Komunikaty PR

Ogrzewanie szkół i uczelni – jak osiągnąć komfort cieplny i zredukować koszty

2018-10-02  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt
Renata Nowak
TECH Sterowniki

ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
rzecznik|techsterowniki.pl| |rzecznik|techsterowniki.pl
+ 48 697 837 877
www.techsterowniki.pl

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szkołach i przedszkolach ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia oraz koncentracji uczniów. Aby sprostać temu wyzwaniu, nie wystarczy sprawny system grzewczy. Kluczem do sukcesu jest umiejętne sterowanie ciepłem w zależności od potrzeb. Komfortowe warunki zapewni nowoczesny system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym.

 

Ogrzewanie szkół a zdrowie i koncentracja w czasie zajęć

Fizyczne warunki panujące w pomieszczeniach do nauki mają ogromny wpływ na zdrowie oraz koncentrację dzieci i młodzieży podczas pobytu w szkole. Zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura w pomieszczeniach to czynnik rozpraszający i powodujący, że jakość przyswajanej wiedzy jest niższa. Dodatkowo gwałtowne zmiany temperatury pomiędzy pomieszczeniami do nauki (sale lekcyjne), spożywania posiłków (stołówka) czy ćwiczeń fizycznych (sala gimnastyczna) wpływają na pogorszenie samopoczucia i większe ryzyko zachorowań. Tego typu problemom można łatwo zaradzić dzięki sterownikom do ogrzewania grzejnikowego (https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-ogrzewania-grzejnikowego).

 

Nowoczesne sterowanie w nowoczesnej szkole

Zarządzanie temperaturą w salach z zamontowanymi grzejnikami jest bardzo łatwe i skuteczne dzięki nowoczesnym urządzeniom. Instalowane na zaworze grzejnikowym termostaty elektroniczne firmy TECH Sterowniki  to urządzenia zarządzane bezprzewodowo za pomocą sterownika głównego (różne warianty do wyboru np. WiFi 8S). W zależności od ustawień wysyłają one sygnał do siłowników o potrzebie dogrzania pomieszczenia lub utrzymania temperatury na aktualnym poziomie. Montaż urządzeń nie wymaga modernizacji instalacji grzewczej i prowadzenia okablowania, dlatego jest wygodnym i szybkim sposobem na poprawę komfortu cieplnego w placówkach edukacyjnych niemal od razu.

 

Sterowane bezprzewodowo termostaty grzejnikowe umożliwiają:

1. Precyzyjny pomiar temperatury we wnętrzu (bieżąca temperatura prezentowana na wyświetlaczu).

2. Idealne dopasowanie temperatury do charakteru pomieszczeń (sala lekcyjna, stołówka, sala gimnastyczna, świetlica, szatnia itd.).

3. Wygodne sterowanie w zależności od pory dnia i aktywności (utrzymanie temperatury na poziomie komfortowym w czasie zajęć, obniżenie w czasie gdy uczniowie przebywają poza szkołą: po zakończonych lekcjach czy w weekendy).

Dzięki temu, że sterowanie ogrzewaniem szkół odbywa się poprzez aplikację, do której rejestrujemy  wszystkie urządzenia (a nie przez dokonywanie ustawień na każdym siłowniku grzejnika z osobna), to cały proces zarządzania ciepłem odbywa się szybciej i wygodniej.

 

Oszczędzanie przez zarządzanie

Stworzenie optymalnego klimatu cieplnego w szkołach ma jeszcze jedną niezwykle ważną zaletę – bezpośrednio wpływa na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez samorządy. Ogrzewanie szkół i uczelni ze względu na dużą powierzchnię obiektów stanowi ogromną część wydatków związanych z utrzymaniem budynków. Sterowanie ogrzewaniem w szkołach pozwala na odpowiednie dopasowanie temperatury do aktywności uczniów, ale także spore oszczędności. Rezygnując z przegrzewania pomieszczeń w czasie lekcji oraz dostarczania ciepła do pustych sal poza godzinami nauki można zapewnić tanie ogrzewanie w szkołach. To duża oszczędność energii, a więc także przejaw troski o środowisko naturalne.

 

Ogrzewanie szkół i uczelni – tanie i wygodne

Sterowanie ogrzewaniem w szkołach i innych obiektach edukacyjnych to doskonały sposób na to, by zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do nauki, a placówce niższe koszty ogrzewania. Z takiego rozwiązania z pewnością będą zadowoleni również rodzice uczniów. System grzejnikowy można bardzo łatwo zainstalować praktycznie w każdej chwili, gdyż nie wymaga poprowadzenia okablowania. Odpowiednie warunki do nauki przyczynią się do osiągania lepszych wyników przez uczniów, a także zmniejszenia ryzyka zachorowań, co właśnie teraz – w okresie wzmożonych przeziębień jest bezcenne.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Sięgnij gwiazd z ADAMED SmartUP. Zbuduj własny teleskop na letnie obserwacje Biuro prasowe
2020-07-27 | 11:00

Sięgnij gwiazd z ADAMED SmartUP. Zbuduj własny teleskop na letnie obserwacje

Letnie, nocne niebo obfituje w atrakcyjne zjawiska astronomiczne, w tym sławne spadające gwiazdy – Perseidy. Część z nich możemy obserwować gołym okiem, w przypadku innych przydatny
Edukacja MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW
2020-07-15 | 15:00

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW

Od 1966 roku 20 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szachów na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Federacji Szachowej, która powstała w Paryżu właśnie 20 lipca 1924r.
Edukacja Pekao Leasing wspiera młode talenty
2020-07-15 | 14:10

Pekao Leasing wspiera młode talenty

Pekao Leasing postanowiło wspierać młodzież, mającą pasję oraz zapał do rozwijania swoich umiejętności. Jedną z takich osób jest piętnastoletni Bartosz Lenk, młody

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Firma

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Robotyka i SI

Telewizja coraz chętniej wykorzystuje kamery z możliwością sterowania w czasie rzeczywistym i rozszerzoną rzeczywistość. Pandemia przyspieszyła ich rozwój

Choć branża medialna i rozrywkowa sporo straciła na pandemii, to koronawirus pozytywnie wpłynął na rozwój innowacji, zwłaszcza w wydarzeniach transmitowanych na żywo. Producenci telewizyjnego sportu przetestowali nowinki technologiczne, m.in. nagrania z drona czy umieszczenie kamery na strojach sędziów. Przyszłością jest też połączenie elementów rzeczywistych z wirtualnymi i zastosowanie kamer sterowanych na żywo, które pozwolą uchwycić emocje zawodników, a widzom umożliwią bezpośredni udział w wydarzeniu.