Komunikaty PR

Technologia Smart Sensing Fujitsu wspiera opiekę nad pacjentami w Holandii

2017-12-21  |  12:00
Kontakt
Linkleaders
Linkleaders

Kopernika 64 A / 3
90-553 Łódź
biuro|linkleaders.pl| |biuro|linkleaders.pl
+48 42 236 64 05
linkleaders.pl/
Do pobrania docx ( 0 MB )

Warszawa, 20 grudnia 2017 – Fujitsu wdrożyło zaawansowane rozwiązanie IoT dla holenderskiego szpitala Slingeland, dzięki któremu zespół medyczny może monitorować parametry życiowe pacjentów. Dane przekazywane za pomocą sensorów pozwalają podejmować jeszcze bardziej przemyślane decyzje dotyczące leczenia i polepszyć jego jakość.

Rozwiązanie, współtworzone przez Fujitsu i Slingeland, oparto na wymaganiach dotyczących monitorowania zdrowia przez szpital i ekspertyzie Fujitsu w zakresie IoT. Nowi pacjenci zostają wyposażenia w dwa niewielkie sensory – plaster naklejany na klatkę piersiową i bezprzewodowe urządzenie monitorujące ciśnienie krwi. W ten sposób funkcje życiowe pacjenta mogą być kontrolowane przez całą dobę, niezależnie od miejsca jego przebywania.  

Podstawowe sensory monitorują puls, ciśnienie krwi i liczbę oddechów na minutę. Te zainstalowane pod łóżkami kontrolują sen i parametry życiowe w nocy. Uzyskiwane w ten sposób dane eliminują potrzebę wykonywania częstych badań bezpośrednich. Rozwiązanie pozwala także obserwować powtarzające się wzorce w wynikach pacjentów i wykrywać niekorzystne zmiany. Przekłada się to na szybszą reakcję, jeżeli zajdzie taka potrzeba.  

- Możemy teraz nieprzerwanie monitorować parametry życiowe pacjentów i dać szansę zespołowi medycznemu na lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Nawet kiedy są wyjątkowo zajęci, na podstawie twardych danych mogą określić, który pacjent wymaga ich szybszej reakcji. W najbliższej przyszłości spodziewamy się, że będziemy mogli przewidzieć pogorszenie stanu zdrowia w bardzo wczesnej fazie. Ze względu na nieinwazyjny charakter system doceniają też nasi pacjenci. To inteligentne rozwiązanie, które umożliwia polepszenie wyników pacjentów, skrócenie czasu leczenia i pozwala zaplanować pracę zespołu bardziej efektywnie – komentuje Chrit van Ewijk, dyrektor szpitala Slingeland.

- System sensorów w szpitalu Slingeland to przykład, jak mądre zastosowanie internetu rzeczy może wspomóc ludzi w wykonywaniu ich obowiązków. Nasze podejście nie opiera się jedynie na chęci realizowania kolejnych projektów technologicznych. Jest wypadkową potrzeb klientów i skupienia na wspólnym wypracowywaniu odpowiedniego rozwiązania. W ten sposób możemy zidentyfikować obszary, w których biznes powinien być bardziej elastyczny, adaptowalny i efektywny. W szpitalu Slingeland kadra dopiero rozpoczyna korzystanie z możliwości IoT. Mamy nadzieję, że uda się nam w przyszłości rozszerzyć jego działanie na inne projekty – mówi Ron Klaas, Healthcare business lead, Fujitsu w Holandii.

Ze względu na sukces projektu, szpital Slingeland planuje rozszerzyć jego działanie na kolejne oddziały. W ramach tego sensory będą monitorować stan zdrowia i postępy rehabilitacyjne pacjentów, którzy przeszli operacje, nawet po wypisaniu ich ze szpitala. W pierwszej części projektu dane zdrowotne zostały przekazywane osobistemu trenerowi zdrowotnemu. W drugiej części informacje zostaną udostępnione przez system informacji szpitalnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Nagła utrata smaku? Powodem wcale nie musi być Covid! Biuro prasowe
2021-04-09 | 08:00

Nagła utrata smaku? Powodem wcale nie musi być Covid!

  Na przestrzeni ostatniego roku nagła utrata smaku stała się jednym z najbardziej niepokojących objawów, który przez trwającą pandemię, raczej wszystkim kojarzy się
Medycyna NOWE OBLICZE FUNDACJI SPEŁNIONYCH MARZEŃ
2021-03-19 | 11:20

NOWE OBLICZE FUNDACJI SPEŁNIONYCH MARZEŃ

W obliczu choroby nikt z nas nie powinien być obojętny. Takim przykładem jest Fundacja Spełnionych Marzeń, która od 2002 roku działa na rzecz dzieci i młodzieży chorej na nowotwory.
Medycyna Medinice zakończył pierwszą część II etapu badań przedklinicznych CoolCryo
2021-03-10 | 11:00

Medinice zakończył pierwszą część II etapu badań przedklinicznych CoolCryo

Medinice przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu zakończył pierwszą część II etapu badań przedklinicznych (faza przewlekła) na zwierzętach w projekcie systemu

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Naukowcy stworzyli syntetyczne związki imitujące działanie ludzkich peptydów. Mogą być skuteczne w walce z koronawirusem czy opryszczką [DEPESZA]

Naukowcy wykazali, że sztucznie tworzone peptoidy przeciwwirusowe niszczą otoczki wirusów za pomocą mechanizmu podobnego do tego, który obserwuje się w przypadku naturalnych ludzkich peptydów przeciwwirusowych. Te syntetyczne związki mogą być skuteczne m.in. przeciw koronawirusowi, a także wirusowi opryszczki. Tymczasem w Polsce rozpoczęły się badania kliniczne, które ocenią skuteczność amantadyny w leczeniu choroby COVID-19. – Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowe preparaty przeciwwirusowe – podkreśla dr Gill Diamond z Uniwersytetu w Louisville.

Ekologia

Odnajdywane w Polsce skamieniałości rzucają nowe światło na prastare zwierzęta. Pozwalają też przewidzieć zachowanie środowiska przy zmieniającym się klimacie

W Polsce odnaleziono roślinożernego dinozaura dicynodonta czy jednego z najstarszych na świecie żółwi. Kolejne odkrycia pozwalają poznać świat sprzed setek milionów lat, zwłaszcza że niemal co roku polscy naukowcy poznają kolejne gatunki żyjących dawniej zwierząt. – Badając wymarłe zwierzęta, naukowcy mogą zrozumieć, jak zachowywała się biosfera w takim świecie, który nas czeka w najbliższym czasie – gdy było bardzo gorąco, gdy przesuwały się strefy klimatyczne – mówi dr Mateusz Tałanda z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.