Angielska liga – nowy budynek The British School
Blue Ocean Communication Experts
ul. Św. Michała 73
61-005 Poznań
kswoboda|niebieskiocean.pl| |kswoboda|niebieskiocean.pl
+48532363046
www.niebieskiocean.pl
Kampus międzynarodowej, anglojęzycznej szkoły The British School w Warszawie zyskał kolejny budynek. Pod nazwą IB College kryje się obiekt z nowoczesnymi salami lekcyjnymi, strefą cichej nauki i wypoczynku, laboratoriami oraz pomieszczeniami, w których można organizować koncerty i wystawy.
Komfortowe warunki
Nowoczesny, ponadczasowy budynek ma 4 kondygnacje i może się w nim uczyć jednocześnie 300 licealistów. Do dyspozycji uczniów oddano 13 sal lekcyjnych z elektronicznymi tablicami, pracownię komputerową, w pełni wyposażone laboratoria z zapleczem i pracownię artystyczną. W obiekcie zrealizowano 4 pomieszczenia do indywidualnych ćwiczeń muzycznych. Licealiści mogą korzystać z bufetu oraz dużej sali „IB Learning Centre”. Każdy może także przyjść do tzw. Project Rooms – pouczyć się sam lub z kolegami.
Dźwięki pod kontrolą
Wyższy poziom edukacji to nie tylko program nauczania. Nie mniej istotna jest kwestia poprawy środowiska do nauki w placówkach oświatowych. Zła akustyka w salach lekcyjnych znacznie utrudnia zrozumienie treści przekazywanych przez nauczyciela, co ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność i jakość kształcenia. W IB College nie dopuszczono do tego, by dominował wszechogarniający hałas.
Zrozumieć zasady
- Wszystko sprowadza się do tego, żebyśmy my – projektanci przyjęli do wiadomości, że w takich obiektach, jak szkoły, przedszkola, czy biurowce, należy stosować materiały, które pomagają okiełznać dźwięki. Jeżeli projektant sobie to uświadomi, to pozostaje wyłącznie kwestia doboru odpowiednich produktów - mówi projektant obiektu, arch. Tomasz Korneluk z pracowni KAPS Architekci. - Odpowiedzialność za parametry akustyczne w takich budynkach jest bardzo duża. Dlatego też nie wyobrażam sobie, by przy tego rodzaju projektach nie podejmować współpracy z akustykami. Od kilku lat, mamy do czynienia z bardzo korzystnym trendem – klienci bowiem coraz częściej zdają sobie sprawę z wagi akustyki w obiektach. Nie inaczej było w przypadku The British School - dodaje.
Płyty do zadań specjalnych
Zgodnie z życzeniem inwestora, projektanci postawili na sufity dźwiękochłonne, które spełniają wymogi polskiej normy akustycznej dla budynków publicznych. - W każdym z aranżowanych pomieszczeń musieliśmy użyć produktów z określonymi przez akustyka parametrami akustycznymi, dlatego też naturalny był dla nas wybór z asortymentu Rockfon – dodaje projektant obiektu.
We wnętrzach IB College użyto idealnie białe i ultramatowe płyty Rockfon Blanka®. Dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia i rozproszenia światła kształtują one komfortowe środowisko wewnątrz pomieszczeń, a także pozwalają oszczędzić energię. Ponadto charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością. Dodatkowo są odporne na zabrudzenia oraz zużycie.
Płyty dźwiękochłonne ze skalnej wełny mineralnej zastosowano zarówno w salach lekcyjnych, i audytoryjnych, jak i na korytarzach.
- Połączenie linii dużych płyt Rockfon 1200 x 600 cm i sufitów g-k umożliwiło nam estetyczne rozwiązanie na lata i dało gwarancję łatwego dostępu do elementów znajdujących się nad płytami, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia użytkowników – mówi Tomasz Korneluk. Produkty z linii Rockfon Blanka, w połączeniu z innymi elementami akustycznymi, takimi jak podłogi, zdały także egzamin w bardzo wymagających pomieszczeniach do zajęć muzycznych.

12 dobrych praktyk Samsung w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia
Więcej ważnych informacji
Kalendarium
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biotechnologia

Koronawirusy atakowały już 25 tys. lat temu. Za sprawą postępujących zmian klimatycznych pradawne wirusy mogą znów zagrażać ludzkości
Pradawne wirusy mogą zagrażać ludzkości. Naukowcy są w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Topienie się wiecznej zmarzliny w wyniku postępujących zmian klimatycznych może uwalniać długo ukryte choroby i wirusy do środowiska, zagrażając zdrowiu zarówno ludzi, jak i zwierząt. Naukowcy byli w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Najnowsze badania DNA potwierdzają, że starożytny koronawirus lub blisko spokrewniony patogen wywołał epidemię na terenie Azji około 25 tys. lat temu.
Kosmos i lotnictwo
Przełom w obserwacji czarnych dziur. Dane z 19 obserwatoriów mogą pomóc testować ogólną teorię względności Einsteina [DEPESZA]

Kilka z najpotężniejszych teleskopów na świecie jednocześnie obserwowało supermasywną czarną dziurę w galaktyce M87. To pierwsza czarna dziura, która została bezpośrednio sfotografowana przed dwoma laty. Teraz naukowcy ujawnili dane z 19 obserwatoriów – zarówno na Ziemi, jak również tych w kosmosie, które pozwalają na głębszy wgląd w czarną dziurę. Nowe obserwacje mogą m.in. pomóc ulepszyć testy ogólnej teorii względności Einsteina.