, przy czym i7 z prędkością 30FPS, zaś i7pro z prędkością 60FPS. Dodatkowo model i7pro rejestruje obraz w rozdzielczości 2K 1440i. 60 klatek na sekundę w modelu PRO oznacza rejestrację aż 3600 fotografii na minutę, zatem kamerze nie umknie żaden szczegół otoczenia. W obydwu modelach nagrywane wideo można oglądać w wysokiej rozdzielczości zarówno na ekranie komputera, jak i na kilkudziesięciocalowym telewizorze.

Nowe modele od prido obsługują karty pamięci microSD o większej pojemności – w i7 do 128GB, a w i7pro do 256GB. Funkcja nagrywania w pętli zapewnia ciągłość rejestrowania obrazu. Brak miejsca na karcie pamięci nie jest więc problemem, ponieważ nowe nagrania zajmują miejsce tych najstarszych na dysku. Gdy kierowca chce mieć pewność, że dany materiał zostanie zachowany, także w przypadku kończącego się miejsca na karcie, powinien skorzystać z funkcji SOS.

Inteligentne czujniki

Nowe urządzenia od prido są wyposażone w czujniki, które zapewniają kierowcom spokój ducha i gwarancję, że każda kolizja oraz nieprzewidziane wydarzenie na drodze zostaną zarejestrowane. Dzięki czujnikowi ruchu kamera pracuje także wtedy, kiedy tryb nagrywania jest wyłączony. Gdy przed samochodem będzie się dziać coś niepokojącego, kamera zacznie rejestrować materiał. W trybie parkingowym nagrywanie jest automatycznie włączane także wtedy, kiedy kierowcy nie ma w pojeździe. Użytkownik prido otrzyma więc gotowy dowód, kiedy np. jego pojazd zostanie zarysowany na parkingu, a sprawca zdarzenia ucieknie. Za uruchomienie kamery w takim przypadku odpowiada zaawansowany czujnik przeciążeń (G-sensor).

Funkcja WDR gwarantuje optymalizację rejestrowanego obrazu w zależności od światła. Zarówno w dzień, jak i w nocy, na wideo dobrze będzie widać szczegóły, takie jak numery rejestracyjne innych pojazdów. Ponadto szeroki, 150-stopniowy kąt widzenia, pozwoli zarejestrować wbiegającego nagle na ulicę pieszego lub wyjeżdżający pojazd z drogi podporządkowanej.

„Po dużym sukcesie i dobrym przyjęciu przez rynek naszego ostatniego modelu, i5, zdecydowaliśmy się wprowadzić udoskonalone wersje urządzeń - i7 oraz i7pro. Zarówno wbudowana funkcja Wi-Fi, jak i bardziej zaawansowane matryce, czy możliwość nagrywania w lepszej rozdzielczości na pojemniejszych kartach pamięci sprawią, że korzystanie z urządzeń prido będzie dla kierowców jeszcze bardziej komfortowe” - mówi Szymon Polaczkiewicz, Członek Zarządu firmy Prido.

W opakowaniu razem z kamerą znajduje się ładowarka z dwoma gniazdami USB, która umożliwia jednoczesne ładowanie urządzenia prido oraz telefonu.

Nowe kamery Prido są dostępne w sklepach Komputronik, Media Expert oraz MMG. Cena modelu i7 to 399 zł, zaś i7pro – 499 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Automatyczne i adaptacyjne światła w samochodach - czym się różnią? Biuro prasowe
2020-11-20 | 11:00

Automatyczne i adaptacyjne światła w samochodach - czym się różnią?

Pierwszym przełom na rynku samochodowego oświetlenia nastąpił już w 1924 roku, wraz z wprowadzeniem przez firmę Philips żarówki z dwoma żarnikami dającej możliwość emisji
Motoryzacja 3 MILIONY OD NCBR NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH
2020-11-18 | 12:40

3 MILIONY OD NCBR NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH

1,5 sekundy więcej* - tyle czasu może zyskać motocyklista, wykorzystując nowe rozwiązanie AR, wyświetlające przed jego oczami najważniejsze informacje dotyczące jazdy. Twórcy
Motoryzacja Goodyear chce dwukrotnie zwiększyć wykorzystanie krzemionki z łusek ryżowych
2020-11-13 | 11:15

Goodyear chce dwukrotnie zwiększyć wykorzystanie krzemionki z łusek ryżowych

Krzemionka, potocznie nazywana kwarcem, jest jednym z najbardziej obfitych, trwałych i użytecznych minerałów na świecie, występującym wszędzie, od skalistych gór po

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

W obliczu pandemii poziom cyfryzacji jest niewystarczający, ale coraz więcej usług dostępnych jest online. Być może wkrótce przez internet będzie można wziąć ślub

W obliczu kryzysu pandemicznego wzrosło zapotrzebowanie na usługi administracyjne, edukacyjne oraz biznesowe świadczone w trybie zdalnym. Przyspieszyło to proces cyfryzacji globalnej gospodarki we wszystkich jej obszarach. W narzędzia do zdalnej komunikacji zainwestowali zarówno przedstawiciele prywatnych przedsiębiorstw, jak i administracji. Cyfrowe rozwiązania pozwoliły utrzymać kontakt z klientami oraz petentami pozostającymi w izolacji bądź na kwarantannie.

 

Technologie

W Polsce powstał najgłębszy i najbardziej zaawansowany technologicznie basen na świecie. W Deepspocie będą mogli trenować płetwonurkowie i służby ratownicze

W Polsce powstał najgłębszy basen na świecie. Poziom trudności tej budowy można porównać do budowy metra. Basen ma 45 metrów głębokości i 8 tys. m3 wody. Mogą w nim trenować płetwonurkowie, którzy do tej pory w Polsce nie mieli do dyspozycji basenu głębszego niż 7 metrów. Budowa tak głębokiego obiektu stanowiła ogromne wyzwanie technologiczne. Ściany oporowe głębokiej na 20 metrów niecki basenu muszą wytrzymać siłę 50 t/m2. Cała konstrukcja powstała na bazie polskich rozwiązań technologicznych.