Komunikaty PR

Innowacje HP napędzają przyszłość handlu detalicznego

2018-08-27  |  13:00
Biuro prasowe

Firma HP Inc. zaprezentowała nową ofertę produktów i usług stworzonych, aby poprawić wrażenia z zakupów. Oferta HP Engage to eleganckie, wszechstronne i bezpieczne urządzenia spełniające rosnące potrzeby klientów z branży handlowej i hotelarskiej. Nowe rozwiązania HP dla handlu detalicznego będą również dostępne w ofercie Device-as-a-Service (DaaS)[i].

Przejście na technologię cyfrową zmienia sposób w jaki konsumenci kontaktują sie z firmami. Same urządzenia mobilne mają wpłynąć na sprzedaż o wartości 1.4 biliona dolarów w samych Stanach Zjednoczonych do 2021 roku[ii]. Klienci z branży handlowej i hotelarskiej coraz częściej poszukują technologii, która pozwoli im zaoferować ciekawsze, bardziej interaktywne i osobiste wrażenia z pobytu w sklepach, co wymaga korzystania przez sprzedawców z bardziej wszechstronnych urządzeń stworzonych do pracy stacjonarnej oraz mobilnej.

Sklepy coraz częściej potrzebują technologii pozwalającej im zaangażować klienta przez cały czas, od chwili wejścia do sklepu aż do kasy – mówi Natasja Andringa, Business Unit Manager, Retail Solutions, EMEA, HP Inc.  – Czerpiąc z uwag klientów oraz naszej kultury innowacyjności, nowa linia produktów HP Engage, oraz jej dostępność w modelu HP DaaS, zmierzają do zapewnienia wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności, jakiej potrzebują firmy, by całkowicie zmienić wrażenia klientów z pobytu w sklepach i zaoferować im lepszą jakość usług.

Kontakt z klientem tam, gdzie to najważniejsze

HP Engage Go Convertible to elastyczne rozwiązanie z systemem dokowania, umożliwiające płynne przechodzenie pomiędzy aktywnością stacjonarną i mobilną w celu zapewnienia klientom urozmaiconych wrażeń.

System HP Engage Go Convertible to:

  • Eleganckie wzornictwo, mobilność – zapewniające klientom optymalne wrażenia z pobytu w sklepach i hotelach dzięki możliwości sprawdzenia stanów magazynowych w dowolnej chwili, dokonywania rejestracji oraz finalizacji sprzedaży – przy kasie lub na terenie sklepu.
  • Ochrona danych klienta i firmy – informacje klienta i firmy są chronione dzięki samonaprawiającemu się systemowi BIOS, nowemu mechanizmowi zamykania tabletu HP Smart Dock, który zapobiega wyciągnięciu (i kradzieży) tabletu ze stacji dokującej, a także dwupoziomowemu uwierzytelnianiu z opcjonalnym zintegrowanym czytnikiem odcisków palców[iii] lub czytnikiem NFC3.
  • Wysoka wydajność przez długi czas  – dzięki systemowi Windows 10[iv] i wydajności, jaką zapewniają procesory Intel ® Core™ siódmej generacji[v], system HP Engage Go Convertible z powodzeniem spełnia stale rosnące wymagania i jest zaprojektowany tak, by z powodzeniem przejść testy MIL-STD 810G[vi].

Jako globalny lider branży luksusowych ubrań dla kobiet, Escada jest synonimem barwnego, swobodnego współczesnego wzornictwa. Oferuje odzież dzienną i wieczorową, a także perfumy i akcesoria – mówi Klaus Becker, director, Global IT, Escada –  Eleganckie wzornictwo, elastyczność i wydajność to cechy, dla których wybraliśmy rozwiązanie HP Engage Go Convertible, dzięki któremu nasi pracownicy będą mogli zaproponować klientom bardziej spersonalizowane wrażenia z wizyt w naszych sklepach.

System HP Engage Go Mobile to urządzenie towarzyszące modelowi HP Engage Go Convertible, dostępne bez stacji dokującej i przeznaczone wyłącznie do zastosowań mobilnych. HP Engage Go Mobile oferuje to samo wzornictwo, funkcje zabezpieczeń oraz trwałość, co wersja Convertible. Dzięki 13-godzinnej pracy baterii[vii] i funkcji szybkiego ładowania HP Fast Charge, pozwalającej naładować 50 procent baterii w jedyne 30 minut[viii], HP Engage Go Mobile został stworzony, by zapewnić doskonałe wrażenia z pracy.

Rób więcej – w sklepie i poza nim

HP Engage Flex Pro i HP Engage Flex Pro-C to modułowe platformy o zwiększonym poziomie bezpieczeństwa, oferujące sklepom i hotelom elastyczność w prowadzeniu działalności – od obsługi klienta do zaplecza. Oferują one funkcje zdolne sprostać najbardziej wymagającym potrzebom. Zupełnie nowy HP Engage Flex Pro-C posiada te same funkcje, co HP Engage Flex Pro, a przy tym jest 30 procent mniejszy od poprzedniej generacji.

