Komunikaty PR

Elektromobilność w Galerii Krakowskiej

2019-05-23  |  21:34
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kurczych
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl

Rozwój nowoczesnych technologii potęguje konieczność dbania o środowisko naturalne. Po uruchomieniu stacji rowerów miejskich oraz wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, na parkingu Galerii Krakowskiej uruchomiona została właśnie pierwsza bezpłatna stacja ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych pod szyldem BMW w Małopolsce.

Stacja zlokalizowana w Galerii Krakowskiej wyposażona jest w standardowe gniazdo ładowania typu 2, obsługuje samochody hybrydowe i elektryczne różnych marek, przeznaczonych na rynek Unii Europejskiej.

Dostrzegając narastający problem zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, niewielkiej jeszcze dostępności stacji ładowania w Krakowie i dynamicznie rosnącego zapotrzebowania na takie miejsca, zdecydowaliśmy się uruchomić pierwszą stację ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych BMW w Małopolsce. Stacja ta nie tylko ułatwi codzienną eksploatację samochodów osobom wybierającym ich ekologiczną wersję, ale doskonale wpisze się w światowe trendy świadomego konsumpcjonizmu i troski o środowisko naturalne – mówi Patrycja Czak, manager ds. marketingu BMW M-Cars.

Kwestia ekologii jest dla nas bardzo ważna. Minimalizując stopień zanieczyszczenia, wprowadzamy również ekologiczne rozwiązania komunikacyjne. Po otwarciu wypożyczalni hulajnóg elektrycznych i uruchomieniu stacji rowerów miejskich przy wejściu do Galerii, przyszedł czas na punkt ładowania samochodów elektrycznych. Cieszę się, że to właśnie tutaj powstała pierwsza w Małopolsce stacja BMW. Jej wygodę z pewnością docenią kierowcy, którzy – udając się na zakupy – mogą podłączyć auto do ładowania, oszczędzając tym samym czas i pieniądze – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Do niedawna samochody elektryczne traktowane były jako śmiała wizja przyszłości, obecnie jednak faktem jest, że te nowoczesne rozwiązania otaczają nas coraz częściej, a elektromobilność jest nie tylko trendem, ale i przyszłością motoryzacji. Jako tegoroczny lider sprzedaży samochodów elektrycznych i hybrydowych BMW w Małopolsce, M-Cars chce ułatwić ich użytkownikom korzystanie z tej technologii, a naszą odpowiedzią na ich potrzeby jest bezpłatna stacja ładowania, która właśnie została uruchomiona w Galerii Krakowskiej – mówi Bartłomiej Kus, współwłaściciel BMW M-Cars.

Stacja ładowania samochodów jest zlokalizowana na parkingu wewnętrznym Galerii Krakowskiej, tuż przy przejściu łączącym parking Galerii z przynależnym do niego parkingiem nad stacją PKP. Można z niej korzystać bezpłatnie w godzinach otwarcia Galerii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa Biuro prasowe
2020-07-08 | 16:00

Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa

Toyota i Lexus kojarzą się nie tylko z niezawodnością, ale również z bezpieczeństwem. Obie marki przez lata wypracowały szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniły im
Motoryzacja Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC
2020-07-02 | 12:00

Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, podpisał wieloletnią, globalną umowę, w ramach której dostarczy usługę trafficową w czasie rzeczywistym do systemu
Motoryzacja Współpraca TomTom i Delphi Technologies
2020-06-18 | 21:30

Współpraca TomTom i Delphi Technologies

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji oraz Delphi Technologies PLC (DLPH), pionier w zakresie technologii napędowych, ogłosiły wyniki wspólnych testów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

Samochody przyszłości będą aktualizować oprogramowanie poprzez chmurę. Sztuczna inteligencja poprowadzi auto za człowieka [DEPESZA]

Branża motoryzacyjna dąży do automatyzacji. Auta przyszłości będą w czasie rzeczywistym analizować otoczenie i warunki drogowe, dzięki czemu możliwe stanie się wyeliminowanie roli kierowcy w procesie prowadzenia pojazdu. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i upłynnić ruch w warunkach miejskich. Samochód przyszłości chce zaprojektować producent m.in. kart graficznych i systemów sztucznej inteligencji – Nvidia – we współpracy z Mercedes-Benz.

Technologie

Na granicy USA z Meksykiem powstaje wirtualny mur. Zamontowane na wieżach czujniki zareagują na ruch, a sztuczna inteligencja sprawdzi zagrożenie [DEPESZA]

Kamery, drony wyposażone w sztuczną inteligencję, czujniki 3D – granice kontrolują od dawna już nie tylko celnicy. Amerykańska agencja celna poszła o krok dalej – na granicy USA i Meksyku do 2022 roku stanie 200 mobilnych wież kontrolnych, które wykorzystują sztuczną inteligencję do śledzenia ruchu. Rozróżnią ludzi od zwierząt, a przy tym zasilane są energią słoneczną. – Wieże znacząco zwiększą naszą przewagę w walce przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym – przekonuje Rodney Scott, szef Patrolu Granicznego Stanów Zjednoczonych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.