Komunikaty PR

Polska młodzież na Konferencji Klimatycznej COP24 w Katowicach

2018-12-10  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Warszawa/Katowice, 10 grudnia 2018 r. – W najbliższy piątek, 14 grudnia, podczas Konferencji Klimatycznej COP24 w Katowicach młodzi polscy delegaci wezmą udział w panelu dyskusyjnym pt. „No climate for young generation”, organizowanym przez UNICEF Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Przedstawiciele młodego pokolenia z różnych regionów Polski spotkają się na wydarzeniu polskiej prezydencji COP24, aby wspólnie debatować nad zagadnieniami dotyczącymi zmian klimatycznych. 25 delegatów, wspieranych przez ekspertów będzie dyskutowało nad najważniejszymi wyzwaniami w wybranych obszarach:

  • Bioróżnorodność - jak powstrzymać niszczenie ekosystemów i poprawić ich zdolność do pełnienia ważnych dla społeczeństwa funkcji, w tym związanych z regulacją lokalnego klimatu?
  • Woda - w jaki sposób poprawić gospodarowanie zasobami wody, aby w najbliższej przyszłości nie zabrakło jej dla ludzi i gospodarki?
  • Miasta - jak zredukować rosnącą presję miast na środowisko naturalne oraz wzmocnić zdolności adaptacyjne i odporność miast na zagrożenia klimatyczne?
  • Gospodarka obiegu zamkniętego, nowe technologie - które technologie i modele biznesowe pozwolą na efektywną redukcję eksploatacji zasobów naturalnych i zoptymalizowanie ekologiczne i ekonomiczne kosztów?
  • Edukacja - jak propagować rzetelną wiedzę o czynnikach wpływających na zmianę klimatu i uświadamiać konieczność modyfikacji stylu życia i podjęcia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju?

Podsumowaniem spotkania będzie spisanie rekomendacji młodych ludzi odnośnie pilnych działań w zakresie ochrony klimatu, jakie już dzisiaj powinny być wdrażane przez rządzących w Polsce, tak aby młode pokolenie i wszystkie kolejne, mogły korzystać z prawa do życia w zdrowym środowisku w warunkach zrównoważonego rozwoju. Postulaty, zebrane w dokumencie „Klimat dla Młodych” i podpisane przez wszystkich delegatów, zostaną przekazane na ręce Przedstawiciela polskiej prezydencji COP24."

Wierzymy, że wnioski i rekomendacje przygotowane przez młodych ludzi zostaną wzięte pod uwagę, bo to właśnie oni odczują najmocniej skutki polityki klimatycznej prowadzonej dzisiaj przez rządzących.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich uczestników Szczytu Klimatycznego COP24. Odbędzie się w Przestrzeni UNFCCC - Lubelskie Climate Action Room 3.

UNICEF, jako Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci od kilkunastu lat aktywnie uczestniczy w szczytach COP jako gość, ale także jako współorganizator różnych wydarzeń towarzyszących w ramach Konferencji. UNICEF działa na rzecz najmłodszego pokolenia, którego zmiany klimatyczne dotykają najbardziej. Dlatego nie powinno zabraknąć w tym wydarzeniu głosu młodych ludzi.

 

***

 

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

 

O Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Centrum UNEP/GRID-Warszawa działa jako jeden z kilku ośrodków globalnej sieci GRID (Global Resource Information Database – światowej bazy danych o zasobach Ziemi) utworzonej przez UN Environment (UNEP). UNEP/GRID-Warszawa prowadzi działania wspierające właściwe zarządzanie środowiskiem i ochronę różnorodności biologicznej; propaguje postawę odpowiedzialności za środowisko w społeczeństwie i w biznesie; pozyskuje, przetwarza i udostępnia informacje o środowisku oraz upowszechniania nowoczesne technologie informacyjne, w tym systemy informacji geograficznej (GIS) i technologie satelitarne. Jest partnerem jednostek samorządowych, oświatowych oraz firm wdrażających politykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Centrum UNEP/GRID-Warszawa ma status organizacji pozarządowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Dorken wspiera kształcenie przyszłych inżynierów w ramach projektu Glocal Biuro prasowe
2021-03-30 | 07:00

Dorken wspiera kształcenie przyszłych inżynierów w ramach projektu Glocal

Do współpracy przy projekcie Glocal, realizowanego w ramach programu Erasmus+, dołączyła firma Dorken Delta. W ramach działań m.in. zostanie zbudowany pokazowy zielony dach, a
Ekologia Dbaj o planetę wraz z najmłodszymi! Podwójne ekologiczne Tygryski BIO
2021-03-23 | 08:00

Dbaj o planetę wraz z najmłodszymi! Podwójne ekologiczne Tygryski BIO

Chrupki Tygryski są idealną przekąską dla całej rodziny. Już od wielu lat cieszą się sympatią podniebienia zarówno maluchów, jak i ich rodziców. Wyróżniają
Ekologia 10 000 mil morskich na energii odnawialnej i ogniwach paliwowych Toyoty
2021-03-22 | 16:00

10 000 mil morskich na energii odnawialnej i ogniwach paliwowych Toyoty

Międzynarodowy Dzień Wody to dobra okazja, by przyjrzeć się ubiegłorocznym osiągnięciom szczególnego projektu badawczego, realizowanego przez francuski zespół

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.