Modele HP Engage Flex Pro i HP Engage Flex Pro-C oferują:

  • Maksymalną elastyczność, dzięki której sklepy mogą dostosować rozwiązania dedykowane dla punktów sprzedaży, monitoringu wideo, obsługi/kontroli czy prezentacji treści na nośnikach cyfrowych (digital signage), dzięki konfigurowalnym opcjom łączności, grafiki, sieci i akcesoriów[ix].
  • Długotrwałą wydajność z możliwością rozbudowy, pozwalającą z łatwością sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie stawia branża handlowa i hotelarska, dzięki systemowi Windows 104 i procesorowi Intel® Core™ ósmej generacji5 w połączeniu z pamięcią Intel® Optane™[x]. Ilość dostępnej przestrzeni dyskowej można zwiększyć dzięki dyskom SSD, SATA lub M.2 z technologią Intel® Optane™ – do pięciu w modelu HP Engage Flex Pro i do czterech w modelu HP Engage Flex Pro-C.
  • Bezpieczeństwo, łatwe zarządzanie i niezawodność, dzięki wymuszonej sprzętowo funkcji samonaprawiania, z opcją HP Sure Start Gen4[xi]. Ponadto, zarządzanie systemem operacyjnym umożliwia pakiet HP Manageability Integration Kit[xii], kluczowe procesy systemowe utrzymuje HP Sure Run[xiii], a przywracanie obrazów systemowych przez siec umożliwia HP Sure Recover[xiv].

 

Rewolucja w branży handlowej dzięki technologicznym osiągnięciom związanym z Internetem Rzeczy trwa. Dzięki rozwiązaniom następnej generacji w zakresie punktów sprzedaży, sklepy mogą wybiec w przyszłość już dzisiaj – mówi Joe Jensen, vice president and general manager, Retail Solutions Division, Intel Corporation - HP Engage zmienia oblicze handlu i przenosi tę branżę oraz wrażenia klientów z pobytu w sklepach w przyszłość.

Dostępne jako usługa

HP rozszerza swoją ofertę Device-as-a-Service (DaaS) o produkty HP Engage, aby ułatwić klientom z branży handlowej i hotelarskiej pozyskanie i wspieranie technologii, jakiej potrzebują, aby pobudzić rozwój swojej działalności, a także zarządzanie nią. Dzięki HP DaaS klienci otrzymują odpowiednie urządzenia i usługi związane z ich eksploatacją, aby zwiększyć wydajność, poprawić wrażenia klientów z pobytu w sklepach, a także usprawnić pracę działów IT. Firmy korzystają również z narzędzi analitycznych i opcji aktywnego zarządzania HP DaaS, które udostępniają przydatne informacje analityczne dotyczące stanu urządzenia oraz predyktywne podpowiedzi pozwalające zidentyfikować potencjalne problemy z urządzeniem i ryzyka związane z bezpieczeństwem. Wszystko po to, aby można było je rozwiązać, zanim wpłyną negatywnie na wrażenia klientów lub wydajność pracowników.

Więcej informacji o planach i możliwościach HP Device-as-a-Service można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/DaaS.

Więcej informacji o HP Retail Solutions znaleźć można na stronie www.hp.com/go/retail.

Nowe systemy można będzie obejrzeć podczas Equipmag w Paryżu w dniach 10-12 września, na stoisku HP nr M082.

Dostępność

  • HP Engage Go Convertible i HP Engage Go Mobile mają być dostępne w Polsce od listopada br.
  • HP Engage Flex Pro i HP Engage Flex Pro-C mają być dostępne w Polsce od listopada br.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Fanex wprowadza nowy Sos Ostry do Kebaba Biuro prasowe
2021-04-09 | 10:00

Fanex wprowadza nowy Sos Ostry do Kebaba

Fanex – polski producent sosów i dodatków dla branży HoReCa, w związku z niesłabnąca popularnością dań typu kebab w Polsce, wprowadza na rynek swój autorski Sos
Handel Klasyczne smaki oraz intrygujące nowości – dwie strony menu Costa Coffee
2021-04-07 | 13:35

Klasyczne smaki oraz intrygujące nowości – dwie strony menu Costa Coffee

Stale pojawiające się w menu nowości to tylko część przepysznych propozycji, jakie oferuje Costa Coffee. W kawiarniach na odkrycie czeka również szeroka oferta kaw klasycznych. Obok
Handel Prezenty również na Wielkanoc – zniżki i rabaty na wiosenne przebudzenie
2021-04-01 | 11:00

Prezenty również na Wielkanoc – zniżki i rabaty na wiosenne przebudzenie

Przygotowując się do Świąt wielkanocnych, polscy konsumenci wydają więcej niż zazwyczaj. Czas z najbliższymi przy stole wymaga odpowiednich przygotowań związanych z ustaleniem

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.