Komunikaty PR

HP przedstawia nowe urządzenia i rozwiązania medyczne na Cerner Health

2018-10-11  |  12:00
Biuro prasowe

Branża opieki zdrowotnej staje w obliczu niecodziennych wyzwań związanych z bezpieczeństwem pacjentów, efektywnością procesów i ochroną danych. Cztery najnowsze urządzenia z oferty HP Healthcare Edition, kliniczne monitory podglądowe HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p Clinical Review, zoptymalizowano pod kątem sal szpitalnych, stanowisk pielęgniarskich, wózków medycznych i innych zastosowań klinicznych. Monitory te zapewniają lepsze zabezpieczenia i bardziej inteligentne funkcje, które pomagają w opiece nad pacjentem.

Nowe kliniczne monitory podglądowe:

  • Gwarantują bezpieczeństwo pacjentów – są skonstruowane z myślą o łatwej, wielokrotnej dezynfekcji[1] po każdym kontakcie z pacjentem, ponadto zgodne z normą EN/IEC 60601-1-2[2], co pozwala bezpiecznie używać ich w pobliżu pacjentów i medycznych urządzeń monitorujących.
  • Zapewniają dokładny obraz od razu po wyjęciu z opakowania – HP Healthcare Edition HC271 i HC241 to monitory zgodne ze standardem DICOM Part 14 2,[3]. 27-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD lub 24-calowy ekran o rozdzielczości WUXGA pomagają zapewnić dokładny, powtarzalny obraz na potrzeby badań medycznych, konsultacji lekarskich oraz weryfikacji zdjęć.
  • Oferują dyskrecję – HP Healthcare Edition HC271p i HC241p chronią poufne dane przy użyciu wbudowanego filtra prywatności2.  Dane są widoczne tylko dla użytkownika, który ma bezpośredni widok na ekran, co uniemożliwia ich podejrzenie.

 

Kliniczne monitory podglądowe HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p Clinical Review będą dostępne w regionie EMEA w listopadzie 2018 r.

HP i Cerner wspólnie pracują nad nowym standardem druku w opiece zdrowotnej

Od edukacji pacjentów do wypisów, list przyjmowanych leków, schematów przepływu, arkuszy kalkulacyjnych i recept, papier nadal wprawia w ruch świat opieki zdrowotnej. Jednak procesy druku u usługodawców medycznych wciąż są skomplikowane. HP we współpracy z Cerner tworzy bardziej inteligentne i bezpieczniejsze rozwiązanie, które zwiększy efektywność, dokładność i satysfakcję usługodawców. Nowe rozwiązanie umożliwi im pracę i drukowanie z dowolnego miejsca[4].

Rozwiązanie HP Cerner Cloud Print:

  • Zapewnia mobilność – dokumentację medyczną można drukować z miejsca, w którym przebywa pacjent, za pośrednictwem laptopa, desktopa, tabletu lub smartfona.
  • Gwarantuje bezpieczeństwo i zgodność z przepisami rozwiązanie jest zgodne z prawami ochrony prywatności, wyposażone w kompleksowe zabezpieczenia i bardzo proste w obsłudze.
  • Oferuje efektywność i skalowalnośćdrukarki można łatwo konfigurować z poziomu Cerner Millennium, łącznie z drukarkami zdalnymi i takimi, które nawet nie są podłączone do sieci.

 

Rozwiązanie HP Cerner Cloud Print ma być dostępne w regionie EMEA w 2019 r.


[1] Instrukcja czyszczenia znajduje się w podręczniku użytkownika.

[2] HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p to urządzenia komputerowe ogólnego przeznaczenia, których nie należy używać do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania chorobom albo innym dolegliwościom.

[3] HP Healthcare Edition HC271 i HC241 są zgodne ze standardem DICOM Part 14; ich wersje z filtrem prywatności (HC241p i HC271p) nie są.

