Komunikaty PR

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 już dostępne w Polsce

2019-08-07  |  19:37

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 to kolejna z tegorocznych nowości, które wprowadziła na rynek polska firma Taurus. Bagażniki niemieckiej marki to produkty klasy premium, wyróżniane prestiżowymi nagrodami świata designu i cechujące się nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Jak zapewnia producent, Kamei Fosco 540 to box dachowy nowej generacji, w którym funkcjonalność wzniesiono na wyższy poziom.

Kamei Fosco 540 to jedna z nowości, które w ostatnim czasie wprowadził na rynek Taurus – polskie przedsiębiorstwo znane z produkcji i dystrybucji boxów dachowych oraz uchwytów do samochodowego przewozu specjalistycznego sprzętu.

W bagażnikach Kamei Fosco 540 wykorzystano m.in. autorskie technologie niemieckiej marki, w tym systemy ClickFix (prosty montaż) oraz DuoLift (obustronne otwieranie). Jak wskazuje sama nazwa, pojemność nowego boxa dachowego to 540 l. Ładowność – tak jak w innych bagażnikach podobnego formatu – wynosi z kolei 75 kg.

Design ma znaczenie

Dystrybutor zaznacza, że modele Fosco 540 wyznaczają nowe standardy w ofercie niemieckiej marki Kamei.

To pierwszy reprezentant nowej generacji boxów, w których Kamei mocno podąża za trendami motoryzacyjnymi i ustanawia własne standardy. W pracach nad konstrukcją tych boxów udział wzięli m.in. projektanci z berlińskiej pracowni IONDESIGN. Efektem jest bagażnik zbierający bardzo dobre opinie i liczne nagrody, którego kształt znakomicie pasuje do większości współczesnych samochodów” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

W trakcie targów Automechanika 2018 nowy model nominowano do nagrody dla najbardziej innowacyjnych produktów. Bagażnik wyróżniono także prestiżową nagrodą iF Design Award 2019 w kategorii dotyczącej samochodów i pojazdów.

Niemiecka funkcjonalność

Równie ważna dla projektantów i inżynierów pracujących nad Kamei Fosco 540 była funkcjonalność. Wykorzystany system ClickFix pozwala na bardzo szybki i prosty (bez używania narzędzi) montaż – w praktyce wystarczy jeden ruch ręką, by box został właściwie umiejscowiony na belkach bazowych. Technologia ta jest dedykowana belkom aluminiowym z klasycznym rowkiem typu „T”. Z kolei system DuoLift umożliwia obustronne otwieranie boxa. Po obu stronach pokrywy umieszczono też dodatkowe uchwyty, dzięki którym otwieranie i zamykanie bagażnika jest maksymalnie uproszczone. Za bezpieczeństwo odpowiada trzypunktowy centralny zamek ze specjalnym systemem blokowania klucza.

Bagażniki marki Kamei łączą w sobie ważne elementy – wysoki poziom przyjazności dla użytkownika oraz stylowy design. Sportowe kształty z lekko uniesionym tyłem dają też bardzo pozytywne efekty, jeśli chodzi o aerodynamikę. Dodając do tego także wysoką jakość wykonania, Kamei Fosco 540 zaliczyć trzeba do najciekawszych boxów dachowych klasy premium” – dodaje Robert Senczek.

Nowe boxy dachowe objęte są 6-letnią gwarancją producenta. Bagażniki posiadają też atest TÜV i spełniają normę City Crash. Sugerowana cena Kamei Fosco 540 wynosi – w zależności od wariantu kolorystycznego – 2999 (szary karbon) lub 3199 zł (klasyczny czarny połysk).

Dane techniczne:

 • nazwa: Kamei Fosco 540 – box dachowy
 • waga: 22 kg
 • wysokość: 44 cm
 • szerokość: 94 cm
 • długość: 216 cm
 • pojemność: 540 l
 • ładowność: 75 kg
 • montaż: system ClickFix
 • obustronne otwieranie: tak
 • centralny zamek: tak
 • pojemność (narty): 5-7
 • maksymalna długość nart: 200 cm
 • pojemność (deski snowboardowe): 4-5
 • kolor: klasyczny czarny połysk, szary karbon
 • spełnia normę City Crash: tak
 • atest TÜV: tak
 • gwarancja producenta: 6 lat
 • sugerowana cena detaliczna: 2999-3199 zł

Oficjalny dystrybutor boxów dachowych marki Kamei:

https://www.taurus.info.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa Biuro prasowe
2020-07-08 | 16:00

Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa

Toyota i Lexus kojarzą się nie tylko z niezawodnością, ale również z bezpieczeństwem. Obie marki przez lata wypracowały szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniły im
Motoryzacja Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC
2020-07-02 | 12:00

Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, podpisał wieloletnią, globalną umowę, w ramach której dostarczy usługę trafficową w czasie rzeczywistym do systemu
Motoryzacja Współpraca TomTom i Delphi Technologies
2020-06-18 | 21:30

Współpraca TomTom i Delphi Technologies

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji oraz Delphi Technologies PLC (DLPH), pionier w zakresie technologii napędowych, ogłosiły wyniki wspólnych testów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.