W Gdyni kurier dostarczy paczki elektrycznymi rowerami cargo

W ramach projektu Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Cargo Bikes in Urban Mobility (CoBiUM), DPD Polska podjęła kooperację z Urzędem Miasta Gdynia dotyczącą bezpłatnego udostępnienie dwóch elektrycznych rowerów cargo na potrzeby realizacji doręczeń przesyłek przez jednego z przewoźników DPDgroup na terenie miasta Gdynia. Zakup pojazdów finansowany jest ze środków programu Interreg Południowy Bałtyk.
Zgodnie z założeniami programu Cargo Bikes in Urban Mobility Miasto Gdynia udostępnia lokalnym przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym elektryczne rowery towarowe. Przykładem takiej współpracy jest wypożyczenie dwóch zeroemisyjnych pojazdów przewoźnikowi firmy DPD Polska. Usługi kurierskie z wykorzystaniem rowerów cargo realizowane będą na potrzeby oddziału miejskiego przy ul. Świętojańskiej 63.
Zarówno Urząd Miasta Gdynia jak i DPD Polska dążą do usprawnienia logistyki miejskiej i poprawy warunków życia mieszkańców miast. Elektryczne rowery cargo nie emitują żadnych gazów i zajmują znacznie mniej miejsca na ulicach czy parkingach. Działanie to wpisuje się w strategię CSR „DrivingChangeTM” DPDgroup, która jasno określa priorytety w rozwoju działań prospołecznych i ekologicznych. Nawiązując do jednego z tych priorytetów realizowanego pod hasłem „Przyjazna logistyka miejska”, DPDgroup wdraża efektywne i ekologiczne rozwiązania na ostatniej mili. DPDgroup postawiła sobie za cel osiągnięcie 30% ograniczenia emisji CO2 na przesyłkę do roku 2025 oraz zwiększenie liczby użytkowanych pojazdów niskoemisyjnych do 5000.

Wawel Collection - słodkie prezenty na wyjątkowe okazje

Wawel promuje zestawy świąteczne w serwisach online

Repertuar Ofert Tygodniowych pełen wyjątkowych smaków Costa Coffee
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

Powstaje biała księga polityki przemysłowej. Stawia na cyfryzację i automatyzację w przedsiębiorstwach
Ruszyły prace nad Polityką Przemysłową Polski. Jedną z jej osi ma być cyfryzacja, która usprawni działalność przemysłową, ma być rozumiana jako zaawansowany technicznie proces wykorzystania dużych zbiorów danych. Zgodnie z założeniami zmiany mają pozwolić na rozwój polskiego przemysłu, zwiększyć jego innowacyjność, a przy tym poprawić konkurencyjność naszej gospodarki i uodpornić ją na wstrząsy. – Stawiamy przede wszystkim na cyfryzację wśród przedsiębiorców. Chcemy przygotować pakiet szkoleń, jak również środków finansowych do wykorzystania m.in. na systemy informatyczne – zapowiada Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
Robotyka i SI
Nowe mapy wspierane przez sztuczną inteligencję pozwalają śledzić sytuację epidemiologiczną w Polsce. W przyszłości mogą być pomocne podczas powodzi lub suszy

Interaktywne mapy pozwalają lepiej zrozumieć rozprzestrzenianie się choroby i przewidzieć jej dalszy rozwój. Mapy internetowe pozwalały śledzić już rozprzestrzenianie się wirusów Eboli i Ziki, a ostatnio systemy informacji geograficznej stanowią kluczowe narzędzie do walki z koronawirusem. W Polsce, na podstawie systemu informacji geograficznej ArcGIS, Esri Polska opracowała dwie interaktywne mapy, które pokazują sytuację epidemiologiczną w kraju. W przyszłości mogą okazać się pomocne także przy powodziach czy suszach.