Komunikaty PR

Technologia Smart Sensing Fujitsu wspiera opiekę nad pacjentami w Holandii

2017-12-21  |  12:00
Kontakt
Linkleaders
Linkleaders

Kopernika 64 A / 3
90-553 Łódź
biuro|linkleaders.pl| |biuro|linkleaders.pl
+48 42 236 64 05
linkleaders.pl/
Do pobrania docx ( 0 MB )

Warszawa, 20 grudnia 2017 – Fujitsu wdrożyło zaawansowane rozwiązanie IoT dla holenderskiego szpitala Slingeland, dzięki któremu zespół medyczny może monitorować parametry życiowe pacjentów. Dane przekazywane za pomocą sensorów pozwalają podejmować jeszcze bardziej przemyślane decyzje dotyczące leczenia i polepszyć jego jakość.

Rozwiązanie, współtworzone przez Fujitsu i Slingeland, oparto na wymaganiach dotyczących monitorowania zdrowia przez szpital i ekspertyzie Fujitsu w zakresie IoT. Nowi pacjenci zostają wyposażenia w dwa niewielkie sensory – plaster naklejany na klatkę piersiową i bezprzewodowe urządzenie monitorujące ciśnienie krwi. W ten sposób funkcje życiowe pacjenta mogą być kontrolowane przez całą dobę, niezależnie od miejsca jego przebywania.  

Podstawowe sensory monitorują puls, ciśnienie krwi i liczbę oddechów na minutę. Te zainstalowane pod łóżkami kontrolują sen i parametry życiowe w nocy. Uzyskiwane w ten sposób dane eliminują potrzebę wykonywania częstych badań bezpośrednich. Rozwiązanie pozwala także obserwować powtarzające się wzorce w wynikach pacjentów i wykrywać niekorzystne zmiany. Przekłada się to na szybszą reakcję, jeżeli zajdzie taka potrzeba.  

- Możemy teraz nieprzerwanie monitorować parametry życiowe pacjentów i dać szansę zespołowi medycznemu na lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Nawet kiedy są wyjątkowo zajęci, na podstawie twardych danych mogą określić, który pacjent wymaga ich szybszej reakcji. W najbliższej przyszłości spodziewamy się, że będziemy mogli przewidzieć pogorszenie stanu zdrowia w bardzo wczesnej fazie. Ze względu na nieinwazyjny charakter system doceniają też nasi pacjenci. To inteligentne rozwiązanie, które umożliwia polepszenie wyników pacjentów, skrócenie czasu leczenia i pozwala zaplanować pracę zespołu bardziej efektywnie – komentuje Chrit van Ewijk, dyrektor szpitala Slingeland.

- System sensorów w szpitalu Slingeland to przykład, jak mądre zastosowanie internetu rzeczy może wspomóc ludzi w wykonywaniu ich obowiązków. Nasze podejście nie opiera się jedynie na chęci realizowania kolejnych projektów technologicznych. Jest wypadkową potrzeb klientów i skupienia na wspólnym wypracowywaniu odpowiedniego rozwiązania. W ten sposób możemy zidentyfikować obszary, w których biznes powinien być bardziej elastyczny, adaptowalny i efektywny. W szpitalu Slingeland kadra dopiero rozpoczyna korzystanie z możliwości IoT. Mamy nadzieję, że uda się nam w przyszłości rozszerzyć jego działanie na inne projekty – mówi Ron Klaas, Healthcare business lead, Fujitsu w Holandii.

Ze względu na sukces projektu, szpital Slingeland planuje rozszerzyć jego działanie na kolejne oddziały. W ramach tego sensory będą monitorować stan zdrowia i postępy rehabilitacyjne pacjentów, którzy przeszli operacje, nawet po wypisaniu ich ze szpitala. W pierwszej części projektu dane zdrowotne zostały przekazywane osobistemu trenerowi zdrowotnemu. W drugiej części informacje zostaną udostępnione przez system informacji szpitalnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna BRAK ZDJĘCIA
2020-07-08 | 11:00

Algorytmy AI mogą pomóc przewidzieć nasilenie się choroby COVID-19

GE Healthcare rozpoczęło współpracę z Narodowym Konsorcjum Inteligentnego Obrazowania Medycznego (NCIMI) w Wielkiej Brytanii prowadzonym przez Uniwersytet Oksfordzki. Celem partnerstwa jest opracowanie i przetestowanie
Medycyna Czy wiesz gdzie kryje się źródło energii Twoich komórek?
2020-06-30 | 01:00

Czy wiesz gdzie kryje się źródło energii Twoich komórek?

Choć mają mikroskopijne rozmiary, pełnią ogromną rolę w naszym organizmie. Mowa o mitochondriach. Jak ich praca wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz proces starzenia? Dlaczego i w
Medycyna Zapytaj stomatologa - Nie daj się próchnicy! Dowiedz się jak jej zapobiec.
2020-06-10 | 15:20

Zapytaj stomatologa - Nie daj się próchnicy! Dowiedz się jak jej zapobiec.

Cierpi na nią co trzecia osoba na świecie, czyli 2,3 miliarda ludzi. Próchnica to choroba powszechna, która nie oszczędza ani dzieci, ani dorosłych. Częściej występuje w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Sztuczna inteligencja dopasuje skuteczny lek i jego dawkę w terapii nowotworowej. Nowa platforma zamiast laboratorium wykorzystuje dane zgromadzone w chmurze [DEPESZA]

Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować medycynę. Wykorzystuje biomarkery w celu dokładnego dopasowania pacjentów do badań klinicznych i pozwala spersonalizować terapię przeciwnowotworową. Platforma z SI izraelskiego start-upu Nucleai wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do przewidywania postępu nowotworów i odpowiedzi układu odpornościowego pacjenta w celu ustalenia najbardziej skutecznego leczenia.

Energetyka

Inwestycje w energię odnawialną mogą stanowić alternatywę dla budowy elektrowni atomowej. Ich łączna moc w Polsce przekroczyła już 10 GW

Jednym z kluczowych elementów transformacji energetycznej w Polsce mogą okazać się inwestycje skupione wokół energetyki odnawialnej. Pozwolą uniezależnić ten sektor gospodarki od przemysłu górniczego. Kluczową rolę w odejściu od węgla może odegrać zielony wodór, który pozwoli zgromadzić nadwyżki energetyczne do wykorzystania w szczycie obciążenia sieci energetycznych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.