Fajne Granty T-Mobile dla inicjatyw promujących naukę programowania

Anna Karczewska
Agencja Kultura
Kochanowskiego 6 m.106
01-864 Warszawa
anna.karczewska|agencjakultura.pl| |anna.karczewska|agencjakultura.pl
505716882
www.agencjakultura.pl
Fundacja CoderDojo rozpoczęła nabór do programu grantowego przygotowanego we współpracy z firmą T-Mobile. Do rozdania jest 250 tysięcy złotych, o które mogą się ubiegać zarówno organizacje, firmy jak i osoby prywatne.
Fundacja CoderDojo Polska działa na rzecz popularyzacji nauki programowania i nowych technologii od ponad trzech lat. Prowadzi stałe, bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży, szkoli mentorów do pracy z młodymi adeptami i bierze aktywny udział w inicjatywach, konferencjach i programach mających na celu popularyzację umiejętności cyfrowych. Czynnie włącza się w organizację i koordynację Europejskiego Tygodnia Kodowania.
„W Polsce jest wiele inicjatyw i wielu aktywistów, którzy na co dzień działają na rzecz popularyzacji programowania i nowych technologii wśród młodych ludzi. – mówi Joanna Pawlak, koordynatorka programu grantowego z ramienia CoderDojo Polska. W ramach FAJNYCH GRANTÓW chcemy ich wesprzeć i docenić ich działania. Wiemy jak trudno jest działać bez środków choćby na wynajem sali, czy zakup materiałów do przeprowadzenia warsztatów i jak wiele mogą zmienić, choćby niewielkie, sumy uzyskane z zewnątrz organizacji.”
18 kwietnia ruszył nabór wniosków do programu grantowego FAJNE GRANTY, którego inicjatorem jest firma T-Mobile. Wnioskodawcy mogą się starać o granty w wysokości 10 000, 5 000 i 2 000 złotych. Całkowita suma przyznanego w konkursie dofinansowania to 250 000 złotych. Wnioski oceniać będzie specjalnie powołana Komisja Grantowa składająca się z ekspertów i aktywistów działających na polu nowych technologii. Najważniejszymi wytycznymi w ocenianiu napływających wniosków będą: ich innowacyjność, wpływ społeczny oraz wartość edukacyjna i obywatelska planowanego działania.
Wszystkie wyróżnione inicjatywy zostaną przez organizatorów objęte opieką merytoryczną i wsparciem komunikacyjnym, a wybrane z nich zostaną zaproszone do Warszawy na imprezę SuperDojo 2017, która będzie wydarzeniem finałowym jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Pełen harmonogram, regulamin konkursu i przydatne informacje dla grantobiorców znajdują się na stronie www.fajnegranty.pl.

12 dobrych praktyk Samsung w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia
Więcej ważnych informacji
Kalendarium
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biotechnologia

Koronawirusy atakowały już 25 tys. lat temu. Za sprawą postępujących zmian klimatycznych pradawne wirusy mogą znów zagrażać ludzkości
Pradawne wirusy mogą zagrażać ludzkości. Naukowcy są w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Topienie się wiecznej zmarzliny w wyniku postępujących zmian klimatycznych może uwalniać długo ukryte choroby i wirusy do środowiska, zagrażając zdrowiu zarówno ludzi, jak i zwierząt. Naukowcy byli w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Najnowsze badania DNA potwierdzają, że starożytny koronawirus lub blisko spokrewniony patogen wywołał epidemię na terenie Azji około 25 tys. lat temu.
Kosmos i lotnictwo
Przełom w obserwacji czarnych dziur. Dane z 19 obserwatoriów mogą pomóc testować ogólną teorię względności Einsteina [DEPESZA]

Kilka z najpotężniejszych teleskopów na świecie jednocześnie obserwowało supermasywną czarną dziurę w galaktyce M87. To pierwsza czarna dziura, która została bezpośrednio sfotografowana przed dwoma laty. Teraz naukowcy ujawnili dane z 19 obserwatoriów – zarówno na Ziemi, jak również tych w kosmosie, które pozwalają na głębszy wgląd w czarną dziurę. Nowe obserwacje mogą m.in. pomóc ulepszyć testy ogólnej teorii względności Einsteina.