Komunikaty PR

Automatyzacja i cyfryzacja rolnictwa według Continental

2019-09-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

Continental sukcesywnie rozszerza swoją działalność w sektorze rolnym, stawiając na automatyzację i digitalizację. W dniach 10-16 listopada 2019 r. na największych targach producentów sprzętu rolniczego Agritechnica w Hanowerze firma zaprezentuje swoje nowości.

Oferując przełomowe technologie, Continental nadaje tempo zmian w dziedzinie inteligentnego rolnictwa. Przykładem jest koncepcja platformy robotów, które mogą pracować między innymi na polu jako część większej floty maszyn. Pojazd sterowany automatycznie dzięki budowie modułowej może być wykorzystywany do wielu zadań, takich jak monitorowanie wzrostu plonów, gruntowne odchwaszczanie, równy zasiew czy właściwe nawożenie. W projekcie szczególną rolę odgrywają czujniki wizyjne, wielospektralne lub termograficzne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży, Continental służy swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie kamer, radarów i lidarów umożliwiających bezpieczną pracę maszyn rolniczych sterowanych automatycznie.

Widzieć i rozumieć: zdolność do rozpoznawania otoczenia wymogiem automatyzacji

Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów przeznaczonych do samochodów osobowych, użytkowych i innych, Continental ma już w swojej ofercie wszystkie czujniki potrzebne do monitorowania otoczenia. Są one niezbędne do ustalenia toru jazdy pojazdu, ale mogą też znaleźć zastosowanie w automatyzacji procesów rolniczych. Aby połączyć pojazd ze środowiskiem zewnętrznym – danymi w chmurze, innymi pojazdami lub pobliską infrastrukturą – Continental oferuje sprzęt telematyczny fabrycznie przystosowany do pracy w nowej technologii 5G oraz zasoby potrzebne do stworzenia interfejsów i oprogramowania.

Druga generacja inteligentnego systemu monitorowania otoczenia wokół pojazdu ProViu 360 już dziś wskazuje przyszły potencjał inteligentnych maszyn rolniczych. Panoramiczny obraz z kamer cyfrowych przedstawiający widok z lotu ptaka jest wyświetlany na ekranie dotykowym w rozdzielczości HD. W ramach kolejnych prac rozwojowych ProViu 360 stanie się systemem inteligentnym wzbogaconym o dodatkowe, cenne informacje, takie jak odczyt radaru czy poziom ciśnienia w oponach. Oznaczenia, piktogramy i komunikaty tekstowe będą nakładane bezpośrednio na obraz z kamery, tworząc na ekranie wyświetlacza wrażenie rzeczywistości rozszerzonej. W ten sposób system może na przykład pokazać informacje o stanie pojazdu (np. ciśnieniu w oponach) czy przeszkodach na drodze.

Monitoring i analiza: rozwiązania na rzecz całkowitej automatyzacji

Poza przedstawionymi systemami wsparcia, oferta Continental wpisuje się również w próby wprowadzenia w pełni zautomatyzowanych pojazdów i maszyn. Przykładem mogą tu być rozwiązania służące monitorowaniu komponentów, takie jak opona VF TractorMaster Hybrid, która będzie prezentowana na targach Agritechnica. Ten inteligentny produkt został wyposażony w technologię VF oraz czujniki umożliwiające ciągły monitoring ciśnienia i temperatury opony. Rozwiązanie zwiększa produktywność, wydajność, jak również komfort pracy operatora, ograniczając jednocześnie zużycie paliwa oraz bieżnika, koszty przestojów czy konserwacji. Na tegorocznych targach w Hanowerze w hali 4 na stanowisku C22 zaprezentowane zostaną nie tylko opony, ale też gąsienice gumowe ze wbudowanymi czujnikami.

W przyszłości technologia wykorzystująca czujniki umożliwi również stały monitoring pasów napędowych do kombajnów, poprawiając niezawodność maszyn rolnych. Dzięki czujnikom możliwe jest wykrycie potencjalnych awarii, zanim jeszcze się pojawią. Pozwala to uniknąć kosztownych, nieplanowanych przestojów w pracy maszyn podczas żniw, co przekłada się na oszczędność czasu, materiałów, a tym samym również pieniędzy. Przy zastosowaniu tej technologii, serwisanci i producenci będą mogli również znacznie poprawić czas reakcji na zgłaszane problemy, zwiększając dostępność i jakość usług. Continental testuje koncepcję inteligentnego pasa napędowego do kombajnów we współpracy z producentem maszyn rolniczych CLAAS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa Biuro prasowe
2020-07-08 | 16:00

Tak zmieniały się systemy bezpieczeństwa w samochodach Toyoty i Lexusa

Toyota i Lexus kojarzą się nie tylko z niezawodnością, ale również z bezpieczeństwem. Obie marki przez lata wypracowały szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniły im
Motoryzacja Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC
2020-07-02 | 12:00

Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, podpisał wieloletnią, globalną umowę, w ramach której dostarczy usługę trafficową w czasie rzeczywistym do systemu
Motoryzacja Współpraca TomTom i Delphi Technologies
2020-06-18 | 21:30

Współpraca TomTom i Delphi Technologies

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji oraz Delphi Technologies PLC (DLPH), pionier w zakresie technologii napędowych, ogłosiły wyniki wspólnych testów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.