Komunikaty PR

Schneider Electric prezentuje trzy kluczowe innowacje w EcoStruxure

2017-10-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

W trakcie konferencji Innovation Summit w Hongkongu firma Schneider Electric – globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce – zaprezentowała trzy najnowsze innowacje w zakresie swojej flagowej platformy EcoStruxure™. Są to pakiety EcoStruxure IT, EcoStruxure Building oraz EcoStruxure Industrial Software.

EcoStruxure™ to autorski, opracowany przez Schneider Electric system otwartej architektury oparty na Internecie Rzeczy. Wykorzystuje on mobilność, rozwiązania chmurowe i narzędzia analityczne, by dostarczyć innowacje od poziomu komunikujących się produktów, poprzez automatykę i sterowanie, aż po aplikacje, analitykę i usługi. EcoStruxure™ został już wdrożony w ponad 450 000 instalacjach przy wsparciu 9000 integratorów systemów, łącząc ponad 1 miliard urządzeń. System ten można wykorzystywać w ramach 6 obszarów: Power, IT, Building, Machine, Plant and Grid dla 4 rynków: Building, Data Center, Industry oraz Infrastructure.

W ramach światowej premiery nowych rozwiązań EcoStruxure™, Schneider Electric zaprezentował trzy innowacyjne pakiety platform w sektorze IT, budownictwa oraz przemysłu:

EcoStruxure IT – pakiet oferujący infrastrukturę do zarządzania centrami danych w oparciu o chmurę (DCIM). To rozwiązanie następnej generacji umożliwia przeprowadzanie wizualizacji analiz zarówno w czasie rzeczywistym, jak i przyszłym. EcoStruxure IT istotnie wpływa na optymalizację pracy w obszarach IT management oraz facility management.

EcoStruxure Building – pakiet oferujący platformę do projektowania inteligentnych i efektywnych energetycznie budynków. Ta innowacja umożliwia programistom i pozostałym współpracownikom wspólne prowadzenie projektów, bieżące udostępnianie danych i rozwijanie tworzonych aplikacji. Dzięki EcoStruxture Building praca zespołu jest szybsza, wygodniejsza, a jej efektywność zwiększa się nawet o 30%

EcoStruxure Industrial Software – pakiet oferujący platformę oprogramowania przemysłowego, który usprawnia pracę oraz komunikację między ludźmi i procesami. Zapewnia on prawidłową ochronę przemysłowych systemów i technologii, co jest szczególnie ważne w przypadku wprowadzania nowych wdrożeń. Dzięki rozwiązaniu EcoStruxure Industrial Software nie trzeba iść na kompromis między jakością a ceną – platforma oferuje najniższy całkowity koszt posiadania (TCO), minimalizując przy tym ryzyko związane z utratą bezpieczeństwa danych oraz ze spadkiem wydajności.

Wykorzystanie przez EcoStruxure systemów otwartej architektury oraz Internetu Rzeczy napędza przechodzenie na cyfrowe rozwiązania w zakresie zarządzania infrastrukturą elektroenergetyczną oraz wdrażanie automatyki w energetyce.

Nowa gospodarka cyfrowa odważnie wkracza na wszystkie rynki, co  przyspiesza rozwój Internetu Rzeczy, sztucznej inteligencji i powszechnej digitalizacji. To nowe możliwości i ogromny potencjał dla funkcjonujących w nich podmiotów, które staną się dzięki temu znacznie bardziej wydajne i efektywne – mówi Jean-Pascal Tricoire, CEO Schneider Electric. – W Schneider Electric przyświeca nam prosta misja: dostarczamy naszym klientom innowacyjne, praktyczne technologie, które pomagają im w sprawnym przechodzeniu na gospodarkę cyfrową. Stale słuchamy tego, co mają nam do powiedzenia w kontekście nadchodzących zmian. Inspirują nas ich odważne pomysły, które chcemy sukcesywnie przekształcać w gotowe do wdrożenia realizacje.

Konferencja Innovation Summit to zorganizowane przez Schneider Electric w Hong Kongu międzynarodowe wydarzenie, podczas którego ponad 1000 zaproszonych ekspertów i czołowych wizjonerów w branży energetycznej debatowało nad przekształcaniem coraz bardziej śmiałych koncepcji w praktyczne rozwiązania, usprawniające tworzenie się gospodarki cyfrowej. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka „Inteligentne Ogrzewanie #zTECHem” – nowy konkurs z nagrodami Biuro prasowe
2020-07-02 | 12:20

„Inteligentne Ogrzewanie #zTECHem” – nowy konkurs z nagrodami

Hulajnoga elektryczna, dron, ekspres do kawy to trzy z ośmiu nagród, które można wygrać w najnowszym konkursie firmy TECH Sterowniki. Zrób zdjęcie lub nagraj filmik
Energetyka NEXITY zachęca taksówkarzy do korzystania z dopłat do elektryków
2020-06-26 | 08:35

NEXITY zachęca taksówkarzy do korzystania z dopłat do elektryków

W piątek 26 czerwca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie nabór wniosków do trzech nowych programów dotyczących elektromobilności.
Energetyka Columbus Energy firmowany Godłem Teraz Polska
2020-06-19 | 16:50

Columbus Energy firmowany Godłem Teraz Polska

Columbus Energy firmowany Godłem „Teraz Polska”                              Columbus Energy, największy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biotechnologia

Nowa strategia CERN ma pomóc odkryć tajemnice Wszechświata. Naukowcy będą też opracowywać rewolucyjne technologie i innowacyjne terapie medyczne [DEPESZA]

Medycyna, biotechnologia, sztuczna inteligencja czy robotyka – to tylko część obszarów, nad którymi będą w najbliższych latach pracować naukowcy ze Starego Kontynentu. Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN ogłosiła niedawno strategię, która określa przyszłość badań w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych. Priorytetami będą badanie bozonu Higgsa, czyli cząstki elementarnej, która może wyjaśnić tajemnice Wszechświata, oraz badanie granicy wysokoenergetycznej.

E-commerce

Pandemia przyspiesza rozwój aplikacji mobilnych do walki z jej skutkami. Wiele z nich pozwala firmom na wyeliminowanie bezpośredniego kontaktu z klientem

Restrykcje pandemiczne utrudniły prowadzenie biznesów, w których kontakt z klientem stanowi podstawę działania. Na ratunek przyszły rozwiązania mobilne – aplikacje smartfonowe umożliwiły przeniesienie procesów sprzedażowych do sieci czy nawiązanie kontaktu z partnerem biznesowym za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych. Potencjał aplikacji mobilnych w ograniczaniu skutków pandemii doceniają nawet te biznesy, które dotychczas nie korzystały z żadnych rozwiązań mobilnych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.