Komunikaty PR

Aplikacja SkinCareAI pomoże w diagnozie czerniaka

2019-10-30  |  11:16
Biuro prasowe

DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym na skalę globalną, uruchomiła prototyp aplikacji SkinCareAI, która analizuje obrazy skóry w celu wykrycia wczesnych oznak czerniaka.

SkinCareAI bazuje na zbiorze ponad 13 tysięcy zdjęć dermatoskopowych z wiodących klinik dermatologicznych na całym świecie oraz opisach medycznych, przyporządkowanych do każdego z nich. Użytkownicy mogą przesłać zdjęcia własnych zmian skórnych do aplikacji, która za pomocą algorytmów machine learning analizuje je w ciągu kilku sekund. Po "porównaniu" obrazu z tysiącami innych, SkinCareAI klasyfikuje zmianę, identyfikując jej właściwości morfologiczne i sugeruje kolejne kroki.

- Skompresowaliśmy dzisiątki tysięcy godzin ciężkiej pracy najlepszych dermatologów z całego świata w jednym narzędziu. To tak, jakby móc zbadać podejrzanie wyglądające znamię przez tysiące lekarzy i skorzystać z ich współnego doświadczenia i fachowej wiedzy. Właśnie to oferuje nasza prototypowa aplikacja na smartfony – powiedział Adrei Sorokin, senior software engineer w DataArt, pomysłodawca narzędzia.

- Aplikacja nie zastępuje diagnoz lekarskich, ale pozwala na zapobieganie chorobom skóry poprzez kontrolę własnego ciała. Czas, który mija od zauważenia zmiany skórnej, do postawienia diagnozy przez lekarza, ma istotny wpływ na powodzenie dalszej kuracji. Aplikacja zachęca użytkowników do samodzielnej kontroli oraz, w razie potrzeby, zbadania przez lekarza. Pomaga także społeczności medycznej, zapewniając indywidualnym lekarzom korzystanie ze zbiorowego doświadczenia. Jest też kolejnym dowodem na skutecznie wykorzystanie machine learning w diagnostyce medycznej  - dodał Adrei Sorokin.

Co roku diagnozuje się na świecie ponad 100 tysięcy przypadków czerniaka. W Polsce, stanowi on blisko 2 proc. wszystkich zachorowań na nowotwory. Jest to też najbardziej śmiercionośny rodzaj nowotworu skóry, jednak wykryty odpowiednio wcześnie, jest wyleczalny w ponad 90 proc. przypadków.

Aplikacja SkinCareAI jest obecnie w stadium prototypu. DataArt prowadzi negocjacje z partnerami z branży medycznej w celu dalszego rozwoju i wprowadzenia aplikacji do użytku na smartfony z systemami Android i iOS.

- Jesteśmy przekonani, że rozwój aplikacji z medycznym partnerem pomoże uratować wiele istnień ludzkich dzięki wczesnemu wykryciu choroby - dodał  Adrei Sorokin.

SkinCareAI jest kolejnym projektem firmy DataArt z zakresu opieki zdrowotnej. W 2018 roku, DataArt uruchomiła KidPRO, aplikację medyczną dla rodziców, która pozwala w łatwy i zabawny dla dzieci sposób monitorować skutczność terapii pediatrycznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Plan na „nie takie rzadkie” choroby rzadkie Biuro prasowe
2021-03-02 | 09:25

Plan na „nie takie rzadkie” choroby rzadkie

Szacuje się, że na choroby rzadkie cierpi ponad 300 milionów ludzi na całym świecie, z czego w Polsce z chorobą rzadką żyje około 3 milionów osób. Wszystkie te choroby
Medycyna Jak chronić się przed syndromem „długiego COVID-u”?
2021-03-02 | 01:00

Jak chronić się przed syndromem „długiego COVID-u”?

Coraz częściej, w kontekście choroby COVID-19, mówi się o tzw. syndromie „długiego COVID-u” i jego powikłaniach. Obserwuje się wiele przypadków zaburzeń w
Medycyna Poly prezentuje bezprzewodowy telefon z technologią antybakteryjną
2021-02-17 | 10:00

Poly prezentuje bezprzewodowy telefon z technologią antybakteryjną

Poly (NYSE: PLT) wprowadziło do swojej oferty Poly Rove DECT IP – pierwszy na rynku telefon bezprzewodowy, który jest pokryty powłoką antybakteryjną firmy Microban, światowego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

Blisko 330 warszawskich skrzyżowań automatycznie wykrywa pieszych. Radary i inteligentne czujniki zwiększają bezpieczeństwo i płynność ruchu

W stolicy jest już ponad 330 skrzyżowań wyposażonych w detekcję ruchu pieszych, a każdego roku przybywa ich kilkadziesiąt. Przejścia wyposażone w czujniki ruchu, systemy termowizyjne oraz radary sygnalizują gotowość wejścia pieszych na pasy. Dzięki temu nie muszą czekać na zielone światło, pojawia się ono w momencie, kiedy podchodzą do przejścia. System działa też z korzyścią dla kierowców, ponieważ sygnalizacja dostosowuje się do ruchu w trybie wahadłowym, przez co nie trzeba czekać na zielone światło dla kierujących, kiedy przejście dla pieszych jest puste.

Kosmos i lotnictwo

Ekspert: Misja na Księżyc przyspieszy kolonizację Marsa. Już w 2035 roku na Czerwonej Planecie mogą wylądować pierwsi astronauci

Dzięki programowi Artemis NASA do 2024 roku na Księżycu wyląduje pierwsza kobieta i kolejny mężczyzna. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii możliwa ma być eksploracja większej powierzchni Księżyca niż kiedykolwiek wcześniej. Wiedza zdobyta podczas misji na Księżyc zostanie wykorzystana, aby wykonać kolejny gigantyczny skok – wysłanie astronautów na Marsa.  – Po misji na Księżyc będzie taki zakres technologii związanych z lotami w kosmos, zamieszkaniem czy możliwościami produkcyjnymi w kosmosie, że już w 2035–3036 roku spodziewam się pierwszych lotów na Marsa – ocenia Leszek Orzechowski, architekt Space is More.