Komunikaty PR

POSTAWILI NA JEDNĄ KARTĘ I OSIĄGNĘLI SUKCES.

2018-09-12  |  08:15
Biuro prasowe

Po raz pierwszy zobaczyli je w Niemczech, gdzie studiowali prawo i ekonomię. Od razu dostrzegli w nich dużą wartość merytoryczną i nieocenioną pomoc w nauce, a do głów natychmiast przyszło im mnóstwo pomysłów, jak można by je ulepszyć, zmodyfikować
i w nowej odsłonie wprowadzić na polski rynek. Od słów przeszli do czynów i tak 15 lat temu czwórka przyjaciół: Sławek Kuchta, Patrycja Wojsyk, Kinga Perczyńska oraz Jacek Perczyński upowszechniła w Polsce system nauki znany od lat 70. ubiegłego wieku – nauki za pomocą fiszek. Z zestawów do nauki języków obcych oraz kompetencji miękkich korzysta już ponad 2 miliony Polaków, a treści tworzą eksperci w swoich dziedzinach – m.in. Piotr Bucki, Rafał Żak czy Artur Jabłoński.

Historia Wydawnictwa Cztery Głowy, należącego do dwóch par: Patrycji Wojsyki Sławka Kuchty oraz Kingi i Jacka Perczyńskich, to przyjaźń wystawiona na próbę, determinacja, wytrwałość i wiara w sukces. To także lekcja pokory i cierpliwości – której w świecie szybkich i błyskotliwych karier tak wielu osobom dziś brakuje. 

 

Co cztery głowy, to nie jedna!

Cztery mocne osobowości, połączone wspólną misją oraz pasją i marzeniem, by pomóc innym w efektywnej, a jednocześnie przyjemnej nauce za pomocą skutecznego narzędzia – małych karteczek zwanych fiszkami. Perfekcja, Porządek, Opanowanie i Kreacja – dzięki temu, że cała czwórka ma tak różne kompetencje, uzupełnia się doskonale i tworzy zgrany zespół.

Aby w ogóle móc studiować w Niemczech, musieliśmy udowodnić doskonałą znajomość języka niemieckiego, ale później, już jako studenci, mieliśmy także możliwość nauki innych języków – hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego, a nawet – fińskiego! A to dodatkowo dało nam szansę studiowania na innych europejskich uniwersytetach – w ramach programu ERASMUS. Ten studencki czas ukształtował nasze podróżnicze i językowe DNA – mówi Sławek Kuchta, jedna z czterech głów Wydawnictwa Cztery Głowy. I dodaje: Po studiach wróciliśmy do Polski i postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Oszczędności nasze i naszych rodzin zainwestowaliśmy w popularyzację fiszek. Przekonaliśmy się na własnej skórze, jak duży potencjał tkwi w tych niepozornych karteczkach, w całym systemie nauki z kartoteką autodydaktyczną, i poczuliśmy, że po prostu musimy powiedzieć innym, że nauka może być przyjemna i dawać przy tym znakomite efekty.

 

Wiara w sukces projektu oraz przyjaźń pozwoliły przejść nawet najtrudniejsze etapy rozwoju firmy. A początki były trudne – inwestycja zaczęła się zwracać dopiero po dwóch–trzech  latach. Sam sklep fiszki.pl powstał już w 2003 r., ale prawdziwą popularność zyskał dopiero pięć lat później, kiedy to fiszki pojawiły się w domach w całej Polsce jako dodatek do jednej z codziennych gazet. Wtedy także pojawiła się konkurencja, zachęcona sukcesem młodego wydawnictwa.

Mimo trudnych chwil Cztery Głowy nie poddały się i postanowiły wyróżnić się jakością – i to był strzał w dziesiątkę. Dziś tworzą już rozpoznawalną markę, która gwarantuje doskonałą jakość publikacji edukacyjnych. 

 

Najlepsza jakość fiszek – gwarantem sukcesu!

