Dentsu Aegis Network Polska z programem The Code
The CODE (Creativity, Opportunities, Diversity, Empowerment) jest autorskim programem edukacyjnym Dentsu Aegis Network koncentrującym się wokół wsparcia młodych ludzi na ich drodze do przyszłej kariery zawodowej. Pomysłodawcą i pionierem jest Wielka Brytania, w której akcja odniosła sukces już dwukrotnie. W marcu br. z akcją rusza również Bułgaria, oraz polski oddział firmy we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ramach tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości w ciągu trzech dni digitalową rzeczywistość ma szansę poznać 46 uczniów z 5 różnych szkół, za nabór których odpowiedzialna jest Fundacja:
- To już szesnasta edycja Dnia Przedsiębiorczości, w którym co roku bierze udział około trzydziestu tysięcy uczniów, a także wolontariuszy z firm i instytucji w całej Polsce. Dla uczniów jest to niepowtarzalna okazja, aby na jeden dzień wcielić się w rolę pracownika w wymarzonym przez siebie zawodzie. Z kolei wolontariusze zyskują szansę rozwoju umiejętności interpersonalnych i wpływu na przyszłość młodych ludzi. - Andrzej Pierchała, koordynator programu z ramienia Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Program The Code ma na celu wsparcie młodych ludzi w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących planowania ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Praktyka ta pozwolić ma na zapoznanie się ze stanowiskiem, na którym uczniowie chcieliby pracować w przyszłości.
- Wiele lat temu, na początku drogi zawodowej poszukiwałem inspiracji i swojego miejsca na rynku pracy. The CODE - globalny program Dentsu Aegis Network, który w tym roku startuje również w Polsce, pozwala młodym ludziom wkraczającym w dorosłość odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji oraz poznać swoje mocne strony. Osobiście wierzę, że możemy ich inspirować, wzmacniać i wyposażać w umiejętności niezbędne do współtworzenia gospodarki cyfrowej. Już w marcu w naszym biurze startują Dni Przedsiębiorczości, w ramach których pokażemy młodzieży, na czym polega praca w branży reklamowej. CODE to fantastyczny koncept dający realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości wokół nas. Może w nim uczestniczyć każdy pracownik. Sam osobiście dołączam do tej inicjatywy w roli wolontariusza. - Sławomir Stępniewski, CEO Dentsu Aegis Network Polska
Podczas jednodniowej wizyty, każdy z uczniów dostaje swojego opiekuna-wolontariusza, któremu towarzyszyć będzie przez dwie godziny jego codziennej pracy. Uczeń ma szansę uczestniczyć w spotkaniu, stworzyć media plan czy przyjrzeć się procesowi powstawania strategii dla klienta. Zadaniem wieńczącym dzień jest wykorzystanie wcześniej nabytych umiejętności. Wolontariusze przeprowadzają grupę uczniów przez pracę na realnym briefie klienckim. W ramach burzy mózgów uczniowie wymyślają różne aktywności klienta. W ramach wizyty licealiści zwiedzają biuro, spotykają się z przedstawicielem zarządu oraz odwiedzają Dentsu Maker Lab.
Celem programu The Code jest danie młodym ludziom szansy zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zapoznanie się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia

Projekt społeczny - Next Step
Więcej ważnych informacji
Kalendarium
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Naukowcy stworzyli syntetyczne związki imitujące działanie ludzkich peptydów. Mogą być skuteczne w walce z koronawirusem czy opryszczką [DEPESZA]
Naukowcy wykazali, że sztucznie tworzone peptoidy przeciwwirusowe niszczą otoczki wirusów za pomocą mechanizmu podobnego do tego, który obserwuje się w przypadku naturalnych ludzkich peptydów przeciwwirusowych. Te syntetyczne związki mogą być skuteczne m.in. przeciw koronawirusowi, a także wirusowi opryszczki. Tymczasem w Polsce rozpoczęły się badania kliniczne, które ocenią skuteczność amantadyny w leczeniu choroby COVID-19. – Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowe preparaty przeciwwirusowe – podkreśla dr Gill Diamond z Uniwersytetu w Louisville.
Ekologia
Odnajdywane w Polsce skamieniałości rzucają nowe światło na prastare zwierzęta. Pozwalają też przewidzieć zachowanie środowiska przy zmieniającym się klimacie

W Polsce odnaleziono roślinożernego dinozaura dicynodonta czy jednego z najstarszych na świecie żółwi. Kolejne odkrycia pozwalają poznać świat sprzed setek milionów lat, zwłaszcza że niemal co roku polscy naukowcy poznają kolejne gatunki żyjących dawniej zwierząt. – Badając wymarłe zwierzęta, naukowcy mogą zrozumieć, jak zachowywała się biosfera w takim świecie, który nas czeka w najbliższym czasie – gdy było bardzo gorąco, gdy przesuwały się strefy klimatyczne – mówi dr Mateusz Tałanda z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.