Komunikaty PR

Ekologiczne ogrzewanie domu – piece opalane pelletem

2017-07-24  |  19:00
Biuro prasowe

Wygoda, oszczędności, czystość i ekologia. W tych czterech słowach można opisać ogrzewanie domu przy użyciu pelletu. Na Zachodzie popularność pieców wykorzystujących to rozwiązanie nikogo już nie dziwi. W Polsce wciąż jest nowością. Czy sprawdzi się także w twoim domu? Wyjaśniamy krok po kroku.

Zalety pelletu

Pellet to granulki o długości ok. 1 cm wytwarzane z trocin i innych pozostałości produkcji mebli i innych wyrobów drewnianych. Poziom skompresowania tego paliwa odzwierciedla stosunek 2:1 – z dwóch ton drewna można wyprodukować jedną tonę pelletu, zachowując przy tym podobną wartość energetyczną. Pellet jest więc niezwykle wydajny i relatywnie tani – najczęściej gra główną rolę tam, gdzie nie ma przyłącza do gazu ziemnego. Jest także zaliczany do ekologicznych materiałów opałowych – po pierwsze ze względu na naturalne składniki i niską emisję spalin, a po drugie z uwagi na to, że paliwo to samo w sobie jest surowcem wtórnym.

Niewymagający piec

Piece na pellet to przyjazne środowisku, wydajne i ekonomiczne urządzenia grzewcze. – Wykorzystują nowoczesne technologie, by praca przy nich była jak najmniej obciążająca. Przykładem może być nasz piec VIKING, którego eksploatacja sprowadza się do obsługiwania ekranu dotykowego – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl. – Wykorzystaliśmy w nim automatyczny podajnik pelletu, wymaga więc jedynie uzupełnienia zasobnika, który może pomieścić nawet do 15 kg paliwa, co wystarcza nawet na 25 godzin.

Zautomatyzowanie funkcji pieca przynosi jeszcze jedną korzyść – urządzenie zużywa tylko taką ilość paliwa, jakiej potrzebuje do wskazanego poziomu ogrzania pomieszczeń. – Piece na pellet mogą pracować w trybie termostatu. Samodzielnie dobierają ilość paliwa i regulują moc, by utrzymać określoną przez użytkownika temperaturę. To dodatkowa oszczędność. – zauważa ekspert firmy Kratki.pl. – Oczywiście pracę pieca można także regulować ręcznie lub zaprogramować jego pracę w cyklach dziennych lub tygodniowych. – dodaje.

Czystość i bezpieczeństwo

Używając pelletu, bardzo łatwo jest zachować czystość pieca. Kurz drzewny w porównaniu z pyłem węglowym można usunąć szybko i bez śladu. Zwłaszcza, że paliwo to spala się niemal całkowicie i pozostaje po nim niewiele popiołu. Wyjmowany pojemnik dodatkowo ułatwia opróżnianie pieca. Powstały w procesie spalania kurz drzewny można wykorzystać do użyźniania domowego ogródka.

- Wybierając urządzenie grzewcze, należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowane systemy bezpieczeństwa. Warto wybrać model wyposażony w system czujników, które za każdym razem, gdy zaniknie ciąg lub zaistnieje możliwość przegrzania pieca, zaalarmują domowników sygnałem dźwiękowym i odpowiednim komunikatem na wyświetlaczu komunikatem na wyświetlaczu – radzi ekspert firmy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Dorken wspiera kształcenie przyszłych inżynierów w ramach projektu Glocal Biuro prasowe
2021-03-30 | 07:00

Dorken wspiera kształcenie przyszłych inżynierów w ramach projektu Glocal

Do współpracy przy projekcie Glocal, realizowanego w ramach programu Erasmus+, dołączyła firma Dorken Delta. W ramach działań m.in. zostanie zbudowany pokazowy zielony dach, a
Ekologia Dbaj o planetę wraz z najmłodszymi! Podwójne ekologiczne Tygryski BIO
2021-03-23 | 08:00

Dbaj o planetę wraz z najmłodszymi! Podwójne ekologiczne Tygryski BIO

Chrupki Tygryski są idealną przekąską dla całej rodziny. Już od wielu lat cieszą się sympatią podniebienia zarówno maluchów, jak i ich rodziców. Wyróżniają
Ekologia 10 000 mil morskich na energii odnawialnej i ogniwach paliwowych Toyoty
2021-03-22 | 16:00

10 000 mil morskich na energii odnawialnej i ogniwach paliwowych Toyoty

Międzynarodowy Dzień Wody to dobra okazja, by przyjrzeć się ubiegłorocznym osiągnięciom szczególnego projektu badawczego, realizowanego przez francuski zespół

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.