Komunikaty PR

Stary sprzęt nie musi być bezużyteczny. Trzy nietypowe sposoby wykorzystania

2019-10-07  |  15:30
Biuro prasowe

Według dostępnych raportów, średnia długość użytkowania małych sprzętów elektronicznych, do których zaliczyć możemy m.in. smartfony, trwa średnio dwa lata. W przypadku komputerów szacuje się, że ten cykl wynosi około 3-4 lata. Nie wynika to jednak z faktu, że po tym okresie urządzenia nie nadają się do użytkowania, ale najzwyczajniej są zastępowane przez nowe, lepsze modele. Krótki cykl życia wspomnianych sprzętów sprawia, że często lądują one w kącie, choć mogłyby służyć jeszcze przez lata - na przykład do przenoszenia danych.

Drugie życie starego smartfona

W ostatnich latach obserwujemy spadek cen wydajnych smartfonów, wobec czego w momencie gdy decydujemy się na zakup nowego urządzenia, dotychczasowego często nie opłaca się już sprzedawać. Można wykorzystać go za to na wiele sposobów, a jednym z nich, szczególnie w przypadku gdy bateria jest już mocno zużyta, jest przenoszenie danych.

Rzecz jasna starsze smartfony można wykorzystać także w inny sposób - na przykład jako nawigację GPS, rejestrator wideo, centrum multimedialne, czy nawet jako pilot do telewizora. Wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności i potrzeb.

Nowe zastosowanie dysków wewnętrznych

Ostatni rok przyniósł również spore zmiany, jeśli chodzi o ceny szybkich i wydajnych nośników SSD. Kiedyś dyski z interfejsem SATA były dla wielu nieosiągalne właśnie ze względu na koszty, a dziś popularność zdobywają nawet 8-krotnie szybsze SSD z interfejsem PCI-E, jak Plextor M9Pe, które gwarantują prędkość odczytu na poziomie 3200 Mb/s i zapisu na poziomie 2100 Mb/s. Co ważne, to dyski przystępne cenowo dla użytkowników, którzy coraz częściej decydują się na wymianę dysku HDD.

Niezależnie od tego, czy wymieniamy dysk HDD lub SSD, w obu przypadkach wciąż mogą one doskonale się sprawdzać jako zewnętrzne nośniki danych, a jedyne czego potrzebujemy, to zewnętrzna obudowa. Dzięki temu niskim kosztem stworzymy dysk zewnętrzny, który doskonale nada się albo do przenoszenia danych, albo po prostu jako miejsce na backupy.

Wskrześ karty pamięci

Nowoczesne laptopy i smartfony coraz częściej pozbawiane są czytnika kart pamięci - między innymi dlatego, że oferują na tyle pojemną pamięć wewnętrzną, że ów czytnik najzwyczajniej nie jest potrzebny. Jeśli jednak w ciągu ostatnich lat korzystaliśmy z kart pamięci, niskim kosztem możemy utrzymać je przy życiu. Wystarczy zaopatrzyć się w czytnik, obsługujący różne formaty kart, dzięki któremu będziemy mogli łączyć się z praktycznie każdym urządzeniem, oferującym port USB.

Sposobów na kreatywne wykorzystanie starszego sprzętu jest oczywiście znacznie więcej. Powyższe pokazują, że bezkosztowo lub niewielkim kosztem, możemy dać drugie życie poszczególnym urządzeniom, wydłużając - często w nietypowy sposób - okres ich użyteczności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Konkurs: opisz podróż z laptopem Huawei i wygraj kupon rabatowy na zakup plecaka Biuro prasowe
2020-02-17 | 16:43

Konkurs: opisz podróż z laptopem Huawei i wygraj kupon rabatowy na zakup plecaka

Huawei przygotował konkurs, w którym do wygrania są kupony rabatowe uprawniające do zakupu wielofunkcyjnego plecaka w cenie 9 złotych w sklepie internetowym huawei.pl.   Aby
Komputery Dyski 2,5 w zatoce 3,5 z Icy Dock EZ-FIT Trio MB610SP
2020-02-06 | 01:00

Dyski 2,5" w zatoce 3,5" z Icy Dock EZ-FIT Trio MB610SP

EZ-Fit Trio MB610SP używa najnowszego systemu tac Slim-U, które są zarazem lekkie i wytrzymałe. Dzięki nim adapter mieści 2 dyski HDD lub SSD o wysokości powyżej 9,5 mm lub 3 dyski
Komputery TEF1106P-4-63W - najnowszy przełącznik marki Tenda
2020-01-28 | 01:00

TEF1106P-4-63W - najnowszy przełącznik marki Tenda

TEF1106P-4-63W to najnowszy, 6-portowy, niezarządzalny switch PoE z 2 portami uplink, zaprojektowany przez Tenda. Funkcjonalność Tenda TEF1106P-4-63W jest zgodny ze standardami IEEE

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sprzęt i gadżety

Mobilne mikroskopy mogą już rozpoznawać choroby. Trwają prace nad wbudowaniem ich w okulary

Innowacje w mikroskopii opartej na smartfonach otwierają nowe perspektywy. Najnowsze rozwiązania mogą już służyć do analizy próbek krwi i wykrywania chorób. Technika głębokiego uczenia maszynowego pozwala zaś zobaczyć niedostrzegalne dotąd szczegóły na zdjęciach wykonanych przez smartfony. Trwają prace także nad stworzeniem okularów z wbudowanym minimikroskopem. Specjalna nakładka uHandy potrafi zaś zmienić w mikroskop każdy smartfon lub tablet. Sprawdzi się przede wszystkim w edukacji.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Firma

Banki przechodzą na podpisy elektroniczne. W przyszłości parafowanie umów w sposób tradycyjny może być zabronione

Cyfrowa rewolucja unowocześni systemy obiegu danych. Digitalizacja dokumentów ułatwi ich katalogowanie i przetwarzanie. Cyfryzacja administracji oraz przedsiębiorstw umożliwi przeniesienie dokumentacji do zasobów cyfrowych i zarchiwizowanie jej w chmurach danych. Zwiększy to bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz usprawni przepływ informacji zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Według ekspertów w przyszłości podpisywanie umów na papierze może być w ogóle zabronione, głównie ze względu na walkę ze zmianami klimatycznymi.