Komunikaty PR

Avenida Poznań dla Ziemi

2019-03-26  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kamil Świstowski
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
kamil.swistowski|prinspiration.pl| |kamil.swistowski|prinspiration.pl
881255888
www.prinspiration.pl
Do pobrania Avenida ( 1.54 MB )

Nie niszczmy naszego domu – to hasło tegorocznej edycji największej na świecie akcji ekologicznej Godzina dla Ziemi 2019 organizowanej przez Fundację WFF. Centrum Handlowe Avenida Poznań po raz kolejny wesprze tę globalną  inicjatywę i 30 marca w godzinach 20:30-21:30 wyłączy oświetlenie swojej elewacji.

Tysiące zgaszonych świateł i tylko jeden cel – podniesienie świadomości społeczeństwa na tematy związane z ochroną środowiska. 30 marca w godz. 20:30-21:30 już po raz trzynasty odbędzie się najbardziej rozpowszechniona na świecie akcja ekologiczna Godzina dla Ziemi 2019, inicjowana przez Fundację WWF. Wzorem lat ubiegłych do globalnej inicjatywy przyłączy się Avenida Poznań. Podczas symbolicznego zaciemnienia oświetlenie elewacji Avenidy – podobnie jak większości ważnych budynków na całym świecie – zostanie wygaszone.

To nie pierwszy raz, kiedy nasze Centrum wspiera społeczną inicjatywę. W styczniu bieżącego roku fasada Avenidy zaświeciła na różowo okazując w ten sposób wsparcie projektu edukacyjnego realizowanego w czasie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wcześniej – w Międzynarodowy Dzień Wcześniaka – zmieniliśmy kolor oświetlenia elewacji na fioletowy. Barwą, która powszechnie jest uznawana za kolor dzieci przedwcześnie urodzonych zwróciliśmy uwagę na potrzeby i problemy wcześniaków – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań.

Niedawno – 17 marca – poznańskie Centrum przyłączyło się również do światowej kampanii Global Greening, organizowanej z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka.  W ramach akcji Avenida wraz z innymi znanymi budowlami na całym świecie zaświeciła na zielono.

Akcja Godzina dla Ziemi WWF 2019 odbędzie się 30 marca w godzinach 20:30-21:30.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Maszt pomiarowy farmy wiatrowej w Wyczechowie został zniszczony. Biuro prasowe
2020-07-06 | 12:00

Maszt pomiarowy farmy wiatrowej w Wyczechowie został zniszczony.

Zawalił się ponad 100-metrowy maszt pomiarowy dla projektu farmy wiatrowej w Wyczechowie w gminie Somonino na Kaszubach. Prawdopodobnie konstrukcja została zniszczona w wyniku sabotażu. Szkoda
Ekologia Aż chce się oddychać w Centrum Nauki Kopernik
2020-07-06 | 11:00

Aż chce się oddychać w Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik powstała nowa strefa o nazwie „Samsung. Aż chce się oddychać”. Celem ekspozycji jest edukacja w zakresie czystego powietrza oraz zachęcanie do zmiany
Ekologia Toyota buduje jacht morski na ogniwa paliwowe
2020-06-25 | 16:00

Toyota buduje jacht morski na ogniwa paliwowe

Druga generacja Toyoty Mirai, najpopularniejszego samochodu wodorowego na świecie, zadebiutuje na rynku pod koniec 2020 roku. Toyota postanowiła nie zwlekać i od razu szuka nowych zastosowań

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.