Komunikaty PR

HP przedstawia nowe urządzenia i rozwiązania medyczne na Cerner Health

2018-10-11  |  12:00
Biuro prasowe

Branża opieki zdrowotnej staje w obliczu niecodziennych wyzwań związanych z bezpieczeństwem pacjentów, efektywnością procesów i ochroną danych. Cztery najnowsze urządzenia z oferty HP Healthcare Edition, kliniczne monitory podglądowe HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p Clinical Review, zoptymalizowano pod kątem sal szpitalnych, stanowisk pielęgniarskich, wózków medycznych i innych zastosowań klinicznych. Monitory te zapewniają lepsze zabezpieczenia i bardziej inteligentne funkcje, które pomagają w opiece nad pacjentem.

Nowe kliniczne monitory podglądowe:

  • Gwarantują bezpieczeństwo pacjentów – są skonstruowane z myślą o łatwej, wielokrotnej dezynfekcji[1] po każdym kontakcie z pacjentem, ponadto zgodne z normą EN/IEC 60601-1-2[2], co pozwala bezpiecznie używać ich w pobliżu pacjentów i medycznych urządzeń monitorujących.
  • Zapewniają dokładny obraz od razu po wyjęciu z opakowania – HP Healthcare Edition HC271 i HC241 to monitory zgodne ze standardem DICOM Part 14 2,[3]. 27-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD lub 24-calowy ekran o rozdzielczości WUXGA pomagają zapewnić dokładny, powtarzalny obraz na potrzeby badań medycznych, konsultacji lekarskich oraz weryfikacji zdjęć.
  • Oferują dyskrecję – HP Healthcare Edition HC271p i HC241p chronią poufne dane przy użyciu wbudowanego filtra prywatności2.  Dane są widoczne tylko dla użytkownika, który ma bezpośredni widok na ekran, co uniemożliwia ich podejrzenie.

 

Kliniczne monitory podglądowe HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p Clinical Review będą dostępne w regionie EMEA w listopadzie 2018 r.

HP i Cerner wspólnie pracują nad nowym standardem druku w opiece zdrowotnej

Od edukacji pacjentów do wypisów, list przyjmowanych leków, schematów przepływu, arkuszy kalkulacyjnych i recept, papier nadal wprawia w ruch świat opieki zdrowotnej. Jednak procesy druku u usługodawców medycznych wciąż są skomplikowane. HP we współpracy z Cerner tworzy bardziej inteligentne i bezpieczniejsze rozwiązanie, które zwiększy efektywność, dokładność i satysfakcję usługodawców. Nowe rozwiązanie umożliwi im pracę i drukowanie z dowolnego miejsca[4].

Rozwiązanie HP Cerner Cloud Print:

  • Zapewnia mobilność – dokumentację medyczną można drukować z miejsca, w którym przebywa pacjent, za pośrednictwem laptopa, desktopa, tabletu lub smartfona.
  • Gwarantuje bezpieczeństwo i zgodność z przepisami rozwiązanie jest zgodne z prawami ochrony prywatności, wyposażone w kompleksowe zabezpieczenia i bardzo proste w obsłudze.
  • Oferuje efektywność i skalowalnośćdrukarki można łatwo konfigurować z poziomu Cerner Millennium, łącznie z drukarkami zdalnymi i takimi, które nawet nie są podłączone do sieci.

 

Rozwiązanie HP Cerner Cloud Print ma być dostępne w regionie EMEA w 2019 r.


[1] Instrukcja czyszczenia znajduje się w podręczniku użytkownika.

[2] HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p to urządzenia komputerowe ogólnego przeznaczenia, których nie należy używać do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania chorobom albo innym dolegliwościom.

[3] HP Healthcare Edition HC271 i HC241 są zgodne ze standardem DICOM Part 14; ich wersje z filtrem prywatności (HC241p i HC271p) nie są.

