Komunikaty PR

Jak oszczędzić kilka milionów złotych? Sieć energetyczna pod stałym nadzorem

2019-09-04  |  10:00
Do pobrania Schneider ( 0.05 MB )

 

Co roku na świecie dochodzi do poważnych awarii zasilania. Blackout w 2016 roku w Południowej Australii przyniósł straty w wysokości nawet 367 milionów dolarów[1]. Rok później, na Tajwanie zasilania zostało pozbawionych  24 miliony ludzi[2].  Za przyczynę awarii w dostawie prądu  marcu b.r. w Wenezueli eksperci uznali elektrownię wodną, która zapewnia energię 80% kraju[3]. Z kolei blackout w Londynie w sierpniu b.r. wymusił zamknięcie na ok. godzinę dwóch najbardziej ruchliwych stacji metra – Euston i King Cross[4]. Awarie zasilania powodują destabilizację, niosą za sobą gigantyczne straty zarówno finansowe, a także utrudniają życie ludziom. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Zwrot w stronę OZE

Coraz więcej państw i instytucji decyduje się na odchodzenie gospodarek od energii węglowej i wskazuje odnawialne źródła energii jako kierunek, który powinien być coraz bardziej rozwijany. Unia Europejska uchwaliła, tzw. pakiet klimatyczny, który przewiduje ograniczenie o co najmniej 40% emisji gazów cieplarnianych (w stosunku do roku 1990), a także zapewnienie minimum 27% udziału energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii[5]. Oznacza to, że źródła energii będą łączone, tj. z jednej strony systemy będą korzystać z OZE, ale z drugiej także z konwencjonalnych źródeł energii.

Jednak OZE wymaga kontroli i planu, jak pozyskaną energię magazynować i kiedy ją wykorzystać, aby było to opłacalne. Prognozy dla Polski przewidują, że w optymistycznym wariancie do 2020 roku produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii wyniesie 3,85 TWh[6]. Konieczność łączenia OZE z konwencjonalnymi źródłami energii stanowi spore wyzwanie dla elektrowni. Pomocne mogą okazać się innowacyjne technologie i rozwiązania, które pozwolą na zarządzanie siecią energetyczną.

Na ratunek elektrowniom

Innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku pozwalają na analizę i monitoring sieci energetycznej w czasie rzeczywistym, interpretowanie danych oraz ich wymianę wewnątrz przedsiębiorstwa.

- Coraz częstsze blackouty stanowią wyzwanie dla branży energetycznej. Dzięki rozwiązaniom, takim jak platforma EcoStruxture ADMS, czyli zaawansowanemu systemowi zarządzania dystrybucją, możliwe jest m.in. zdalne sterowanie, monitorowanie, analiza, optymalizacja, planowanie, a także zarządzanie planowanymi i nieplanowanymi przerwami zasilania. Jeden zintegrowany system pozwala na poprawę bezpieczeństwa pracy ludzi i sieci energetycznej, wskaźników zasilania, jakości energii, a dodatkowo redukuje zapotrzebowanie na moc w szczycie obciążenia i straty energii. - mówi Michał Ajchel, Wiceprezes rynku energetyki w Schneider Electric.

Tym samym, dostępna technologia pozwala uniknąć ogromnych strat, jakie niosą ze sobą blackouty. Dzięki możliwości przewidywania awarii zasilania, elektrownie oraz odbiorcy będą mogli przygotować się do potencjalnych problemów. Pozwoli to na ograniczenie szkód i kosztów. Dodatkowo narzędzia, które pozwalają przeciwdziałać awariom, zapewnią stabilną pracę zarówno zakładów produkcyjnych , jak i szpitali czy komunikacji miejskiej  

 

O Schneider Electric

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

 


[1] South Australian blackout costs business $367m, fears summer outages on way, lobby group says

[2] Millions of People Were Left in the Dark as a Massive Power Cut Hit Taiwan

[3] Wielka awaria prądu w Wenezueli. W szpitalach umierają ludzie

[4] Wielka Brytania: koniec blackoutu w Londynie

[5] Komisja Europejska, Ramy polityki w zakresie klimatu i energii do roku 2030

[6] Prognoza realizacji celu OZE 2020 dla Polski

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Priorytety Ministerstwa Klimatu i Środowiska a biznes Biuro prasowe
2021-02-25 | 13:00

Priorytety Ministerstwa Klimatu i Środowiska a biznes

Opublikowane w pierwszym tygodniu lutego priorytety rozwoju krajowej energetyki w interpretacji polskiego rządu, mogą rzucić nowe światło na współpracę sektora państwowego z
Energetyka Największe instalacje OZE. Wśród krajów z rekordowymi inwestycjami PV...Polska
2021-02-22 | 11:00

Największe instalacje OZE. Wśród krajów z rekordowymi inwestycjami PV...Polska

Wymykające się przyjętym standardom inwestycje, wciąż wzbudzają dużo emocji w branży energetycznej. W kategorii powierzchni i przepustowości prym wiodą przede wszystkim elektrownie
Energetyka Wysokie rachunki za ogrzewanie? Dowiedz się, jak je zredukować
2021-01-11 | 14:26

Wysokie rachunki za ogrzewanie? Dowiedz się, jak je zredukować

Czy automatyka grzewcza pozwoli przeciętnemu Polakowi realnie obniżyć koszty ogrzewania? A jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie kroki warto podjąć, by na co dzień wydawać mniej na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Robotyka i SI

Roboty i skanery 3D przyszłością edukacji. Już dziś pozwalają uczyć programowania i mogą stworzyć model ciała człowieka

Nowe technologie coraz mocniej zaznaczają swoją obecność w dziedzinie edukacji. Roboty edukacyjne uczą programowania nawet najmłodsze dzieci, roboty społeczne potrafią czytać książki i uczyć języków, a skanery 3D ułatwią naukę ludzkiej anatomii. Choć pandemia utrudniła prowadzenie warsztatów edukacyjnych dla dzieci, to tempo tworzenia nowych rozwiązań nie maleje. – Sztuczna inteligencja i robotyzacja to zdecydowanie właściwe kierunki dla rozwoju edukacji – mówi Maciej Trojnacki, prezes zarządu Eduroco.

Robotyka i SI

Neuromarketing coraz silniejszym narzędziem sprzedaży. Coraz silniej wpływa na nasze decyzje zakupowe

Analiza reakcji mózgu klienta na bodziec wizualny jest coraz częściej wykorzystywana w procesie projektowania produktów i opakowań. Znajduje również zastosowanie przy budowaniu stron internetowych, etykiet cenowych czy ekspozycji w sklepach. W przyszłości neuromarketing będzie się prawdopodobnie posiłkował innymi technologiami, jak wirtualna rzeczywistość czy analiza Big Data. – Neuromarketing zbiera całą wiedzę o mózgu i próbuje te procesy wytłumaczyć i przełożyć na skuteczniejsze mechanizmy rynkowe – tłumaczy Wojciech Broniatowski, dyrektor operacyjny CortiVision.