Zainspiruj się! Zobacz live streaming z TEDxFulbrightWarsaw
Program Fulbrighta od 1959 roku pomaga w budowaniu współpracy pomiędzy polskimi i amerykańskimi naukowcami, rozszerzaniu przez nich umiejętności, aby następnie mogli się nimi dzielić w swoich środowiskach. Propagowanie wiedzy to również wyróżnik spotkań z cyklu TEDx. Planowana na 29 stycznia konferencja TEDxFulbrightWarsaw w Centrum Nauki Kopernik oficjalnie rozpocznie obchody 60-lecia Programu Fulbrighta w Polsce. Termin wydarzenia nie jest przypadkowy, ponieważ równo 100 lat wcześniej oficjalnie nawiązano polsko-amerykańskie stosunki dyplomatyczne.
Zainspiruj się!
TEDxFulbrightWarsaw organizowane jest pod hasłem „Be Bold. Never Regular”.
Mówcy wybrani wśród absolwentów Programu Fulbrighta pokażą, że ciekawość świata może przybrać bardzo różne formy. Wspólnym mianownikiem jest jednak odwaga do wychodzenia przed szereg, tak niezbędna do zmieniania świata. Uczestnicy wydarzenia będą mogli usłyszeć wiele interesujących prelekcji oraz występów muzycznych, a także wziąć udział w specjalnych warsztatach, m.in.
- Małgorzata Bonikowska - „Politics of the future: possible consequences of the Revolution 4.0”
- Kacper Gradoń - „We live in the era of (anti)social media and phones that are smarter than us”
- Paweł Frelik - „Play it again, Sam’: Why We Should Take Video Games Seriously”
- Leszek Kaczmarek - „Understanding mind in the brain”
- Hanna Mamzer - „How psychology can contribute to human-animal welfare?”
- Marcin Waligóra - „What your pediatrician doesn’t tell you?”
- Monika Kaczmarek - „Preserving health of future generations through change in dietary habits”
- Cezary Wójcik - „How to change your country: build from problems, create possibilities”
- Krystyna Malińska - „What is missing in academia?”
- Dzhuliyan Vasilev - „Discovering diversity, it’s closer than you think”
Przez cały czas trwania wydarzenia będzie dostępny live streaming: https://fulbright.edu.pl/60/live/

ASP stawia na rozwój fachowców – kolejne szkolenie otwarte

Edukacja Fińska w Polsce!
Boxlight wchodzi na polski rynek
CES 2019

Relacje z największego wydarzenia technologicznego na świecie
Targi CES to miejsce spotkań wszystkich zainteresowanych przyszłością rynku elektroniki użytkowej. Od ponad 50 lat Targi są poligonem doświadczalnym dla wynalazców i twórców przełomowych technologii.
Kosmos
Wirtualna rzeczywistość ułatwi podbój kosmosu. Nowoczesne kombinezony dadzą astronautom możliwość czucia przedmiotów znajdujących się na zewnątrz
Po technologię rzeczywistości wirtualnej sięgają największe agencje kosmiczne na świecie. Dzięki goglom VR oraz innowacyjnym akcesoriom są w stanie usprawnić procedury pracy w zerowej grawitacji i przygotować astronautów na to, czego doświadczą w przestrzeni kosmicznej. Wykorzystuje się w tym celu zarówno konsumenckie gogle VR i AR, jak i znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania, np. kombinezony haptyczne, precyzyjnie przechwytujące ruchy całego ciała.

Infrastruktura
Rośnie liczba ataków wymierzonych w instytucje państwa i sektory kluczowe dla bezpieczeństwa kraju. Powstająca w Polsce cyberarmia może je skutecznie powstrzymać
Specjaliści ABW oceniają, że tylko w 2018 roku zostało zgłoszonych ponad 31,8 tys. incydentów bezpieczeństwa komputerowego. Ponad 6 tys. z nich uznano za ataki na sieć teleinformatyczną. Odpowiedzią na wyzwania i zagrożenia związane z rozwojem nowych technologii mają być Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Zapewnią bezpieczeństwo sieci, monitoring zagrożeń oraz cyberrozpoznanie, a w ciągu trzech lat powinny osiągnąć zdolność operacyjną. Pierwszy zespół obrony cyberprzestrzennej ma być powołany jeszcze w tym roku i będzie liczyć stu ekspertów.