Cel i misja zespołu tworzącego fiszki to sama esencja: szybka i skuteczna nauka. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczących się zespół redakcyjny wciąż zmienia i doskonali wszystkie publikacje, aby jeszcze lepiej służyły użytkownikom fiszek. Dostępne są m.in. nagrania audio z funkcją SPELL wyświetlającą słówka na ekranie odtwarzacza, program PC, zamykane pudełko do nauki MEMOBOX® czy etui na fiszki. Ci, którzy posiadają już pudełko MEMOBOX®, mogą kupować tańsze fiszki – w wersji EKO – tylko z nagraniami
i programem PC.

 

Aktualnie za pomocą opracowanych przez nas fiszek można się nauczyć 13 języków oraz 8 kompetencji miękkich. Treści zawarte na fiszkach oraz dostępne na platformie online są efektem pracy ponad 40 autorów i konsultantów. Cały zespół wytrwale pracuje, aby dostarczyć najlepszych narzędzi miłośnikom języków obcych – takim jak my, a także tym, którzy dzięki fiszkom zaczynają wierzyć w swoje umiejętności do nauki języków – mówi Patrycja Wojsyk, redaktor naczelna Wydawnictwa Cztery Głowy. Dodaje też: Wiemy, że forma przekazywanej wiedzy wpływa na skuteczność jej przyswajania, a wspomagające narzędzia bywają bezcenną pomocą. Właśnie dlatego dodaliśmy do fiszek Memobox, dzięki któremu nauka przybiera formę quizu. Gwarantuje też optymalną liczbę powtórek całego materiału: ten łatwiejszy powtarzamy rzadziej, ten trudniejszy – częściej.

 

Przed zespołem Wydawnictwa Cztery Głowy kolejne wyzwania. Na półkach księgarń pojawią się wkrótce nowe zestawy fiszek, m.in. Angielskie idiomy czy Język angielski dla seniorów, a jesienią – cztery nowe tytuły z serii Kompetencje XXI wieku. Dzięki skuteczności tych małych kartoników coraz więcej miłośników podróży i języków obcych ma szansę przyswoić nową wiedzę w sposób przyjemny i zakończony sukcesem.

 

Więcej informacji: https://www.fiszki.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Akustyka w budynkach użyteczności publicznej Biuro prasowe
2020-06-25 | 15:10

Akustyka w budynkach użyteczności publicznej

Akustyka budowlana to dosyć mało popularna dziedzina nauki, która jednak jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wiele osób zwraca uwagę na hałas dopiero wtedy, kiedy
Edukacja #DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę
2020-06-05 | 07:00

#DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę

Strażak, lekarz czy… prezydent? Lista zawodów, o których marzą dzieci jest długa, a nowe pozycje pojawiają się na niej niemal co chwilę. By przybliżyć najmłodszym
Edukacja NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy
2020-06-02 | 01:00

NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy

Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla potrzeb klientów NEC. Platforma zawiera istotne informacje dla pełnego spektrum

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Sztuczna inteligencja dopasuje skuteczny lek i jego dawkę w terapii nowotworowej. Nowa platforma zamiast laboratorium wykorzystuje dane zgromadzone w chmurze [DEPESZA]

Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować medycynę. Wykorzystuje biomarkery w celu dokładnego dopasowania pacjentów do badań klinicznych i pozwala spersonalizować terapię przeciwnowotworową. Platforma z SI izraelskiego start-upu Nucleai wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do przewidywania postępu nowotworów i odpowiedzi układu odpornościowego pacjenta w celu ustalenia najbardziej skutecznego leczenia.

Energetyka

Inwestycje w energię odnawialną mogą stanowić alternatywę dla budowy elektrowni atomowej. Ich łączna moc w Polsce przekroczyła już 10 GW

Jednym z kluczowych elementów transformacji energetycznej w Polsce mogą okazać się inwestycje skupione wokół energetyki odnawialnej. Pozwolą uniezależnić ten sektor gospodarki od przemysłu górniczego. Kluczową rolę w odejściu od węgla może odegrać zielony wodór, który pozwoli zgromadzić nadwyżki energetyczne do wykorzystania w szczycie obciążenia sieci energetycznych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.