Komunikaty PR

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-17  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Osial-Tyszkiewicz
KnowledgeHub

www.kh.vc
00-844 Warszawa
magdalena.osial|knowledgehub.pl| |magdalena.osial|knowledgehub.pl
+48 537 868 699
www.kh.vc
Do pobrania pho_1 ( 0.24 MB )

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

 

Dynamiczny rozwój DOOH

Postęp technologii, a wraz z nim możliwości cyfrowej reklamy zewnętrznej, spowodowały wzrost popularności tego medium. Właściciele lokalnych firm coraz chętniej wykorzystują ten środek komunikacji do prezentowania swoich produktów i usług potencjalnym klientom. Co roku wydatki przeznaczone na reklamę DOOH na całym świecie rosną. Na tej podstawie możemy wnioskować, że branża ta dalej będzie się szybko rozwijać. Potwierdzają to badania opublikowane przez Advertising Association / Warc Expenditure Report, z których wynika, że budżety przeznaczone na digital out of home w 2020 roku będą stanowić ponad 50% środków przeznaczonych na reklamy zewnętrzne.

Wraz ze wzrostem zainteresowania cyfrową reklamą zewnętrzną rośnie zapotrzebowanie na kreatywne rozwiązania i sposoby wykorzystania tego medium w praktyce. Według raportu opublikowanego przez firmę MyLED na temat reklamy DOOH w Polsce najczęściej wykorzystywanymi możliwościami w ubiegłym i bieżącym roku będzie geotargetowanie (73%), dostosowywanie emitowanych treści do czasu i dodatkowo do lokalizacji (62%) oraz interaktywność, czyli pobieranie z sieci treści i aktualizowanie ich w czasie rzeczywistym w kampanii DOOH (60%). Opinie blisko 300 ekspertów biorących udział w tym badaniu potwierdzają również zagraniczne trendy.

 

Geotargetowanie

Kampanie z wykorzystaniem geolokalizacji cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dostosowanie treści reklamy do miejsca jej wyświetlania pozwala na lepsze dotarcie z komunikatem do odbiorcy i zwiększa skuteczność jej odbioru. Z tego rozwiązania skorzystało już wielu zagranicznych reklamodawców. Jednym z nich jest przewoźnik kolejowy Virgin Trains, który w zeszłym roku dzięki użyciu geolokalizacji oraz danym o aktualnym natężeniu ruchu, informował kierowców o różnicy w czasie dojazdu do Londynu poruszając się samochodem oraz korzystając z kolei, dając im tym samym do zrozumienia, że pociąg jest zdecydowanie szybszym środkiem transportu niż samochód.

Warunkowanie komunikatu porą dnia i lokalizacją

Dostosowywanie treści do czasu i miejsca jej wyświetlania to bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest szczególnie atrakcyjne dla marek spożywczych. Doskonałym przykładem użycia tego typu możliwości jest kampania przeprowadzona przez sieć hipermarketów Sainsbury’s w Wielkiej Brytanii. Firma ta w swojej jesiennej kampanii zachęcała osoby wracające z pracy do wstąpienia do sklepu ich marki na zakupy. W kampanii wyświetlano dialogi prowadzone między bliskimi na temat tego, co zjeść na obiad. Reklamę emitowano w godzinach popołudniowych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w tym m.in. w centrach handlowych i dworcach kolejowych.

Interaktywność

Pobieranie z sieci treści i aktualizowanie ich w czasie rzeczywistym w kampanii DOOH to świetne rozwiązanie dla reklamodawców, którzy pragną podnieść zaangażowanie widzów w odbiorze reklamy. Sprawdza się zwłaszcza w kampaniach, które mają trafić do młodego pokolenia. Świetnie obrazuje to realizacja sprzed miesiąca, w której z okazji wypuszczenia nowej części Gwiezdnych Wojen - Ostatni Jedi użyto tego interaktywnego rozwiązania w połączeniu z mediami społecznościowymi. Na cyfrowych ekranach LED wyświetlały się tweety od fanów wypowiadających się na temat ósmej części kultowego filmu.

 

Oczywiście nie są to jedyne trendy, które będą obowiązywać w roku 2018. Możemy spodziewać się, iż z innowacyjnych możliwości reklamy DOOH zacznie korzystać coraz więcej polskich reklamodawców, a zagraniczne kampanie zainspirują ich do wykorzystywania w realizacjach coraz to nowszych technologii tego medium.

Autor: Diana Polska  - Marketing & PR Manager w MyLED, odpowiedzialna m.in. za public relations, budowanie komunikacji marketingowej firmy oraz kreowanie kampanii na nośnikach DOOH, dostosowanych do potrzeb klientów. Pasjonuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi wykorzystywanymi w cyfrowej reklamie OOH oraz tworzeniem pozytywnego wizerunku marki.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media Konkurs konsumencki w Biedronce w ramach kampanii „Milka. Sercem z Naszymi” Biuro prasowe
2020-01-17 | 17:32

Konkurs konsumencki w Biedronce w ramach kampanii „Milka. Sercem z Naszymi”

Trwa 41. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich,  a równolegle z nim, prowadzona jest druga odsłona kampanii „Milka. Sercem z Naszymi”. W ramach długofalowej
Media Ruszyła kampania medialna #onelight, Świątecznego Festiwalu Kultur
2019-11-21 | 15:00

Ruszyła kampania medialna #onelight, Świątecznego Festiwalu Kultur

#onelight to oficjalny hasztag Świątecznego Festiwalu Kultur, części międzynarodowego cyklu Festiwali Światła, które na przestrzeni ponad dwóch dekad dotarły do ponad 6 krajów i
Media Czytaj prasę bez wychodzenia z domu
2019-08-27 | 10:00

Czytaj prasę bez wychodzenia z domu

Podróże, sport, nowe technologie, biznes, opinie – czytelnik sam wybiera, o czym chce poczytać w danym momencie! A to wszystko w stałej i niezmiennej cenie. Aplikacja działa

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.