Komunikaty PR

Rozwiązanie Panasonic i Zero Density do tworzenia wirtualnych scenografii

2019-09-09  |  11:00
Biuro prasowe

Firmy Panasonic i Zero Density przedstawiły ekonomiczne i fotorealistyczne rozwiązanie do produkcji wirtualnych scenografii na potrzeby małych i średnich stacji telewizyjnych i dostawców treści. Połączenie Reality Engine, oprogramowania firmy Zero Density i kamery PTZ 4K Panasonic AW-UE150 stanowi wydajne, wysokiej jakości i niedrogie rozwiązanie, zapewniające dostęp do aplikacji do tworzenia wirtualnego studia.

Lokalna belgijska stacja telewizyjna Notélé, docierająca do 300 000 odbiorców, jako pierwsza wdrożyła to innowacyjne rozwiązanie. Rzecznik Notélé powiedział: - Korzystamy z tego sprzętu, ponieważ jakość jest naszym priorytetem. Rozwiązanie jest doskonałym wyborem dla stacji telewizyjnych, takich jak nasza, ponieważ system śledzenia z protokołem FreeD jest zintegrowany z kamerą, co jest efektywne kosztowo, gdyż nie wymaga zastosowania zewnętrznego systemu śledzenia położenia. W porównaniu do innych systemów, rozwiązanie wyróżnia bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Co więcej, jest bardzo łatwe do wdrożenia.

AW-UE150 to pierwsza na rynku kamera PTZ, która udostępnia Position Data Notification (PTZF). Wykorzystując protokół FreeD, AW-UE150 jest kompatybilna z aplikacjami Virtual Studio i Augmented Reality. Korzystając z tej funkcji, AW-UE150 umożliwia pozycjonowanie w czasie rzeczywistym Reality Engine firmy Zero Density. Kamera jest następnie „śledzona”, a dane FreeD są przesyłane przez łącza szeregowe lub IP.

Jaume Miró, European Sales Engineer w Panasonic Broadcast & ProAV, powiedział: - Jako lider na rynku kamer PTZ, Panasonic jest pierwszą firmą, która dostosowuje kompaktową, wielofunkcyjną kamerę PTZ do standardu protokołu FreeD. Połączenie wysokiej jakości 4K modelu AW-UE150 z technologią Reality Engine umożliwia elastyczne wykorzystanie technologii wirtualnej bez konieczności rezygnacji z jakości. Po raz kolejny pokazujemy jak łatwo kamery PTZ Panasonic mogą być wykorzystane do najbardziej skomplikowanych procesów produkcyjnych.

Ulaş Kaçmaz, Vice President of Sales & Marketing w Zero Density, powiedział: - Jako ekspert w rozwiązaniach do produkcji wirtualnych scenografii w czasie rzeczywistym, staramy się z każdym produktem, rozwiązaniem czy partnerstwem pokazać nowe, nieszablonowe podejście. Panasonic od dawna jest uznanym autorytetem w obszarze mediów i rozrywki. Dzięki dostosowaniu AW-UE150 do systemu Reality Engine małe i średnie stacje telewizyjne, podobnie jak więksi gracze, zyskują zupełnie nowe możliwości w obszarze wirtualnej produkcji.

Więcej informacji na temat profesjonalnych kamer Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K Biuro prasowe
2020-01-17 | 01:00

NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K

Jest on idealny dla grafików, fotografów i producentów wideo oraz dla profesjonalnych zastosowań, w których jakość obrazu i dokładność reprodukcji barw mają
Foto i wideo Olympus prezentuje nowy model aparatu
2019-10-17 | 09:00

Olympus prezentuje nowy model aparatu

Kompaktowy, lekki i odporny na pył, zachlapania i mróz – to najważniejsze cechy nowego modelu aparatu OM-D E-M5 Mark III. Marka Olympus swój nowy produkt kieruje do średnio
Foto i wideo Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019
2019-09-18 | 12:00

Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019

W dniach 8-10 listopada odbędzie się największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa urządzeń audio i video – Audio Video Show 2019. Jak co roku goście zobaczą

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.