Komunikaty PR

HP przedstawia nowe urządzenia i rozwiązania medyczne na Cerner Health

2018-10-11  |  12:00
Biuro prasowe

Branża opieki zdrowotnej staje w obliczu niecodziennych wyzwań związanych z bezpieczeństwem pacjentów, efektywnością procesów i ochroną danych. Cztery najnowsze urządzenia z oferty HP Healthcare Edition, kliniczne monitory podglądowe HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p Clinical Review, zoptymalizowano pod kątem sal szpitalnych, stanowisk pielęgniarskich, wózków medycznych i innych zastosowań klinicznych. Monitory te zapewniają lepsze zabezpieczenia i bardziej inteligentne funkcje, które pomagają w opiece nad pacjentem.

Nowe kliniczne monitory podglądowe:

  • Gwarantują bezpieczeństwo pacjentów – są skonstruowane z myślą o łatwej, wielokrotnej dezynfekcji[1] po każdym kontakcie z pacjentem, ponadto zgodne z normą EN/IEC 60601-1-2[2], co pozwala bezpiecznie używać ich w pobliżu pacjentów i medycznych urządzeń monitorujących.
  • Zapewniają dokładny obraz od razu po wyjęciu z opakowania – HP Healthcare Edition HC271 i HC241 to monitory zgodne ze standardem DICOM Part 14 2,[3]. 27-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD lub 24-calowy ekran o rozdzielczości WUXGA pomagają zapewnić dokładny, powtarzalny obraz na potrzeby badań medycznych, konsultacji lekarskich oraz weryfikacji zdjęć.
  • Oferują dyskrecję – HP Healthcare Edition HC271p i HC241p chronią poufne dane przy użyciu wbudowanego filtra prywatności2.  Dane są widoczne tylko dla użytkownika, który ma bezpośredni widok na ekran, co uniemożliwia ich podejrzenie.

 

Kliniczne monitory podglądowe HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p Clinical Review będą dostępne w regionie EMEA w listopadzie 2018 r.

HP i Cerner wspólnie pracują nad nowym standardem druku w opiece zdrowotnej

Od edukacji pacjentów do wypisów, list przyjmowanych leków, schematów przepływu, arkuszy kalkulacyjnych i recept, papier nadal wprawia w ruch świat opieki zdrowotnej. Jednak procesy druku u usługodawców medycznych wciąż są skomplikowane. HP we współpracy z Cerner tworzy bardziej inteligentne i bezpieczniejsze rozwiązanie, które zwiększy efektywność, dokładność i satysfakcję usługodawców. Nowe rozwiązanie umożliwi im pracę i drukowanie z dowolnego miejsca[4].

Rozwiązanie HP Cerner Cloud Print:

  • Zapewnia mobilność – dokumentację medyczną można drukować z miejsca, w którym przebywa pacjent, za pośrednictwem laptopa, desktopa, tabletu lub smartfona.
  • Gwarantuje bezpieczeństwo i zgodność z przepisami rozwiązanie jest zgodne z prawami ochrony prywatności, wyposażone w kompleksowe zabezpieczenia i bardzo proste w obsłudze.
  • Oferuje efektywność i skalowalnośćdrukarki można łatwo konfigurować z poziomu Cerner Millennium, łącznie z drukarkami zdalnymi i takimi, które nawet nie są podłączone do sieci.

 

Rozwiązanie HP Cerner Cloud Print ma być dostępne w regionie EMEA w 2019 r.


[1] Instrukcja czyszczenia znajduje się w podręczniku użytkownika.

[2] HP Healthcare Edition HC271, HC241, HC271p i HC241p to urządzenia komputerowe ogólnego przeznaczenia, których nie należy używać do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania chorobom albo innym dolegliwościom.

[3] HP Healthcare Edition HC271 i HC241 są zgodne ze standardem DICOM Part 14; ich wersje z filtrem prywatności (HC241p i HC271p) nie są.

