Komunikaty PR

Driving Behaviour to tylko monitoring floty? Zastanów się jeszcze raz!

2019-03-15  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania ABAX ( 0.06 MB )

Ocena stylu jazdy kierowcy to narzędzie pozwalające zrozumieć, w jaki sposób kierowcy mogą prowadzić samochód wydajniej i bardziej efektywnie. Pracodawcy mogą dzięki temu zredukować koszty utrzymania floty, jednocześnie dbając o środowisko.

​Nowa funkcja Driving Behaviour (Eco Drive) pomaga zmniejszyć koszty i zwiększyć rentowność firm posiadających flotę pojazdów. System, rejestrując gwałtowne przyspieszenie, nagłe hamowanie oraz ostre wejście w zakręt, pozwala nauczyć kierowców bardziej efektywnego prowadzenia pojazdu.

Driving Behaviour (Eco Drive) analizuje sposób prowadzenia auta i wystawia kierowcy ocenę za styl jazdy. Jest to sposób na identyfikację niebezpiecznych zachowań na drodze i zmniejszenie ryzyka wypadków. Spokojniejsza jazda wpływa również na mniejsze zużycie paliwa i części samochodów firmowych.

Profesjonalnie oznakowane samochody są bardziej rozpoznawalne

Czy byłeś kiedyś poirytowany, gdy inny kierowca zupełnie nieoczekiwanie „wcisnął się" na drodze przed Twój samochód, pomimo braku wystarczającego miejsca? Aby uniknąć kolizji, zarówno Ty, jak i kierowca pojazdu wymuszający pierwszeństwo, musięliście gwałtownie hamować? Prawdopodobnie tak, bo podobne sytuacje zdarzają się na drodze niestety nagminnie. Warto pamiętać, że oznakowane samochody służbowe są bardziej widoczne na drodze. Niefrasobliwa jazda może stać się powodem, z jakiego klient nie zdecyduje się skorzystać z Twoich usług. W konsekwencji możesz stracić obiecujący kontrakt, a zła reputacja może towarzyszyć Ci latami. Innymi słowy, ważne jest, aby firma nie wyróżniała się na jezdni w negatywny sposób.

Z Driving Behaviour (Eco Drive) otrzymujesz podsumowanie kluczowych informacji o tym, w jaki sposób pracownicy prowadzą samochody firmowe. W ten sposób firma może poprawić styl jazdy kierowcy, a także zachęcić do bezpiecznej i pewnej jazdy, co z kolei może poprawić reputację firmy.

Gamifikacja sposobem na optymalizację pracy

Czy wiesz co to jest gamifikacja, lub inaczej grywalizacja? Jest to ukierunkowane działanie, które wykorzystuje pewne elementy zaczerpnięte z mechanizmu gier, w celu zwiększenia zaangażowania pracowników i udoskonalenia ich umiejętności. Gamifikacja wprowadza w firmie zdrową rywalizację, która znacząco podnosi poziom motywacji pracowników.

Gamifikacja może zachęcić kierowców do poprawy stylu jazdy. Im lepszy sposób prowadzenia samochodu, tym wyższa ocena kierowcy. Który z pracowników miał najlepszy wynik w tym tygodniu lub miesiącu? Kto najbardziej poprawił swój wynik? Organizując wsród pracowników konkurs na najlepszego kierowcę, możesz w ekscytujący sposób przynieść firmie korzyści w postaci oszczędności na paliwie i wizytach serwisowych.

Ale pamiętaj, że samo prowadzenie samochodu to nie zabawa. Nie gramy w Gran Turismo®

Jedź bezpiecznie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa Biuro prasowe
2020-07-08 | 16:00

Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa

Toyota i Lexus kojarzą się nie tylko z niezawodnością, ale również z bezpieczeństwem. Obie marki przez lata wypracowały szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniły im
Motoryzacja Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC
2020-07-02 | 12:00

Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, podpisał wieloletnią, globalną umowę, w ramach której dostarczy usługę trafficową w czasie rzeczywistym do systemu
Motoryzacja Współpraca TomTom i Delphi Technologies
2020-06-18 | 21:30

Współpraca TomTom i Delphi Technologies

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji oraz Delphi Technologies PLC (DLPH), pionier w zakresie technologii napędowych, ogłosiły wyniki wspólnych testów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.