Komunikaty PR

Galeria Bronowice wprowadza udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu

2019-06-26  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Banaś
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
tomek|openmedia.pl| |tomek|openmedia.pl
606501415
openmedia.pl

Dla wielu osób ze spektrum autyzmu  wizyta w sklepach i centrach handlowych wiąże się ze stresem, spowodowanym nadmiarem bodźców. Potwierdzają to również eksperci - w raporcie, opublikowanym przez Fundację JiM* w styczniu 2019 roku, czytamy, że dorosłe osoby z ASD, jako miejsca najtrudniejsze do odwiedzenia, podały: w 56% - restauracje i kawiarnie, w 53% - centra handlowe i w 40% - sklepy. Z kolei aż 94% rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, jako miejsca szczególnie dla nich trudne, na 1. miejscu wskazało sklepy (48%), a na 2. - galerie handlowe (47%).

Galeria Bronowice, dołączając do inicjatywy sieci Auchan, której sklep znajduje się w obiekcie, postanowiła wprowadzić „Godziny Ciszy” na swoich pasażach - oznacza to, że co tydzień, we wtorki w godzinach 15:00-17:00, zniknie „zwykły” szum i hałas, będący nieodłącznym elementem codzienności każdego centrum handlowego. Dodatkowo w Auchan w Galerii Bronowice, oprócz przyciemnienia światła, wyłączenia muzyki, reklam i komunikatów oraz telewizorów, przygotowana została uprzywilejowana kasa dla osób ze spektrum autyzmu.

- Cieszę się, że wdrożyliśmy udogodnienia mające ułatwić pobyt w naszym obiekcie tym wszystkim, dla których nadmiar bodźców bywa barierą nie do przejścia. Nasza Galeria jest - zgodnie z założeniem - „miejscem na twój czas”, czyli przestrzenią komfortową dla każdego klienta. Liczę także na to, że nasza akcja pozwoli odwiedzającym „oswoić się” z tematem autyzmu i przyczyni się do zrozumienia go - podkreśla Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice.  

 

*Raport Fundacji JiM, styczeń 2019

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Amazon Web Services wspiera naukowców w walce z rakiem piersi Biuro prasowe
2020-10-30 | 01:00

Amazon Web Services wspiera naukowców w walce z rakiem piersi

  Amazon Web Services wspiera naukowców w walce z rakiem piersi - nowe sposoby wykrywania i leczenia Nasze codzienne życie w niektórych obszarach zdaje się nieustannie
Medycyna Innowacyjne antywirusowe maseczki
2020-10-27 | 10:16

Innowacyjne antywirusowe maseczki

LSP Life – polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards nagrodę w kategorii zdrowie, jako „Lider innowacyjnych
Medycyna Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim
2020-10-21 | 12:00

Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim

W październiku 2020 r. Massmedica S.A. zawarła umowę na dostawę robota operacyjnego OMNIBotics® do endoprotezoplastyki stawu kolanowego do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Energetyka

Energetyka

Nowa platforma blockchain połączy sprzedawców zielonej energii z kupującymi. Online będzie można wybrać jej producenta

Rośnie moc instalacji odnawialnych źródeł energii w Polsce. Zmieniają się też sposoby dystrybucji i sprzedaży zielonej energii. Przyszłością może być zakup energii z mikroinstalacji, np. od sąsiada. Na Zachodzie Europy start-up Elblox opracował platformę blockchain, z której mogą korzystać konsumenci energii elektrycznej, aby stworzyć własny, indywidualny miks pochodzącej od wielu regionalnych producentów energii. Rozwiązanie jest już stosowane w Niemczech, jednak na razie to pilotaż. Jeśli się sprawdzi, podobne zostanie wprowadzone w kolejnych krajach.