Komunikaty PR

Które filmy pamiątkowe są najlepsze?

2019-10-07  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Każdy w swoim życiu choć raz przeżył taki moment, który chciałby zatrzymać na zawsze lub przeżyć jeszcze raz, a na pewno w jakiś sposób zarejestrować. Mogą być to chwile spędzone z rodziną, ukochaną osobą, gronem przyjaciół. W jaki sposób można dokumentować uroki codzienności? Czy nagrywanie aparatem telefonu lub kamerą sportową to jedyne wyjścia?

 

Chwile ulotne

Ile wspaniałych chwil uleciało bezpowrotnie, dlatego że aparat nie był akurat pod ręką? Ile rodzinnych momentów, które chciałoby się zapamiętać na zawsze, minęło nieudokumentowanych? Być może nie udało się nagrać pierwszych kroków dziecka lub przygotowań do pierwszego dnia w przedszkolu? Trudno wyobrazić sobie ile ważnych, śmiesznych i wzruszających chwil przemija i nie pozostaje po nich żaden ślad.

 

Nieodłączny rejestrator smartfon

 

Wydawałoby się, że ostatnimi czasy smartfony nie są wypuszczane z rąk swoich właścicieli będących zawsze w gotowości do zrobienia zdjęcia czy nakręcenia filmu, gdy dzieje się coś ciekawego. Na ironię losu, naprawdę warte uwiecznienia wydarzenia często dzieją się podczas tej krótkiej chwili, w której telefon akurat znajduje się gdzie indziej lub postanawia spłatać figla w postaci braku pamięci. Bywa też tak, że przeżywanie wyjątkowego momentu jest istotniejsze niż nagrywanie relacji smartfonem. W obu przypadkach po czasie z żalem myśli się o wydarzeniach, których nie udało się utrwalić, eliminując tym samym możliwość przeżycia ich jeszcze raz.  

 

Gdy czasem nie wypada…

 

Wydaje się to być bardzo sentymentalne, jednak z jakiegoś powodu, ludzie obecnie uwieczniają niemal wszystko. Aparat to nierozłączny element nie tylko świąt, imprez i spotkań, ale także domowej codzienności, jednak częste wyczekiwanie odpowiedniego momentu  z obiektywem w ręku, podczas przeżywania radosnych chwil, jest nieco nużące.

 

Nowe przeznaczenie

 

Dlatego warto pomyśleć nieco inaczej i znaleźć nowe zastosowanie dla kamer monitorujących. Nagrywany przez nie materiał, może służyć nie tylko jako dowód przeciw złodziejom, ale także stać się wspaniałym filmem pamiątkowym. Kamery rejestrują momenty, które mogły zostać przeoczone. Model C2C marki EZVIZ, zapisuje obraz, dzięki czemu może zostać z łatwością zgrany na komputer i edytowany, tworząc film z najciekawszych wspomnień. Jeżeli kamera wykorzystywana jest do pilnowania dzieci, znajdujących się w innym pomieszczeniu, utrwali ona najśmieszniejsze dziecięce zabawy i kreatywny świat najmłodszych, o którym dorośli często nie mają pojęcia. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia model C2C, sprawdzi się także podczas rodzinnych czy przyjacielskich spotkań. Wtedy niektóre najciekawsze chwile, zostaną zarejestrowane i będzie można wspominać je w dowolnym momencie.

 

Technologia nie zawsze musi być wykorzystywana do celów, dla jakich powstała. Filmy z kamer smart home są tego idealnym przykładem. Dzięki temu, te urządzenia to nie tylko ochrona dla domu, ale także rejestratory najpiękniejszych życiowych momentów, mających miejsce w salonie, kuchni, pokoju dzieci. Niekiedy powrót do tych chwil może być naprawdę wzruszający. Są to filmy, na których ich bohaterowie są naturalni, w pełni spontaniczni. Tworzą doskonałą pamiątkę na całe życie. Nagrania mogą zostać ciekawie wykorzystane, jako np. video pamiętnik. Może niektórzy, dzięki nim, odkryją nawet pasję do montowania filmów. 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Pułapki na złodzieja, które możesz zrobić sam Biuro prasowe
2019-10-10 | 10:00

Pułapki na złodzieja, które możesz zrobić sam

Poczuć się jak Kevin z kultowego już filmu świątecznego, to marzenie nie tylko niejednego dziecka, ale także dorosłego. Wielu chciałoby mieć możliwość zastawienia tych wszystkich
Technologie Polska technologia wspiera turystykę w Abu Zabi
2019-10-07 | 14:00

Polska technologia wspiera turystykę w Abu Zabi

Kraje Bliskiego Wschodu, w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, w ostatnich latach intensywnie rozwijają swoją turystykę. By sprostać zaostrzanym normom, konkurencji oraz rosnącym wymaganiom
Technologie Green Cell PowerPlay10 - to co najlepsze w power banku
2019-10-07 | 01:00

Green Cell PowerPlay10 - to co najlepsze w power banku

Green Cell na fali popularności swojego flagowego power banka PRIME stworzył jego nową, jeszcze lepszą wersję również zaprojektowaną w Polsce - GC PowerPlay10. Więcej

Robotyka i SI

Coraz więcej robotów w fabrykach samochodów. Przyszłością są inteligentne maszyny współpracujące i dostosowujące się do otoczenia

Rynek robotów współpracujących z człowiekiem dynamicznie rośnie. Jedną z głównych branż, w których są one wykorzystywane, jest przemysł motoryzacyjny. W fabrykach samochodów funkcjonują m.in. roboty dźwigające ciężkie elementy czy transportujące gotowe samochody. Przyszłością branży są podłączone do chmury roboty inteligentne, które będą się uczyć wykonywanych prac, co pozwoli optymalizować procesy produkcyjne.

Medycyna

Rynek robotów współpracujących z człowiekiem dynamicznie rośnie. Jedną z głównych branż, w których są one wykorzystywane, jest przemysł motoryzacyjny. W fabrykach samochodów funkcjonują m.in. roboty dźwigające ciężkie elementy czy transportujące gotowe sa

Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować przemysł obrazowania medycznego. Zdiagnozuje choroby oczu z niemal 100 proc. dokładnością, rozpozna raka w początkowym stadium, poprawi diagnostykę serca. Zaawansowana technika obliczeniowa przyspiesza i poprawia jakość obrazowania biomedycznego. Polscy naukowcy opracowali zaś metodę oceny badań obrazowych rezonansu magnetycznego w oparciu o głębokie sieci neuronowe. Umożliwia w pełni automatyczną ocenę obrazów, a dokładność oceny stopnia uszkodzenia lub wygojenia ścięgna Achillesa jest porównywalna z ekspertami radiologii ortopedycznej.

Internet

Po smartfon sięgamy coraz częściej, nawet w intymnych sytuacjach. Na silny lęk przed odstawieniem cyfrowych urządzeń cierpi 14 proc. Polaków

Przeciętny internauta korzysta w ciągu dnia z social mediów  średnio 2 godziny i 16 minut, a na jednego użytkownika internetu przypada 8,9 kont w mediach społecznościowych. Z internetu korzystamy coraz częściej, w każdym miejscu, niemal w każdej, nawet intymnej sytuacji. W efekcie już 14 proc. Polaków cierpi na najwyższe FOMO, czyli strach przed odłączeniem. Uzależnienie od smartfonów może negatywnie wpływać na relacje międzyludzkie, a nawet prowadzić do depresji. Z FOMO nie tylko można, ale i trzeba walczyć. Pomocny może okazać się cyfrowy detoks.