Jedyny w Krakowie butik Nespresso w Galerii Krakowskiej
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Kameralna, przytulna przestrzeń utrzymana w subtelnej kolorystyce – tak wygląda nowo otwarty butik Nespresso w Galerii Krakowskiej. Na powierzchni 60 mkw. można znaleźć pełny asortyment kaw Nespresso, ekspresów i akcesoriów. Butik w największej Galerii w centrum Krakowa jest jedynym punktem sprzedaży marki w stolicy Małopolski.
Kameralna i przytulna przestrzeń nowo otwartego butiku Nespresso w Galerii Krakowskiej zapewnia klientom wyjątkowe doświadczenie zakupowe, w tym fachowe doradztwo ekspertów kawowych. Design salonu jest spójny z wystrojem wszystkich sklepów marki. Meble w odcieniu ciemnego brązu nadają wnętrzu elegancki klimat, a estetycznie ułożony towar subtelnie wypełnia je kolorem. W butiku znajdują się również ekspresy i akcesoria, będące inspiracją do podróży w świat kawy.
Nespresso jest pionierem i liderem na rynku porcjowanej kawy najwyższej jakości. Firma prowadzi działalność w 69 krajach, a główna siedziba znajduje się w szwajcarskiej Lozannie. W 2016 sieć punktów sprzedaży Nespresso obejmowała ponad 600 placówek. W Polsce dostępnych jest dziesięć punktów sprzedaży, w tym jeden w Krakowie – w Galerii Krakowskiej.

Wiosenne nowości od Wawelu

Green Factory wprowadza do Polski robota sałatkowego

MINIczekolady z Wawelu z konkursowym wsparciem
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Energetyka

Udział węgla w polskiej energetyce spadł do rekordowo niskich poziomów. Odejście od niego wymaga jednak budowy niskoemisyjnego miksu energetycznego
Choć Unia Europejska przeznaczyła 2 mld euro na pomoc Polsce w dekarbonizacji, to jesteśmy jedynym krajem w Europie, który obecnie zużywa do ogrzewania więcej węgla niż jeszcze w 1990 roku. W wyniku pandemii koronawirusa globalne zapotrzebowanie na energię w całym 2020 roku spadło o kilka procent, jednak wraz z upływem czasu będzie ono znacznie większe. Przyszłością są niskoemisyjne źródła energii – fotowoltaika, farmy wiatrowe i energetyka jądrowa. – Potrzebna jest nie tylko szybka przemiana energetyki w stronę pozyskiwania ze źródeł nieemisyjnych, ale i magazynowanie energii – przekonuje prof. dr hab. Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Biotechnologia
Sztuczna inteligencja pozwala szybko opracowywać nowe linie leczenia chorób. Przyszłością medycyny mogą być też biokomputery

Wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego umożliwia wprowadzenie badań nad DNA na nieosiągalny dotychczas poziom. Dzięki rozwiązaniom bioinformatycznym można było w mniej niż dwa dni wytypować potencjalne leki na koronawirusa, a także zwiększyć wiedzę o wirusach zasiedlających ludzkie jelita. Naukowcy testują już nawet komputery bazujące na przesyłaniu informacji z wykorzystaniem ludzkich komórek. Światowy rynek bioinformatyki do 2027 roku zwiększy swoją wartość prawie trzykrotnie.