Komunikaty PR

Rośnie znaczenie nauki online

2018-10-08  |  14:00
Biuro prasowe

Zgodnie z ogólnopolskim badaniem młodzieży „Nastolatki wobec Internetu 3.0”, zrealizowanym w ubiegłym roku przez Pracownię Edukacyjnych Zastosowań Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych NASK Internet jest wykorzystywany nie tylko jako kanał komunikacji z rówieśnikami czy do celów rozrywkowych, ale również jako narzędzie edukacyjne. 

W czym tkwi sekret popularności nauki online?

Nastolatkowie przy pomocy Internetu odrabiają lekcje (36,9% z nich robi to codziennie), poszerzają wiedzę potrzebną w szkole (24,2%), przygotowują się do sprawdzianów (16,3%), uczą się (4,9%) oraz korzystają z kursów e-learningowych (6,1% badanych). Potencjał ten wykorzystali bracia Paweł oraz Remigiusz Kruszelniccy, z branżą internetową związani od 2011 roku. To wtedy otworzyli popularny wśród młodzieży serwis rozrywkowy besty.pl, w szczytowym okresie popularności odwiedzany przez ponad milion unikalnych użytkowników dziennie. 

Idea stworzenia serwisu edukacyjnego skierowanego do podobnej grupy docelowej i zawierającego odpowiedzi do zadań z popularnych podręczników szkolnych powstała pod koniec 2012, a sam serwis wystartował w połowie 2013 roku. - Wiedzieliśmy, że uczniowie szukają w internecie pomocy w nauce, ale dostępne treści były niskiej jakości i zawierały sporo błędów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zapełnić tę niszę i uruchomić portal, jakiego w Polsce jeszcze nie było - wyjaśnia Remigiusz Kruszelnicki, który razem z bratem Pawłem zakładał serwis 5 lat temu.

Od start-upu do miliona użytkowników

Break-even nastąpił w 2015 roku, w momencie wprowadzenia płatnego dostępu do części rozwiązań. Do dzisiaj użytkownicy dokonali ponad miliona unikalnych transakcji. Treści dostępne dla każdego za darmo stanowią obecnie około 20% zawartości serwisu, a całkowicie bezpłatne są m.in. wszystkie materiały dotyczące edukacji wczesnoszkolnej.

Zaczynaliśmy jako start-up, a obecnie Odrabiamy.pl jest pełnoprawną platformą edukacyjną, która oprócz szczegółowych rozwiązań i opracowań ponad czterystu pięćdziesięciu tysięcy zadań posiada również niezbędną na każdym etapie edukacji rozbudowaną bazę wiedzy oraz sekcję Q&A, gdzie na pytania użytkowników odpowiada trzydziestu zatrudnionych w serwisie nauczycieli. Odrabiamy.pl tworzy i udostępnia też narzędzia online, które w czasie rzeczywistym - krok, po kroku - rozwiązują wprowadzone przez użytkownika zadania - tłumaczy współzałożyciel portalu Paweł Kruszelnicki.

Nauka za darmo dzięki nowym technologiom 

W przekroczeniu rekordowej granicy miliona użytkowników pomogło serwisowi nawiązanie współpracy z platformą GamerHash. Rozwiązanie pozwala zamieniać moc obliczeniową komputera na środki, które następnie można “przekuć” w kody do konta premium. Dzięki temu uczniowie mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich materiałów edukacyjnych, za dostęp do których w innym przypadku musieliby zapłacić. Przykładowo na sprzęcie ze średniej półki równowartość opłaty, wymaganej do korzystania z konta premium można odebrać nawet po 11 godzinach pracy komputera.

Spora część użytkowników nie chce płacić za usługi premium ze względu na dodatkowe opłaty, ale też problemy formalne, wynikające z braku dostępu do konta bankowego lub blokady usługi SMS Premium. Współpraca z platformą GamerHash przyciąga użytkowników, którzy nie muszą dodatkowo płacić za dostęp do naszej platformy, a środki zebrane dzięki korzystaniu z aplikacji można wymienić na kody premium za pomocą paru kliknięć. Tylko od początku tego roku z tej alternatywnej metody płatności skorzystało już kilka tysięcy naszych użytkowników, którzy regularnie za pomocą GamerHash odnawiają swoje konta premium tłumaczą założyciele Odrabiamy.pl.

 

Osiągnięty cel to kolejny etap rozwoju serwisu. - Pierwszy milion użytkowników, to dopiero początek. Wiemy już czego poszukują uczniowie w Internecie i w oparciu o to rozwijamy portal. Nie celujemy jedynie w kolejne progi ilościowe, ale budujemy silną społeczność edukacyjną, która swoje potrzeby zaspokoi właśnie na Odrabiamy.pl - podsumowują bracia Kruszelniccy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Akustyka w budynkach użyteczności publicznej Biuro prasowe
2020-06-25 | 15:10

Akustyka w budynkach użyteczności publicznej

Akustyka budowlana to dosyć mało popularna dziedzina nauki, która jednak jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wiele osób zwraca uwagę na hałas dopiero wtedy, kiedy
Edukacja #DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę
2020-06-05 | 07:00

#DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę

Strażak, lekarz czy… prezydent? Lista zawodów, o których marzą dzieci jest długa, a nowe pozycje pojawiają się na niej niemal co chwilę. By przybliżyć najmłodszym
Edukacja NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy
2020-06-02 | 01:00

NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy

Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla potrzeb klientów NEC. Platforma zawiera istotne informacje dla pełnego spektrum

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.