[4] HP Cerner Cloud Print Solution: druk z systemów iOS i Android — aplikacje, druk natywny i uniwersalna aplikacja przeglądarkowa, Secure Release Anywhere™ - druk typu pull lub integracja z systemem zarządzania drukiem, Secure Web Printing dla notebooków, terminali typu thin client, desktopów, tabletów, PrintWhere® dla laptopów i desktopów Windows oraz tabletów Surface®, druk przez e-mail z każdego urządzenia obsługującym pocztę elektroniczną, wsparcie dla Google Cloud Print i urządzeń Chromebook, natywny druk z Apple Mac OS X, śledzenie i raportowanie oraz bezpieczna aktywacja zadań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Soczewki progresywne firmy Hoya – sposób na prezbiopię Biuro prasowe
2018-10-04 | 23:00

Soczewki progresywne firmy Hoya – sposób na prezbiopię

    Prezbiopia to nieunikniony proces wynikający z naturalnego starzenia się narządu wzroku i utraty elastyczności przez soczewkę oka. Rozwija się u każdego człowieka ok.
Medycyna BRAK ZDJĘCIA
2018-09-24 | 19:00

Lekooporne bakterie będą zwalczane przez wirusy

Na Uniwersytecie Warszawskim opracowano nowatorską terapię leczenia lekoopornych infekcji bakteryjnych u zwierząt domowych. Polega ona na wykorzystaniu wyselekcjonowanych szczepów wirusów, wyspecjalizowanych w niszczeniu
Medycyna BRAK ZDJĘCIA
2018-08-29 | 13:00

Lekarze w przyszłości dobiorą antybiotyk najlepszy dla danego pacjenta

Na UW powstaje system do detekcji genów, które uodparniają bakterie na antybiotyki. Naukowcy mają w planie udostępnienie systemu lekarzom, aby mogli oni możliwie szybko pozyskiwać informacje, które typy

Medycyna

Operacje robotyczne stają się światowym standardem. Warszawski szpital ma najnowocześniejsze urządzenie tego typu

Robot chirurgiczny da Vinci znacznie ułatwia lekarzom wykonywanie operacji i skomplikowanych zabiegów. Pacjent operowany przy pomocy robota potrzebuje mniej leków, mniej krwi do transfuzji i szybciej wraca do zdrowia, bo ryzyko wystąpienia powikłań jest ograniczone do minimum. W szpitalach na całym świecie jest już ponad 4,5 tys. robotów chirurgicznych da Vinci, a w Stanach Zjednoczonych zabiegi przeprowadzane przez takie maszyny stały się standardem. W Polsce takie urządzenia są zaledwie trzy – w tym jeden, najnowocześniejszy obecnie model da Vinci Xi, w warszawskim Szpitalu Mazovia.

Telekomunikacja

Europejskie instytucje odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo łączą siły. Utworzono globalną sieć czujników, które śledzą ruchy hakerów w internecie

Cyberzagrożenia to temat, który dotyczy wszystkich krajów i instytucji, dlatego międzynarodowa współpraca i wymiana informacji jest niezbędna do skutecznej walki z cybeprzestępcami. To właśnie jest celem projektu SISSDEN, w ramach którego utworzona została ogólnoświatowa sieć sond zbierających informacje o zagrożeniach w internecie. Zakłada on bliską współpracę z CERT-ami, dostawcami internetu oraz podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. System powiadamia użytkowników sieci o potencjalnych zagrożeniach i ewentualnych atakach. Koordynatorem projektu SISSDEN jest NASK.

IT i technologie

Innowacyjne wyroby tytoniowe przyszłością branży. Mogą być mniej szkodliwe od tradycyjnych papierosów o nawet 95 proc.

24 proc. Polaków to zadeklarowani palacze zagrożeni chorobami płuc i układu krążenia związanymi z paleniem papierosów – wynika z badania Kantar Public dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Alternatywą mogą się okazać rozwijane przez branżę tytoniową produkty nowej generacji, w których tytoń nie jest spalany, a jedynie podgrzewany do bezpiecznej temperatury. Dzięki temu – jak przekonują eksperci – zawartość szkodliwych substancji jest zmniejszona w porównaniu do tradycyjnych papierosów nawet o 95 proc. Trwają interdyscyplinarne badania, które mają ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czy nowoczesne wyroby tytoniowe są bezpieczniejsze od tradycyjnych papierosów.