Komunikaty PR

Aplikacja SkinCareAI pomoże w diagnozie czerniaka

2019-10-30  |  11:16
Biuro prasowe

DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym na skalę globalną, uruchomiła prototyp aplikacji SkinCareAI, która analizuje obrazy skóry w celu wykrycia wczesnych oznak czerniaka.

SkinCareAI bazuje na zbiorze ponad 13 tysięcy zdjęć dermatoskopowych z wiodących klinik dermatologicznych na całym świecie oraz opisach medycznych, przyporządkowanych do każdego z nich. Użytkownicy mogą przesłać zdjęcia własnych zmian skórnych do aplikacji, która za pomocą algorytmów machine learning analizuje je w ciągu kilku sekund. Po "porównaniu" obrazu z tysiącami innych, SkinCareAI klasyfikuje zmianę, identyfikując jej właściwości morfologiczne i sugeruje kolejne kroki.

- Skompresowaliśmy dzisiątki tysięcy godzin ciężkiej pracy najlepszych dermatologów z całego świata w jednym narzędziu. To tak, jakby móc zbadać podejrzanie wyglądające znamię przez tysiące lekarzy i skorzystać z ich współnego doświadczenia i fachowej wiedzy. Właśnie to oferuje nasza prototypowa aplikacja na smartfony – powiedział Adrei Sorokin, senior software engineer w DataArt, pomysłodawca narzędzia.

- Aplikacja nie zastępuje diagnoz lekarskich, ale pozwala na zapobieganie chorobom skóry poprzez kontrolę własnego ciała. Czas, który mija od zauważenia zmiany skórnej, do postawienia diagnozy przez lekarza, ma istotny wpływ na powodzenie dalszej kuracji. Aplikacja zachęca użytkowników do samodzielnej kontroli oraz, w razie potrzeby, zbadania przez lekarza. Pomaga także społeczności medycznej, zapewniając indywidualnym lekarzom korzystanie ze zbiorowego doświadczenia. Jest też kolejnym dowodem na skutecznie wykorzystanie machine learning w diagnostyce medycznej  - dodał Adrei Sorokin.

Co roku diagnozuje się na świecie ponad 100 tysięcy przypadków czerniaka. W Polsce, stanowi on blisko 2 proc. wszystkich zachorowań na nowotwory. Jest to też najbardziej śmiercionośny rodzaj nowotworu skóry, jednak wykryty odpowiednio wcześnie, jest wyleczalny w ponad 90 proc. przypadków.

Aplikacja SkinCareAI jest obecnie w stadium prototypu. DataArt prowadzi negocjacje z partnerami z branży medycznej w celu dalszego rozwoju i wprowadzenia aplikacji do użytku na smartfony z systemami Android i iOS.

- Jesteśmy przekonani, że rozwój aplikacji z medycznym partnerem pomoże uratować wiele istnień ludzkich dzięki wczesnemu wykryciu choroby - dodał  Adrei Sorokin.

SkinCareAI jest kolejnym projektem firmy DataArt z zakresu opieki zdrowotnej. W 2018 roku, DataArt uruchomiła KidPRO, aplikację medyczną dla rodziców, która pozwala w łatwy i zabawny dla dzieci sposób monitorować skutczność terapii pediatrycznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Uporczywy trądzik? Problem może tkwić w próchnicy! Biuro prasowe
2020-12-01 | 13:30

Uporczywy trądzik? Problem może tkwić w próchnicy!

Zdrowie naszych zębów ma olbrzymi wpływ na naszą cerę i choć może się to wydawać niebywałe, jest to prawda. Według badań jedną z przyczyn trądziku może być próchnica
Medycyna Białe plamki na zębach? Przyczyną może być nadmiar fluoru!
2020-11-13 | 15:30

Białe plamki na zębach? Przyczyną może być nadmiar fluoru!

  Co za dużo, to nie zdrowo – to stare porzekadło można odnieść również do zdrowia naszych zębów. Jeśli pojawią się na nich białokredowe lub brunatne plamki
Medycyna BRAK ZDJĘCIA
2020-11-05 | 14:00

Nowa współpraca poświęcona leczeniu doustnemu pacjentów z COVID-19

Lider biotechnologiczny Roche i Atea Pharmaceuticals łączą siły w walce przeciwko COVID-19 w zakresie opracowywania, produkcji i dostarczania AT-527 – doustnego, bezpośrednio działającego leku przeciwwirusowego, będącego obecnie na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

W obliczu pandemii poziom cyfryzacji jest niewystarczający, ale coraz więcej usług dostępnych jest online. Być może wkrótce przez internet będzie można wziąć ślub

W obliczu kryzysu pandemicznego wzrosło zapotrzebowanie na usługi administracyjne, edukacyjne oraz biznesowe świadczone w trybie zdalnym. Przyspieszyło to proces cyfryzacji globalnej gospodarki we wszystkich jej obszarach. W narzędzia do zdalnej komunikacji zainwestowali zarówno przedstawiciele prywatnych przedsiębiorstw, jak i administracji. Cyfrowe rozwiązania pozwoliły utrzymać kontakt z klientami oraz petentami pozostającymi w izolacji bądź na kwarantannie.

 

Technologie

W Polsce powstał najgłębszy i najbardziej zaawansowany technologicznie basen na świecie. W Deepspocie będą mogli trenować płetwonurkowie i służby ratownicze

W Polsce powstał najgłębszy basen na świecie. Poziom trudności tej budowy można porównać do budowy metra. Basen ma 45 metrów głębokości i 8 tys. m3 wody. Mogą w nim trenować płetwonurkowie, którzy do tej pory w Polsce nie mieli do dyspozycji basenu głębszego niż 7 metrów. Budowa tak głębokiego obiektu stanowiła ogromne wyzwanie technologiczne. Ściany oporowe głębokiej na 20 metrów niecki basenu muszą wytrzymać siłę 50 t/m2. Cała konstrukcja powstała na bazie polskich rozwiązań technologicznych.