Komunikaty PR

Opera dodaje znacznie lepszy tryb czytnika do najnowszej wersji przeglądarki na

2020-02-12  |  22:00
Biuro prasowe

Ulepszony tryb czytania to najnowsze ulepszenie Opery, które umożliwia użytkownikom lepszą koncentrację na wybranych treściach, bez rozpraszania ich uwagi. Niezależnie od tego jak zaprojektowano stronę internetową, tryb czytania  wyświetli ją w mocno zoptymalizowanym formacie, który znacznie poprawi  jej czytelność.

Podczas tworzenia nowego trybu czytania zespół projektowy Opery brał pod uwagę takie zmienne jak różne rozmiary wyświetlaczy smartfonów oraz tabletów. Analizowano także sposób, w jaki użytkownicy trzymają swoje urządzenia oraz odległość między oczami a ekranem, która też zależy od indywidualnych preferencji.

– Strony internetowe są dziś często przepełnione elementami, które rozpraszają uwagę, a ich design jest niespójny do tego stopnia, że czasami nawet zapominamy co czytaliśmy.  – powiedział Peter Wallman, SVP browsers w Operze. – Ulepszony tryb czytania pozwala  naszym użytkownikom skupić się wyłącznie na wybranym artykule i daje im poczucie, że czytanie w naszej przeglądarce jest przyjemne, a strony prezentowane w spójny sposób.

Przeprojektowany tryb czytania rozwiązuje problemy takie jak zbyt zbity tekst czy użycie za małej czcionki. Opera zastosowała w nim  czcionkę  Roboto dla treści artykułów oraz Roboto Slab w przypadku nagłówków. Rozmiary czcionek zostały wybrane na podstawie opinii użytkowników Opery oraz są wynikiem serii testów. Wybrane rozmiary czcionek były  najbardziej czytelne, nawet dla osób mających problemy ze wzrokiem. Roboto Slab zawiera również szeryfy, dzięki którym nagłówki artykułów przypominają  te znane z gazet, co odróżnia je od czcionek systemowych używanych w standardowym interfejsie przeglądarki.

Tryb czytania e automatycznie konwertuje strony internetowe na uproszczony format, wyświetlając bardziej przejrzystą wersję artykułów: czcionka  zostaje zmieniona w celu zapewnienia maksymalnej czytelności, natomiast górny pasek nawigacji jak i reklamy na stronie zostają schowane.

– Tworząc nowy tryb czytania chcieliśmy żeby treść artykułów stałą się centralnym elementem, na którym skupia się użytkownik . Uważam, że nam się udało.” – dodał Wallman.

W 2019 r. do przeglądarki Opera na Androida dodano ponad 100 nowych funkcji i ulepszeń, , co czyni ją najbardziej wszechstronną  przeglądarką dostępną obecnie w sklepach z aplikacjami. Funkcje te obejmują m.in. bezpłatną i nieograniczoną sieć VPN (wirtualna sieć prywatna), ulepszoną funkcję blokowania reklam, narzędzie blokujące wyskakujące powiadomienia o plikach  cookie, a także zintegrowany portfel kryptowalut oraz dostęp do sieci Web 3. Opera umożliwia też przeprowadzanie transakcji za pomocą najpopularniejszych obecnie krytpowalut: Bitcoin, Ethereum  i TRON.

Opera na Androida to czołowa niedomyślna przeglądarka. Wybierają ją  miliony użytkowników na całym świecie. W drugiej połowie 2019 r. Opera zwiększyła miesięczną globalną liczbę aktywnych użytkowników o 40 proc. Przeglądarka Opera na Androida zarejestrowała również ponad trzy miliony recenzji w Google Play, a użytkownicy przyznali jej średnią ocenę 4,6.

W Niemczech mobilna wersja Opery została uznana za numer jeden w kategorii aplikacji społecznościowych i komunikacyjnych w rankingu Mobile 2020 przedstawionym przez AppAnnie. Oznacza to, że niemieccy użytkownicy częściej wybierali przeglądarkę Opera na Androida, niż nawet popularną aplikację społecznościową Beer with Me.

– Internet stale się rozwija, a przeglądarki muszą wprowadzać innowacyjne rozwiązania, żeby pozostawać na czele tych zmian. Dzięki Operze czujemy to na każdym kroku. Nasza przeglądarka na Androida jest wyposażona w ultranowoczesne funkcje, które pozwalają na przykład na natychmiastowe włączenie wbudowanej sieci VPN, dostępu do portfela kryptowalut, czy blokady reklam na danej stronie internetowej.” – dodaje Peter Wallman.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Kontroler punktów dostępowych Biuro prasowe
2020-01-31 | 15:25

Kontroler punktów dostępowych

Proste zarządzanie   Nowy kontroler Intellinet model: 525749 zapewnia pełną, scentralizowaną kontrolę nad instalacjami średniej wielkości. Umożliwia kontrolę dla maksymalnie
Internet Nowy punkt dostępowy od marki Intellinet
2020-01-13 | 08:15

Nowy punkt dostępowy od marki Intellinet

Punkt dostępowy z routerem. Przesyłając duże ilości danych potrzebujesz profesjonalnego narzędzia o wydajnych parametrach. Takim urządzeniem może być właśnie punkt dostępowy
Internet Kultowe ikony Coca-Cola w świątecznej kampanii
2019-11-21 | 01:00

Kultowe ikony Coca-Cola w świątecznej kampanii

Czy potrafimy sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez Świętego Mikołaja, białych misiów polarnych czy kultowej ciężarówki Coca-Cola? O znanych i uwielbianych

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

Czeka nas druga rewolucja w elektromobilności. Wodór ma być przyszłością transportu, a Polska jest jednym z liderów tego rynku w Europie

Popularyzacja ogniw wodorowych będzie symbolem drugiej rewolucji w elektromobilności – twierdzą eksperci rynku. W pierwszej kolejności wodór posłuży do zasilania ciężarówek i autobusów, ale już dziś testowane są też auta osobowe o takim zasilaniu. Polska jest jednym z głównych graczy na tym rynku w Europie, a w ciągu kilku najbliższych lat rynek ogniw wodorowych zanotuje spektakularny, ponad 60-krotny wzrost.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Medycyna

Polacy opracowali nowoczesną technologię namnażania komórek odpowiedzialnych za młody wygląd. Nowe rozwiązanie trafi na rynek jeszcze w 2020 roku

Przybywa rozwiązań, które mają wygładzić, odmłodzić i poprawić koloryt skóry. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Polacy opracowali bezpieczną i naturalną metodę, której efekty mogą utrzymywać się około siedmiu lat. Dzięki pobranym od pacjenta fibroblastom, czyli komórkom odpowiedzialnym za młody wygląd, naukowcy stworzyli preparaty ze 100120 mln fibroblastów na milimetr. Produkt, który zrewolucjonizuje medycynę estetyczną, może trafić na rynek w drugiej połowie 2020 roku.