Komunikaty PR

Praktyka czyni mistrza, czyli jak rozpocząć karierę zawodową programisty

2017-07-25  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Informacja ( 0 MB )

W ramach zakończonej właśnie drugiej edycji projektu, ponad 30 studentów uczelni wyższych stworzyło aplikację „Pillar”. Efekt? Zdobyte doświadczenie zawodowe i program, który pomaga pacjentom w procesie leczenia.

Posiadanie umiejętności praktycznych w momencie ubiegania się o pierwszą pracę, determinują często wynik rekrutacji - szczególnie w przypadku zawodów inżynierskich czy technicznych. Zasada ta dotyczy także studentów informatyki czy programowania. Coraz częściej wymaga się od nich nie tylko teoretycznej znajomości danego języka komputerowego, ale także doświadczenia w realizacji projektów technologicznych.

Ponad 21000 linii kodu „Pillera”, które zajęłyby ponad 700 stron drukowanego tekstu – pod tymi liczbami kryje się dla młodych ludzi wielka wartość, tj. zdobyte umiejętności praktyczne – powiedział Dawid Suryś, jeden z uczestników Junior KMD Academy.

Gdzie zdobyć niezbędne umiejętności?

Ćwiczenia na uczelniach wyższych są niezwykle cenne, ale niewystarczające w kontekście przygotowania do podjęcia pracy. Takie jest też w sumie ich założenie – mają nas ukierunkować, a nie wyposażyć w umiejętności praktyczne – o te musimy zatroszczyć się sami – dodaje Katarzyna Ambroziak, uczestniczka Junior KMD Academy - Możemy szkolić się w domu, lub też, co zdecydowanie jest bardziej efektywne i po prostu ciekawsze, skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Możliwość zdobycia praktycznych umiejętności programistycznych oferuje KMD Poland w ramach projektu „Junior KMD Academy”. To program edukacyjny, w którym doświadczeni inżynierowie z KMD Poland wspierają merytorycznie studentów realizujących własny pomysł technologiczny.

Dotychczas odbyły się dwie edycje akademii. W drugiej, która zakończyła się w połowie lipca br., ponad 30 studentów z Warszawy i Lublina stworzyło darmową aplikację mobilną „Piller”. Jej zadaniem jest wsparcie pacjentów w systematycznym zażywaniu leków. Przez 6 miesięcy uczestnicy programu regularnie spotykali się ze swoimi mentorami z KMD Poland, którzy doradzali im, jak efektywnie prowadzić projekt informatyczny. Każde ze spotkań składało się z eksperckiego wykładu oraz części praktycznej, podczas której prowadzący pomagali w rozwiązaniu pojawiających się w ramach rozwoju aplikacji wyzwań. Studenci poznali zagadnienia związane z programowaniem multiplatformowym i funkcjonalnym, platformą Xamarin, tworzeniem przyjaznych interfejsów użytkownika, czy framework MvvmCross.

Czuję, że moje umiejętności bardzo się rozwinęły. Mogę także pochwalić się pierwszym doświadczeniem zawodowym i wydaną autorską aplikacją. Podczas nauki w Akademii czułem, jakbym pracował w dynamicznie rozwijającym się startupie technologicznym – podkreśla Dawid Suryś, uczestnik Junior KMD Academy.

Rekrutacja do drugiej edycji „Junior KMD Academy” była otwarta dla wszystkich studentów kierunków informatycznych. Uczestnicy samodzielnie zgłaszali się poprzez formularz internetowy. Autorski program jest częścią strategii działań CSR-owych KMD Poland.

Cieszę się, że tworząc aplikację „Piller” w ramach drugiej edycji „Junior KMD Academy” połączyliśmy element edukacyjny ze społecznym. Studenci nabyli nowych umiejętności praktycznych z zakresu programowania i zarządzania projektami, a osoby starsze oraz niepełnosprawne mogą skutecznie, i bezpiecznie, prowadzić terapię lekową. Mam nadzieję, że podobne połączenie uda nam się uzyskać w kolejnych edycjach programu – mówi Adam Wiercioch, Dyrektor Działu Usług Wspólnych, jeden z pomysłodawców programu „Junior KMD Academy”.

Czym jest „Piller”?

„Piller” to aplikacja mobilna przeznaczona na telefony z Androidem, której celem jest pomoc w systematycznym zażywaniu leków. W projektowaniu programu, tak by jak najlepiej odpowiadał na potrzeby użytkowników, pomagali członkowie Fundacji Akademia Integracji - współorganizator programu „Junior KMD Academy”. Wśród nich znaleźli się m.in. szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy.

Aplikacja pozwala użytkownikowi na stworzenie szczegółowego harmonogramu uwzględniającego potrzebną dawkę oraz godzinę przyjmowania. Możliwe jest także zrobienie zdjęcia danego leku i wprowadzenie go do programu. Dzięki temu aplikacja przypomina o terminie zażycia wyświetlając jednocześnie jego duże zdjęcie. Jest to szczególnie istotne dla osób starszych, niepełnosprawnych bądź przyjmujących dużą liczbę lekarstw – dzięki temu prawdopodobieństwo pomylenia leków znacząco się zmniejsza.

„Piller” jest dostępny do pobrania za darmo w sklepie Google Play. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja 12 dobrych praktyk Samsung w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu Biuro prasowe
2021-04-16 | 11:00

12 dobrych praktyk Samsung w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Rok 2020 pod wieloma względami był przełomowy, także w kontekście odpowiedzialności biznesu. Sytuacja epidemiologiczna unaoczniła, jak ważne jest zaangażowanie społeczne. W tegorocznej
Edukacja Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi
2021-03-20 | 01:00

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Kompleks Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie tworzą przedszkole i szkoła podstawowa. W sumie do użytku oddano aż 13 tys. mkw. powierzchni. Znajdują się tu nie tylko sale wykładowe i
Edukacja Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia
2021-03-16 | 11:00

Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia

Inicjatywa została zainagurowana w lipcu ubiegłego roku przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), London School of Economics (LSE) i firmę AstraZeneca. W ramach partnerstwa eksperci opracowują

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biotechnologia

Koronawirusy atakowały już 25 tys. lat temu. Za sprawą postępujących zmian klimatycznych pradawne wirusy mogą znów zagrażać ludzkości

Pradawne wirusy mogą zagrażać ludzkości. Naukowcy są w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Topienie się wiecznej zmarzliny w wyniku postępujących zmian klimatycznych może uwalniać długo ukryte choroby i wirusy do środowiska, zagrażając zdrowiu zarówno ludzi, jak i zwierząt. Naukowcy byli w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Najnowsze badania DNA potwierdzają, że starożytny koronawirus lub blisko spokrewniony patogen wywołał epidemię na terenie Azji około 25 tys. lat temu.

Kosmos i lotnictwo

Przełom w obserwacji czarnych dziur. Dane z 19 obserwatoriów mogą pomóc testować ogólną teorię względności Einsteina [DEPESZA]

Kilka z najpotężniejszych teleskopów na świecie jednocześnie obserwowało supermasywną czarną dziurę w galaktyce M87. To pierwsza czarna dziura, która została bezpośrednio sfotografowana przed dwoma laty. Teraz naukowcy ujawnili dane z 19 obserwatoriów – zarówno na Ziemi, jak również tych w kosmosie, które pozwalają  na głębszy wgląd w czarną dziurę. Nowe obserwacje mogą m.in. pomóc ulepszyć testy ogólnej teorii względności Einsteina.