Komunikaty PR

Onet on Tour nominowany do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

2019-04-04  |  16:00
Biuro prasowe

Flagowy program podróżniczy Onetu prowadzony przez Jarosława Kuźniara otrzymał nominację w ramach 22 edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego. Poświęcony Zagłębiu Ruhry odcinek Onet on Tour został nominowany w kategorii Multimedia. 

 

W programie Onet on Tour Jarosław Kuźniar skupia się na odkrywaniu niezwykłych miejsc, które nie zawsze są pierwszym turystycznym wyborem. W nominowanym reportażu z Niemiec ekipa zaprezentowała Zagłębie Ruhry – obszar, który przeszedł transformację z przemysłowego serca kraju do regionu tętniącego życia i inspirującego do realizacji nowych poymysłów. W programie widzowie mogli obejrzeć m.in. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zollverein, widowiskową konstrukcję Tetrahedron w Bottrop, Maximilianpark Hamm oraz Gazometr Duisburg Nord - największy kryty basen do nurkowania w Europie. 

 

- Program Onet on Tour jest sumą doświadczeń i konsekwencją dynamicznego rozwoju jakościowego wideo w Onecie. Nie jest tajemnicą, że postawienie kilka lat temu przez Onet na realizację autorskich materiałów wideo było odważną decyzją. Zbudowaliśmy dziennikarską wartość w formie wideo i każdego dnia poszerzamy te kompetencje, również w obszarze tak silnie rozwijającego się trendu branded content. W rezultacie dzisiaj, w swoim segmencie rynku, nie mamy konkurencji i produkujemy programy takie jak Onet on Tour, które przyciągają miliony użytkowników oraz zdobywają nominacje do prestiżowych nagród dziennikarskich – mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

 

W ramach konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego jury wybrało spośród 115 zgłoszeń, 22 najlepsze prace, które zostały nominowane w jednej z pięciu kategorii - Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia i „Dziennikarstwo na Pograniczu”. O nominację starało się 56 materiałów z Polski oraz 59 z Niemiec. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 13 czerwca w Zamku Topacz, jako jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Polsko-Niemieckich Dni Mediów. 

 

Fundatorami tegorocznej Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, Fundacja Roberta Boscha oraz sześć regionów partnerskich: trzy województwa – dolnośląskie, zachodniopomorskie i lubuskie – i trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia. 

 

Nominowany odcinek programu Onet on Tour można oglądać pod adresem - http://onetontour.pl/niemcy/onet-on-tour-niemcy-premiera,389.html. 

 

 

 

 


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K Biuro prasowe
2020-01-17 | 01:00

NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K

Jest on idealny dla grafików, fotografów i producentów wideo oraz dla profesjonalnych zastosowań, w których jakość obrazu i dokładność reprodukcji barw mają
Foto i wideo Olympus prezentuje nowy model aparatu
2019-10-17 | 09:00

Olympus prezentuje nowy model aparatu

Kompaktowy, lekki i odporny na pył, zachlapania i mróz – to najważniejsze cechy nowego modelu aparatu OM-D E-M5 Mark III. Marka Olympus swój nowy produkt kieruje do średnio
Foto i wideo Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019
2019-09-18 | 12:00

Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019

W dniach 8-10 listopada odbędzie się największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa urządzeń audio i video – Audio Video Show 2019. Jak co roku goście zobaczą

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.