[4] HP Cerner Cloud Print Solution: druk z systemów iOS i Android — aplikacje, druk natywny i uniwersalna aplikacja przeglądarkowa, Secure Release Anywhere™ - druk typu pull lub integracja z systemem zarządzania drukiem, Secure Web Printing dla notebooków, terminali typu thin client, desktopów, tabletów, PrintWhere® dla laptopów i desktopów Windows oraz tabletów Surface®, druk przez e-mail z każdego urządzenia obsługującym pocztę elektroniczną, wsparcie dla Google Cloud Print i urządzeń Chromebook, natywny druk z Apple Mac OS X, śledzenie i raportowanie oraz bezpieczna aktywacja zadań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna BRAK ZDJĘCIA
2019-02-15 | 10:00

Aptekom szpitalnym dyrektywa fałszywkowa niestraszna

9 lutego, na mocy unijnego rozporządzenia, weszła w życie tak zwana dyrektywa fałszywkowa. Najprościej rzecz ujmując, to przepisy, które nakładają na producentów odpowiednie znakowanie opakowań z lekami, a na
Medycyna Czeka Cię zakup okularów? Chcesz dokonać właściwego wyboru?
2019-02-14 | 02:00

Czeka Cię zakup okularów? Chcesz dokonać właściwego wyboru?

    Dowiedz się, co wpływa na jakość okularów i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem. Dobre okulary – czyli jakie? Na co warto zwracać uwagę, aby
Medycyna Mukowiscydoza – jak „wynurzyć się” z choroby?
2019-02-14 | 01:00

Mukowiscydoza – jak „wynurzyć się” z choroby?

W Polsce mediana wieku w momencie zgonu z powodu mukowiscydozy wynosi ok. 24 lata[i], podczas gdy np. w Kanadzie, której system opieki jest wskazywany, jako „złoty standard”,

CES 2019

Medycyna

Asystenci głosowi w medycynie. Osobisty system szybkiego reagowania w nagłych sytuacjach może uratować życie osobom starszym lub chorym

Głośniki z asystentami głosowymi coraz częściej znajdują zastosowanie w medycynie. Wkrótce na rynek trafi system reagowania w nagłych sytuacjach oparty na działaniu inteligentnych czujników i reagujący na polecenia głosowe. To szansa przede wszystkim dla seniorów na usamodzielnienie się oraz szybką reakcję rodziny w razie np. nagłego upadku czy zawału serca. Jedna komenda wystarczy, by połączyć się z bliskimi lub lekarzem. Urządzenie także całkowicie bezprzewodowo zbiera dane o parametrach życiowych.

Firma

Rząd planuje upowszechnić elektroniczne urzędy. Usługa e-PIT to dopiero początek zmian w administracji skarbowej

Cyfryzacja administracji w Polsce nabiera tempa. Wprowadzenie profilu zaufanego spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony obywateli, w 2018 roku korzystało z niego już 2,6 mln osób, a na horyzoncie pojawiają się kolejne projekty, które ułatwią wykonywanie czynności urzędowych za pośrednictwem internetu. E-urząd już teraz pozwoli zautomatyzować wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych, a docelowo ma umożliwić załatwienie wszystkich spraw związanych ze skarbówką przez internet.  

Infrastruktura

Rośnie liczba ataków wymierzonych w instytucje państwa i sektory kluczowe dla bezpieczeństwa kraju. Powstająca w Polsce cyberarmia może je skutecznie powstrzymać

Specjaliści ABW oceniają, że tylko w 2018 roku zostało zgłoszonych ponad 31,8 tys. incydentów bezpieczeństwa komputerowego. Ponad 6 tys. z nich uznano za ataki na sieć teleinformatyczną. Odpowiedzią na wyzwania i zagrożenia związane z rozwojem nowych technologii mają być Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Zapewnią bezpieczeństwo sieci, monitoring zagrożeń oraz cyberrozpoznanie, a w ciągu trzech lat powinny osiągnąć zdolność operacyjną. Pierwszy zespół obrony cyberprzestrzennej ma być powołany jeszcze w tym roku i będzie liczyć stu ekspertów.