[4] HP Cerner Cloud Print Solution: druk z systemów iOS i Android — aplikacje, druk natywny i uniwersalna aplikacja przeglądarkowa, Secure Release Anywhere™ - druk typu pull lub integracja z systemem zarządzania drukiem, Secure Web Printing dla notebooków, terminali typu thin client, desktopów, tabletów, PrintWhere® dla laptopów i desktopów Windows oraz tabletów Surface®, druk przez e-mail z każdego urządzenia obsługującym pocztę elektroniczną, wsparcie dla Google Cloud Print i urządzeń Chromebook, natywny druk z Apple Mac OS X, śledzenie i raportowanie oraz bezpieczna aktywacja zadań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Dr hab. n. med. Marcin Grabowski laureatem nagrody Prezesów PTK Biuro prasowe
2018-12-14 | 09:00

Dr hab. n. med. Marcin Grabowski laureatem nagrody Prezesów PTK

Warszawa, 13 grudnia 2018 – Laureatem tegorocznej nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego został dr hab. n. med. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki
Medycyna W jaki sposób nauka odpowiada na wyzwania przyszłości?
2018-12-11 | 16:00

W jaki sposób nauka odpowiada na wyzwania przyszłości?

  Liczba ludności w 2050 roku ma sięgnąć 10 mld – oznacza to konieczność zapewnienia optymalnego dostępu do opieki zdrowotnej. W 2050 roku
Medycyna Oncoindex - nowa broń pacjentów w walce z rakiem
2018-12-07 | 12:00

Oncoindex - nowa broń pacjentów w walce z rakiem

Oncoindex - nowa broń pacjentów w walce z rakiem - pierwszy portal wskazujący poziom dostępności terapii onkologicznych zgodnych z aktualną wiedzą medyczną w Polsce Fundacja

Finanse

Nowy rodzaj cyberataków powoduje miliardowe straty dla firm. Połowa z nich nawet nie wie o jego istnieniu

Ataki typu BPC, polegające na manipulacji procesami biznesowymi firm, są coraz popularniejsze wśród cyberprzestępców ze względu na wysoką opłacalność. W tym roku takie incydenty spowodowały już starty przekraczające 12 mld dolarów. Jak wynika z badania Trend Micro, w Europie ofiarą ataków BPC padło 43 proc. firm, w Polsce co trzecie przedsiębiorstwo. Mimo to połowa zespołów kierowniczych w firmach nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiego zagrożenia. 

Bankowość

Sektor ubezpieczeniowy wdraża coraz więcej innowacji. Branża goni bankowość

Polski sektor bankowy należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie. Banki w Polsce błyskawicznie adaptują nowinki technologiczne, a towarzystwa ubezpieczeniowe próbują dotrzymać im kroku. Oczekiwania klientów i rozwój branży insurtech wymuszają wdrażanie innowacji. Ubezpieczyciele stawiają na blockchain i zaawansowaną analizę danych, która pomaga w ocenie ryzyka kredytowego, robo-advisory oraz cyfrowe kanały kontaktu z klientami. Na rosnący udział innowacji stawia także Vienna Life, która wprowadza nowe, zautomatyzowane produkty i usługi dla inwestujących w fundusze.

Technologie

W Warszawie powstanie szkoła najnowszych technologii dla kobiet. Pomoże zapełnić lukę pracowników w branży IT

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że do 2020 roku w całej Unii będzie aż 600 tys. nieobsadzonych stanowisk w IT. Lukę mogłyby zapełnić kobiety, tych jednak w branży jest jeszcze stosunkowo niewiele. W dużej mierze to wina stereotypów i lęku o pogodzenie pracy z życiem prywatnym. Dlatego coraz więcej firm współpracuje z kobiecymi organizacjami technologicznymi. Inne idą krok dalej i tak jak Femtech uczą panie technologii przyszłości i pomagają w znalezieniu pracy. Projekt ruszy w Warszawie w styczniu.